DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zašto se prekida planirani prekid?


Zašto se prekida planirani prekid?

Bit ce da ima posla preko glave

Nije bolest sve što boli



Pa baš i nema nešto naivaca koji bi se navukli na ovu "spontanost" u trgovini zadnjih dana. [yawn]

Hoće li biti neke koristi od putovanja na Arapski poluotok?
Kada bi samo dio polimera u Europi prodavali preko Adriaoil spa već bi nas to moglo upozitiviti!
[/quote]

Znaš i sam da je kod diokija sve na "dugom štapu", ali na kraju štapa [shocked]. Puno su značajnije stvari u igri, nešto sam ljetos odgovarao na PM, te je za očekivati dramatične promjene najranije u intervalu između izdavanja lokacijske dozvole i građevinske za LNG, a najkasnije iza izdavanja građevinske dozvole i početkom prvih radova. Rezime, dioki je samo za strpljive koji polako akumuliraju ili drže poziciju, dok za ostale je preporuka, pustite dioki, ima na ZSE veliki izbor drugih dionica.

Kolega Oportunist, sve su ove informacije koje iznosiš i koje si iznosio hvale vrijedne…ne velim ja niš’…mada još uvijek stojim pri tvrdnji da pisanjem svojih postova stvaraš sliku neumornog "oportuniste" kako to sam tvoj nick govori, a u mom slobodnom prevodu bi to zvučalo kao "druker" odnosno "mustra" kako sam te jednom prilikom nazvao…sve ti to navodim iz razloga, jer si vremenom i pisanjem stekao određeni broj sljedbenika/istomišljenika a koje je dugoročno rezultiralo iščekivanjem i neizvjesnošču razvoja situacije…ovakvo viđenje stvari nemoj smatrati nikakvom uvredom s moje strane, jer kako bi se reklo po domaći "meni ni iz, ni u džep"…hajmo" na ozbiljnije teme…iz prakse smo zaključili da danas dobar "glas" više ne igra bitnu ulogu na kretanje cijena dionica na našem tržištu…takvi su trendovi složio se ti ili ne….čak ni to više nije bitno…mene zapravo interesira tko bi mogao podići cijenu dionice na puno veće razine?…naši fondovi?…o.k.!…ali bi prije svega dionica morala proći kroz kriterije (a koji traju i traju) da bi se ostvarila kupnja od istih…strani fondovi?…na osnovu čega…primarne djelatnosti petrokemije…hm!…"mali" ulagači…o.k.!…nema tu stabilne cijene i svi znamo kako to funkcionira i završava…i neš" ti večinskog vlasnika…malo sam skeptičan…ne malo nego puno…i da se razumijemo nije gradnja LNG-a posao stoljeća u RH…ima naših firmi koje imaju ugovorene poslove blizu te svote investiranja…ali je ta svota u komadu pa se čini velika…ionako će RH ubrati najmanji dio kolača…ako?…to bi bilo moje viđenje stvari vezano za ovu dionicu…ali isključivo financijska strana…veliki pozdrav!…napiši svoje viđenje stvari u tom smjeru…usput dionica PTKM mi je legla kao budali šamar…he,he…100% dobiti u par mjeseci…

...moj je traktor najjjveči i najjjljepši u selu...


Zašto se prekida planirani prekid?

Koliko sam informiran, radi se o rekonstrukciji PE na Dini radi uvođenja peroksida u proizvodnju, a što će rezultirati povečanjem kapaciteta sa sadašnjih 70 000 na 90 000 t. polietilena/god. Osim povečanja proizvodnog kapaciteta znatno će se i poboljšati kvaliteta proizvoda. Zastoj navodno počinje 02.11. i potrajati će 4-6 tjedana.
btw. opet se treći dan zaredom pojavljuje plašljivac na asku koji se uredno povlači desetak min. prije početka trgovanja. Bilo bi zgodno da mu otkaže komp.
[lol]

Kažem, zastoj se odgađa – a ne: počinje 02.11.

Samo siromašni znaju da ima i siromašnijih od njih. Bogati vide samo bogatije od sebe.


Rezime, dioki je samo za strpljive koji polako akumuliraju ili drže poziciju, dok za ostale je preporuka, pustite dioki, ima na ZSE veliki izbor drugih dionica.


btw. opet se treći dan zaredom pojavljuje plašljivac na asku koji se uredno povlači desetak min. prije početka trgovanja. Bilo bi zgodno da mu otkaže komp.
[lol]

Strpljivi ne prate tijek trgovine 10-16 h svaki dan. Pardon od 9:50 do 16 h. Jer da prate brzo bi pukli na živce.

Tako da si mi (opet) malo kontradiktoran.



Zašto se prekida planirani prekid?

Koliko sam informiran, radi se o rekonstrukciji PE na Dini radi uvođenja peroksida u proizvodnju, a što će rezultirati povečanjem kapaciteta sa sadašnjih 70 000 na 90 000 t. polietilena/god. Osim povečanja proizvodnog kapaciteta znatno će se i poboljšati kvaliteta proizvoda. Zastoj navodno počinje 02.11. i potrajati će 4-6 tjedana.
btw. opet se treći dan zaredom pojavljuje plašljivac na asku koji se uredno povlači desetak min. prije početka trgovanja. Bilo bi zgodno da mu otkaže komp.
[lol]
[/quote]

DIOKI Grupa pokrenula je investicijski ciklus koji obuhvaća slijedeće kapitalne projekte:

POLIETILEN NISKE GUSTOĆE (PELD)

• Povećanje kapaciteta postrojenja Polietilena sa 70.000 na 90.000 t/g
• Vrijednost ulaganja: 15,8 mil. €
• Početak proizvodnje: 1. siječanj 2010.

VINIL KLORID MONOMER (VCM)

• Obnova i modernizacija postrojenja VCM-a, kapaciteta 200.000 t/g
• Vrijednost ulaganja: 35 mil. eura
• Početak proizvodnje 1. kvartal 2010.

POLIVINIL KLORID (PVC)

• Izgradnja novog postrojenja PVC-a 120.000 t/g
• Vrijednost ulaganja: 41 mil. eura
• Početak proizvodnje: 1. kvartal 2011.

Kapacitet proizvodnje DIOKI Grupe povećava za dodatnih 340.000 tona, odnosno 500 mil. eura pretežno namijenjeno izvozu

Dakle u 1. kvartalu povećavamo proizvodnju LDPE za 24 milijuna dolara i VCM-a za 140 milijuna dolara.
Prema trenutnim cijenama na svjetskom tržištu:



Rezime, dioki je samo za strpljive koji polako akumuliraju ili drže poziciju, dok za ostale je preporuka, pustite dioki, ima na ZSE veliki izbor drugih dionica.


btw. opet se treći dan zaredom pojavljuje plašljivac na asku koji se uredno povlači desetak min. prije početka trgovanja. Bilo bi zgodno da mu otkaže komp.
[lol]

Strpljivi ne prate tijek trgovine 10-16 h svaki dan. Pardon od 9:50 do 16 h. Jer da prate brzo bi pukli na živce.

Tako da si mi (opet) malo kontradiktoran.
[/quote]
Moraš biti iz Dalmacije da znaš što znači izraz "strpljivi". [smiley]

Samo siromašni znaju da ima i siromašnijih od njih. Bogati vide samo bogatije od sebe.

Čudno je da i broj 4 iz Top10 prodaje na ovom nivou. Inače svako toliko on iskrca ponešto.

Stanje u SKDD od jučer:
4. GAŠPAR ANTE 146.960 (-140)

Inače ovo je promet od petka 23.10. kada je ukupno bilo protrgovano 140 kom što znači da su sve njegove.
Cijena je srušena sa 151 na 147 kuna.

S obzirom na količinu koju ima na računu i s obzirom na cijenu po kojoj je kupio (na HFP dražbi po cca 120 kuna) ovo bi nam mogao biti VELIKI uteg u budućnosti, ako bude ovako pomalo iskrcavao.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


[
DIOKI Grupa pokrenula je investicijski ciklus koji obuhvaća slijedeće kapitalne projekte:

POLIETILEN NISKE GUSTOĆE (PELD)

• Povećanje kapaciteta postrojenja Polietilena sa 70.000 na 90.000 t/g
• Vrijednost ulaganja: 15,8 mil. €
• Početak proizvodnje: 1. siječanj 2010.

Ovaj rok je ispoštovan, a početak rada ovisi o roku odgode početka proizvodnje.

VINIL KLORID MONOMER (VCM)

• Obnova i modernizacija postrojenja VCM-a, kapaciteta 200.000 t/g
• Vrijednost ulaganja: 35 mil. eura
• Početak proizvodnje 1. kvartal 2010.

Za ovo se šuška da će iz 1.kvartala 2010. biti prebačeno u 4. kvartal 2009.

Dakle u 1. kvartalu povećavamo proizvodnju LDPE za 24 milijuna dolara i VCM-a za 140 milijuna dolara.
Prema trenutnim cijenama na svjetskom tržištu

Ovo očito stoji.

Opet se neka ekipa zadnjih dana igra u predotvaranju skrivača

Kupnja
145,00 10
143,60 103
143,02 66
141,12 70
139,61 70
139,60 21
139,04 180
138,50 10
135,10 20
135,01 70

Prodaja
143,00 264
144,42 400
145,00 62

151,10 3
151,11 401
151,98 20
153,09 374
153,61 93
153,90 50
153,95 50

Postavljaju se nalozi na asku koji naravno prije otvaranja netragom nestanu.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

New Report

Close