DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

To je nekada uništavano – sada vrlo živa i potentna i s pametno raspodjeljenim portfeljom – transport, energetske djelatnosti, petrokemija, novinstvo……

Ovdje bih se složio s tobom da nisi spomenuo novine. To ne da nije pametno nego glupost kakve nema i to vrlo skupa glupost, ali vrlo vjerojatno politička igra.

UPLATA 50%PLAČE DANAS a za prosjek sava je mislio za dva mjeseca

vi gledate situaciju iz nagađanja, dakle iznutra je puno drugačija, ljudi nemaju uskoro za gablec, Na Krku su zaustavljene sve akcije, otkazani svi vanjski suradnici, plaća nije isplaćena a radnici su u takvoj banani, plaća je najmanji trošak u odnosu na ostalo a nema ni za to…


vi gledate situaciju iz nagađanja, dakle iznutra je puno drugačija, ljudi nemaju uskoro za gablec, Na Krku su zaustavljene sve akcije, otkazani svi vanjski suradnici, plaća nije isplaćena a radnici su u takvoj banani, plaća je najmanji trošak u odnosu na ostalo a nema ni za to…

naravno radnici su krivi za ovu situaciju,radnici su toliko bahati ,nemoralni , toliko su ovu firmu uništili da im se mora još malo zagrabiti u novčanik ni manje ni više nego 30%..ma bravo obožavam VAS …

naravno radnici su krivi za ovu situaciju,radnici su toliko bahati ,nemoralni , toliko su ovu firmu uništili da im se mora još malo zagrabiti u novčanik ni manje ni više nego 30%..ma bravo obožavam VAS …
[/quote]

krivo si shvatio!
nisu krivi radnici za ovo stanje, kad kažem gledate izvana onda govorim o dioničarima koji nisu zaposleni u firmi bilo to dina, dioki …. a ovo 30% vjeruj mi da bude još i gore, pričekaj zimu , u biltenu piše između redova idite, jednom riječju lokacija ZG je trenutno u prirodnom odumiranju, proces koji bude trajao oko 2 god , jednom riječju ne očekujte da se ikad budete obogatili na ovoj dionici, svako pametan odavno ju je prodao!


Izgleda da Filipović pomalo ravna dugove;….

3. FILIPOVIĆ MARIJAN 201.724 4,99 Osnovni račun TRŠĆE, HRVATSKA – 10 000
7. CENTAR BANKA D.D. 10.000 0,25 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA + 10 000


Dobro da se malo opametio pa ovo riješio izvan burze. Da je išao sa još 10.000 kom po bidu doveo bi cijenu na 50-60 kuna.
Situacija nam nije bajna i bez njega. Ovo što govore zapoleni i ovo što se po novinama vrtilo stvorilo je jako lošu sliku o DIOK-iju.
Iskreno meni izvana stvarno nije jasno u ovoj situaciji kada je izvrsna cijena LDPE-a na tržištu i kada se sve što se proizvede odmah proda da tvrtka ima takve probleme.
To me asocira na problem naplate i posljedično loše likvidnosti, ali koliko ja znam manje više sve ide u izvoz i tu ne bi smio biti problem naplate.
Odgovor je možda da su iz tekuće likvidnosti financirali kapitalna ulaganja u DINA-i, ali kolega gore kaže da je i tamo sve zaustavljeno i da se ništa ne radi.
Prilično nejasna situacija.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Jedno je nezadovoljstvo zaposlenika, druga stvar vrijednost tvrtke odnosno dionice. Na Krku je privremeno samo zastoj na PVC-u, dok je Ježić ugovorio prodaju VCM-a sa Turskom i istovremeno sa Iranom dogovorio opskrbu etilenom, za sada 4 tankera. Ionako smo kao zaposlenici bili svjesni, prije ili kasnije zatvaranja lokacije sjever i prodaju zemljišta. Tko je od radnika prodao svoje dionice, nije korektno da omalovažava buduću vrijednost, pošto uvijek postoji opcija preuzimanja diokija od jačeg ulagača.

Nijedan čovjek nije nezamjenjiv pa tako je nebitno jer bude i ko bude otišao iz firme sada kad plaće idu dole i tih 30% je upitno jer mislim da u konačnici ide to dole i oko 35% dakle kako je rekao rojs " ko je …" No kažem plaća je mali dio svega toga pa su radnici i nebitni, cijene plina su trenutno največi problem, drugo preveliki su dugo koji su napravljeni radi DINE koja je godinama financirana i izvlačena sa strane ZG lokacije, tu su i preveliki projekti , PVC na livadi stoji već godinama i uopće je upitna isplativog projekta i pitanje jel bude i kad bude napravljen, drugo zastario je i nema ga čak ni ko pogoniti što je ustvari realnost svega toga!



Izgleda da Filipović pomalo ravna dugove;….

3. FILIPOVIĆ MARIJAN 201.724 4,99 Osnovni račun TRŠĆE, HRVATSKA – 10 000
7. CENTAR BANKA D.D. 10.000 0,25 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA + 10 000


Dobro da se malo opametio pa ovo riješio izvan burze. Da je išao sa još 10.000 kom po bidu doveo bi cijenu na 50-60 kuna.
[/quote]

Sta ovo nije trebalo biti negdje objavljeno? Ili je bilo ali nisam vidio…


Tko je od radnika prodao svoje dionice, nije korektno da omalovažava buduću vrijednost, pošto uvijek postoji opcija preuzimanja diokija od jačeg ulagača.

Raspisali se da nema plaće a meni iz mirovinskog javlja frend da im je plaća sjela!
Tko tu koga zahebava?

Talijanski mediji su javili da je Dioki iskazao interes za preuzimanje Vinyls Italia-e, najvećeg proizvođača PVC-a u Italiji.
http://lanuovasardegna.gelocal.it/dettaglio/articolo/2092920?edizione=EdRegionale

A evo i uvjeta natječaja!

http://www.vinylsitalia.com/sito/pagine/manifestazione_interesse.pdf
http://www.vinylsitalia.com/sito/pagine/avviso.pdf

Dakle najprije se udebljat!
Ako je to ozbiljna spika onda smo na putu da budemo jedan od jačih proizvođača PVC-a u Europi!

Odakle ova info o poslu s Iranom – pomislio sam da da se to kupuje od ENI-ja budući da je KIJAC neki dan bio u Assemini – valjda tovario klor!
Tamo im je menbransko postrojenje od 153 kt!

Sjelo je 50% plaće a drugi dio kad bude sredstava, situacija ne da je teška nego je lokacija ZG pred stečajem tako da zaboravite na kupovanje bilo čega jer nema ni za ono najosnovnije.


Sjelo je 50% plaće a drugi dio kad bude sredstava, situacija ne da je teška nego je lokacija ZG pred stečajem tako da zaboravite na kupovanje bilo čega jer nema ni za ono najosnovnije.

Neki dan si bio pred isključenjem struje i plina a sada si i plaću dobio!
Rok trajanja postrojenja u ZG je pri kraju – max još 2-3 godine uz visoke troškove održavanja.
Zato se i ulaže sve na Krk.
Zato se i pokušava uskočiti i u ostale businesse kao što je energetika – kogeneracija, struja, plin, toplina….
Zato se i pokušava uletjeti u Italiju kada je odlična prilika.

Projekti su pred realizacijom i uskoro ćemo imati proizvodnju od cca 500 milijuna eura. Nešto će i dobiti biti!
Valjda će i lokacija za terminal na Krku donijeti nešto love.
A i ovih 75 hektara u ZG nije za odbaciti.

Evo šta na sve poručuje Ježić!

OBJAVA: 17.06.2010 / 13:53

Proizvodnjom protiv uvoza

Domaćom proizvodnjom protiv nepotrebnog uvoza plastike i gume
Uvoz plastike i gume u Hrvatsku treba smanjiti jer velik dio može proizvesti domaća industrija. Preklani je u Hrvatsku uvezeno proizvoda od plastike i gume u vrijednosti 1,04 milijarde dolara, a lani u vrijednosti 806,6 milijuna dolara.

http://www.vecernji.hr/biznis/domacom-proizvodnjom-protiv-nepotrebnog-uvoza-plastike-gume-clanak-156542

Dioki dakle spada u stratešku djelatnost.
Zato i krediti od EIB-a i od HBOR-a.
Samo čini mi se da ima ljudi u Diokiju koji misle Evo kredita – idemo to podijeliti u plaće!
Gospodo ta vremena su prošla!

New Report

Close