DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Šta misliš tko je tu gazda – je li to država koja 2008. najavljuje privatizaciju i ulaganja u Dinu Petrokemiju?

Pa dobro,AKO je država iza vlasničke strukture što i nije isključeno,postavlja se pitanje zašto je Ježić postavljen za kvazi gazdu,sobzirom da se on postavlja kako bura puše…

Sve bolje i bolje…

http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/DIOK-fin2010-1H-NotREV-N-HR.pdf

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Rast prihoda od prodaje + 30%!!!!
Dina se po prihodima izjednačila s Žitnjakom:
Sve za pet – investicije polako daju rezultate!

Nisam ni mislio da će izvješće biti loše. [thumbsup]


Rast prihoda od prodaje + 30%!!!!
Dina se po prihodima izjednačila s Žitnjakom:
Sve za pet – investicije polako daju rezultate!

odlično, a kolika je dobit za 1H?

Dobit?? Kakva crna dobit??? Enormni gubici se nastavljaju [bye]

Grupa Dioki zabilježila polugodišnji gubitak od 90,24 milijuna kuna

Grupa Dioki u prvom je ovogodišnjem polugodištu zabilježila gubitak u iznosu od 90,24 milijuna kuna što predstavlja povećanje od 44,10 posto u odnosu na isto lanjsko razdoblje kada je gubitak iznosio 62,62 milijuna kuna, vidljivo je iz konsolidiranog financijskog izvješća objavljenog na Zagrebačkoj burzi.

Ukupni su prihodi iznosili 969,71 milijun kuna i veći su za 14,15 posto u odnosu na prvih šest mjeseci prošle godine. Istovremeno, rashodi su povećani za 16 posto te iznose 1,05 milijardi kuna. U izvješću Uprave se navodi da prvo polugodište još ne bilježi dovoljan pomak koji bi smanjio negativan rezultat usprkos smanjenju troškova kroz mjere ušteda.

"Glavni uzrok ostvarenog gubitka je povećanje cijena prirodnog plina, smanjenih isporuka jedne od strateških sirovina i općenito sužene margine u prvom kvartalu 2010. godine. U 2009. godini ostvareni su ostali prihodi (izvanredni) u iznosu 41,0 milijuna kuna, koji su značajno utjecali na smanjenje gubitka u 2009. godini, tako da je rezultat poslovanja u 2010. godini realno bolji od ostvarenja u istom razdoblju prošle godine", poručili su iz Uprave Diokija.

U priopćenju se dodaje da je početkom ove godine završena i pokrenuta investicija povećanja kapaciteta proizvodnje polietilena niske gustoće primjenom peroksida na Dina – Petrokemiji d.d. na Krku, a nastavljaju se započeta ulaganja i na ostalim projektima čije se dovršenje očekuje tijekom 2010. i 2011. godine.

(pd)

Katastrofalno, enormni gubici… Ne znam koja je to faza ludila plaćati ovu dionicu više od 20 kn [bye]

pod ovom vladom nema nam spasa!!!!!

ide to gore, šta ti znaš o pvc, vcm i ostalim masama. [lol]


ide to gore, šta ti znaš o pvc, vcm i ostalim masama. [lol]

http://www.poslovni.hr/jdd/imperial-dd-57363.aspx
pofuk

Uspoređujući prošlu godinu i sadašnju, rezultati su puno bolji – prošle godine smo u rezultatima imali Ostale poslovne prihode 79 a ovo samo 4 milijuna kuna.
Posebice veseli rast prihoda od prodaje za oko 28%.

Da je došla kakva lova za LNG terminal bili bi u plusu par stotina milijuna kuna, ali koga to više briga. Strpljen spašen, doći će i to ali i VCM i PVC a možda i PRIVATIZACIJA, investicije u EQUITY na Krku kako se to navodi u izvorima iz Vlade.

BTW ima li tko u HR takav skok – ne mislim da ima.
A investicije dosegle oko 500 milijuna kuna u zadnje tri godine.

Da GAZDA zatvori PJ Etilen ( ILI DA NABAVI DOSTANO SIROVINE I SNIZI CIJENU PLINA ) imali bi manje gubitke za cca 80-tak milijuna kuna godišnje ali šta ćeš!
Viši ciljevi su u pitanju!
Ali valjda će se i za to naći neka kompenzacija!

zanemarujući minus ispred brojki su isto puno bolji.
ovo je apsolutno najgroa firma na svijetu, nažalost.


zanemarujući minus ispred brojki su isto puno bolji.
ovo je apsolutno najgroa firma na svijetu, nažalost.

Ovakav stav je tipično hrvatski.
Zato i jesmo tu gdje jesmo.
Da svi ulažu koliko i Dioki danas nebi bilo nezaposlenih u HR!
A papir trpi svašta – može se u knjigama složiti takva bajka a u biti trulež da ne može biti veći.
Ova firma RASTE – ti mi navedi još 2 firme u HR koje su imale upola rast kao Dioki .


Ova firma RASTE – ti mi navedi još 2 firme u HR koje su imale upola rast kao Dioki .

bla bla bla…
da, rastu im obeveze, zalihe, potraživanja i gubici.
a padaju prihodi, kapital i rezerve.

znam još dvije u tom rangu… magma i ina.

New Report

Close