DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@predragm

Kolega, ja pratim trgovinu DIOK-ija već pet godina svaki dan i znam zašto sam ono rekao. Trgovina DIOK-ijem je već više puta zamrla kad je dionica dostizala cijenu koja je bila niska i nikome nije bilo u interesu prodavati. To se dešavalo i na znatno većim cijenovnim razinama od ove sada. Bilo je perioda kada se danima nije pradala ni jedna dionica i bilo je bojazni da će dionica biti bačena na specijalni režim trgovanja.
To što neko proda nešto dionica jer mu je potreba nije ovo o čemu ja pričam. Na ask se stavljaju nalozi za prodaju od 250, 400 komada ili slično po cca 80 kuna. Radnički paket je bio 151 komad. Dakle to ne mogu biti radnici o kojima vi pričate.
Ja itekako živim u ovom vremenu i prostoru i mislim da znam o čemu pričam. Nadam se da je i vama sada jasnije.

Slazem se kolega, vjerojatno tu i tamo odu i radnicke dionice, ali kada se gleda prodaja unazad dosta mjeseci, netko drugi tu prodaje. Mozda netko iz top 10?

koliko ja pratim, nitko iz Top10 ne prodaje, samo je Jurković Siniša nadokupio 251 kom sredinom siječnja…

tj. 476 kom

K-PAX
Kolega, to što Vi "pratite trgovinu DIOKI-a već 5 godina" nije garancija da sve razumijete.
Uostalom vi ste otvorili raspravu sa pitanjem odakle toliko dionica…

Ako znate, kako poslije tvrdite, izvolite recite, da mi koji neznamo ne nagađamo!

Samouvjerenost je ljudska kvaliteta ali na burzi je važniji oprez!

Ja i nadalje zaključujem da se radi o radničkim dionicama jer iz pouzdanih izvora znam da su neki kupovali i po tri, četiri paketa od kolega (po 20,00), a mnogi su vjerujući u tvrtku nadokupili!!
Kupili po 20,00 prodaju po 80,00 dakleprodaja se i po ovoj cijeni ipak isplati.
Naravno prodaju jer nemaju izbora …nema se…

O prodaji iz TOP 10 nema govora!

To bi bila ludost pa svima je valjda jasno da ova dionica vrlo skoro ima perspektivu daleko prijeći one visine na kojima je bila, pitanje je dana kada će biti lansirana!


O prodaji iz TOP 10 nema govora!

To bi bila ludost pa svima je valjda jasno da ova dionica vrlo skoro ima perspektivu daleko prijeći one visine na kojima je bila, pitanje je dana kada će biti lansirana!

Sto se tice top 10 nema dugo kako je Filipovic prodavao i stopao cijenu, ne znam, meni to vise djeluje kao neko trejdanje sa 10-15 posto zarade…

Neću niš komentirati, sem totalne nezainteresiranosti HR medija ali i dijela ostale javnosti, samo ću pejstati, a vi možete dati svoje komentare na ono što slijedi….
Da ne zaboravim pretprošli četvrtak Vlada ovlastila resorna ministarstva da potpišu Ugovore o energetskoj suradnji s Mađarskom…DA ne spominjem MOL-ov kredit za izgradnju plinske konekcije na Italiju…

Barroso, Eastern EU Leaders Set Start of North-South Energy Corridor

February 4, 2011, Friday

EC President Jose Manuel Barroso and the leaders of six EU member states in Eastern Europe including Bulgaria have agreed to set the start of the so called "North-South Gas Corridor."

The new EU energy security initiative was formally approved by Barroso and six leaders of Eastern European states at a dinner at the EC headquarters in Brussels late Thrusday night.

The meeting was in the format "Visegrad+" (i.e. the Visegrad Four – Poland, the Czech Republic, Slovakia, and Hungary – plus Bulgaria and Romania), and was attended by Hungary PM Viktor Orban, Czech PM Petr Necas, Slovakia PM Iveta Radicova, Romanian President Traian Basescu, Bulgarian PM Boyko Borisov, and Polish PM Donald Tusk.

The strategic concept behind the North-South natural gas interconnection first announced formally by EC President Barroso on January 31, 2011, is to link the energy systems in the area located among the Baltic Sea in the North, the Adriatic in the Southwest and the Black Sea in the Southeast, covering Poland, the Czech Republic, Slovakia, Hungary, Romania and Bulgaria, as well as possibly Austria and EU hopeful Croatia…..

http://www.novinite.com/view_news.php?id=124891

Južni koridor u koji je uključen i LNG terminal na Krku je od najvećeg Europskog prioriteta.
A to znači da će se graditi vrlo brzo i da su sredstva za to osigurana iz EU fondova.
Neke države iz ove zone su već stavili ugovore s Gazpromom na led – npr Mađarska, Slovačka…
Gazprom im je ponudio produljenje ugovora koji istječu 2015. pod povoljnijim uvjetima a oni su odbili. A to znači da eerminal treba 2015. biti operativan.

Ovo je bukvar Europske enersgetske politiki do 2020. To bi trebalo postati obvezno štivo za naše gospodarstvenike – jasno ko dan u kojem smjeru se smjera trošiti lova iz EU fondova.
Dioki je tu ispred svih ne samo u HR nego i šire.
Naime – imamo lokaciju za LNG terminal i imamo proizvode kojisvojom uporabom smanjuju potrošnju energije a time i emisije.

ENERGY PRIORITIES FOR EUROPE
Presentation of J.M. Barroso,
President of the European Commission, to the European Council of 4 February 2011

http://ec.europa.eu/commission_2010-2014/president/news/documents/pdf/energy_en.pdf

ako ovaj dioki ne propadne vrijedit će 2000 kuna po dionici sa 150 kuna dividende 🙂 🙂
AKO…….
Lakonci Rimljanima

burza je mjesto gdje siromašni "dolaze" loše obučeni a odlaze goli i bosi. žalosno ali istinito.

Samo šteta što Ježića i ranije nisu pritvorili, ali nikad nije prekasno.


Južni koridor u koji je uključen i LNG terminal na Krku je od najvećeg Europskog prioriteta.
A to znači da će se graditi vrlo brzo i da su sredstva za to osigurana iz EU fondova.
Neke države iz ove zone su već stavili ugovore s Gazpromom na led – npr Mađarska, Slovačka…
Gazprom im je ponudio produljenje ugovora koji istječu 2015. pod povoljnijim uvjetima a oni su odbili. A to znači da eerminal treba 2015. biti operativan.

Ovo je bukvar Europske enersgetske politiki do 2020. To bi trebalo postati obvezno štivo za naše gospodarstvenike – jasno ko dan u kojem smjeru se smjera trošiti lova iz EU fondova.
Dioki je tu ispred svih ne samo u HR nego i šire.
Naime – imamo lokaciju za LNG terminal i imamo proizvode kojisvojom uporabom smanjuju potrošnju energije a time i emisije.

ENERGY PRIORITIES FOR EUROPE
Presentation of J.M. Barroso,
President of the European Commission, to the European Council of 4 February 2011

http://ec.europa.eu/commission_2010-2014/president/news/documents/pdf/energy_en.pdf


Iako je u listopadu 2010. godine Đuro Popijač dao zeleno svjetlo Plinacrou za plutajući LNG ili tzv. mali LNG, tobože kao prijelazno rješenje do gradnje velikog terminala na kopnu, tijekom vremena postaje sve jasnije da je Odluka ministra bila zapravo "navlakuša" Adria LNG konzorciju koji je jednim djelom i zbog odugovlačenja Vlade RH donio odluku o prolongiranju početka gradnje.
Postavlja se pitanje tko bi uložio 50 mil. eura u plutjuću bovu koja bi mogla primati samo regasifikacijske brodove tj. samo one koji imaju svoja postrojenja za pretvaranje tekućeg plina u plinovito stanje.
Takva investicija gubi svaki smisao izgradnjom "velikog" LNG-a i postaje bezvrjedna.

Odmah nakon odluke vlade Plinacro je najavio da će do kraja 2010. godine odaslati javni poziv za iskazivanje interesa investitora. Koliko mi je poznato do danas se to nije dogodilo što potvđuje tezu o "navlakuši".
Informacijama iz različitih izvora gotovo je sigurno da se Adria LNG konzorcij vrlo brzo vraća u igru …


ako ovaj dioki ne propadne vrijedit će 2000 kuna po dionici sa 150 kuna dividende 🙂 🙂
AKO…….
Lakonci Rimljanima

Croatia: Visegrad Group is discussing the gas pipeline from Krk Island

bne – 04.02.2011

The project of the Central European energy corridor, North-South, covering the development of the gas transport infrastructure between the planned LNG terminals in _winouj_cie, Poland and on the Croatian island of Krk, was discussed during the meeting of ministers in charge of the energy sector from the Visegrad Group, which took place on 25 January in Bratislava. The project, which has been positively evaluated by the European Commission, is to be approved by the Central European prime ministers on 3 February. The V4 countries intend to set the technical preparations of a faster track and to co-operate in the process of raising funds.

http://www.balkans.com/open-news.php?uniquenumber=92343


ako ovaj dioki ne propadne vrijedit će 2000 kuna po dionici sa 150 kuna dividende 🙂 🙂
AKO…….
Lakonci Rimljanima

Pomalo ,stvari će doći na svoje mjesto… [thumbsup]

New Report

Close