DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mister,
sory zaboravio sam Vam odgovoriti.
Koliko sam shvatio najkraći rezime Vašeg posta bi bio, kritika Upravi koja ili nezna što radi ili krade.

Ne mogu izdržati a da ne kažem da sam osobno bio najveći kritičar Uprave pok. g. Beloševića, a posebno cijelog niza katastrofalno nesposobnih Uprava DINE.
Posljedice takvog stava snosim još i danas.

Ako ste pratili, a vjerujem da jeste, na obje lokacije su imenovane nove Uprave.
Radi se o mladim, stručnim i sposobnim ljudima koji kažu da imaju ideju kako od DIOKI-a stvoriti visokoprofitabilnu tvrtku.
Za sada nema razloga da im ne vjerujemo, a za kritike će uvijek biti vremena.

@predraže

Core business Diokija je samo dio priče o Diokiju. Ako pogledaš na 6-tu stranicu ovog ispod dobiti ćeš sve odgovore. Inače Basic Chemicals & Plastics EBIT Regional Comparison Per Metric Ton
pokazuje da će EBIT nakon stabilizacije na 50US$ po toni u 2010 – 2011 – 2012, nastaviti rasti do 150 dolara u 2013-2014-2015.
http://www.cmaiglobal.com/marketing/2011WPCFullBrochure.pdf

Lahko je izračunati koliki su profiti sada a koliki će biti u budućnosti.

Obzirom da je HR stabilan uvoznik i kupac gore navedenih polimera za Dioki je važno da završi svoje proizvodne pogone jer se onda područje visoke profitabilnosti pomiče u ranije godine od 2013-2014-2015.

Također plananirani LNG na Krku pa i prelazak Diokija na plin kao sirovinu i energent koji je jeftiniji od ulja, kogeneracije na Krku i Žitnjaku, sve to može podići EBIT na trenutno nezamislivih 200 dolara po toni a to je onda s 300k tona oko 60 milijuna dolara godišnje.

Savo, sve je kako ste rekli ali tu još nije kraj.

Što će se dogoditi ukoliko se realizira stara ideja ekstrakcije etana iz LNG-a?!!
(LNG je po meni neupitan u što će se svi vrlo brzo uvjeriti!!)

Imali bi i etilen na lokaciji! Više se nebi opterećivali sa cijenom sirovine (dijelom bi je čak i mi diktirali) pa ni energenta, a to bi stvorilo uvijete da postrojenja na lokaciji Omišalj niču kao gljive poslije kiše.

Nije nimalo pretenciozno jer već postojeća infrastruktura, do sada neiskorišten ogroman teren, prema PP u industrijskoj zoni, dobronaklonost lokalne zajednice, i dokazano sposoban kadar, garancija su brze realizacije.

Više nebi pričali samo o EBIT, pričalo bi se i o …,
pojednostavimo, što sa tolikom lovom, razmislite …

blokada [thumbsup]


blokada [thumbsup]

Lijepo je vidjeti pozitivne blokade nakon dugo vremena. Već smo pomalo zaboravili na ovu dionicu, bombardirali su nas negtivnim vijestima, a sada konačno ide prema gore. Iako s malim prometom što treba izazvati zanimanje i na to obratiti pozornost.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


blokada [thumbsup]

A šta ako sutra na bude sporazuma…………?

[/quote]

A šta ako sutra na bude sporazuma…………?

[/quote]

Kakvog sporazuma?

A šta ako sutra na bude sporazuma…………?

[/quote]

Kakvog sporazuma?

[/quote]

U italiji između ENi i GITE.

Što je sada….stiglo izvješće na ZSE?

Kune nisu problem, kuna nema

"Vidjela žaba da konja potkivaju, pa i ona digla nogu". Nije stiglo izvješće, a i kad stigne, bit će puno bolje od prošlogodišnjih – 142.

dobro su iskusni rekli, onaj rast bila je obična sindikalna navlakuša da se sindikalisti iskrcaju…pa će opet kupovati na 70 kn i tako u krug [bye]

moji postovi osobno su mišljenje bez nagovaranja na kupnju ili prodaju dionica!


"Vidjela žaba da konja potkivaju, pa i ona digla nogu". Nije stiglo izvješće, a i kad stigne, bit će puno bolje od prošlogodišnjih – 142.

Netko nije shvatil tvoj post pa ga je lupil u blokadu

Nije bolest sve što boli

New Report

Close