DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

U konzorciju je bio RWE Gas Midstream Ja sam nešto slično očekivao i prije.
Razlog: Excelerate Energy u kojem imaju 50% vlasništva.
Samo su čekali da se priča s LNG terminalom privede kraju tj da se s riječi pređe na djela pa da dobro naplate svoje ulaganje – koliko – naravno da će ostati tajna.


Pomalo sava, nestrpljivi su uglavnom izašli prošli tjedan, pješčani sat je pri kraju, a smjer je neupitan. [smiley]

Je li ovaj izlazak RWE-a signal da napokon ulazi naš konzorcij s 25% udjela. Ako bi RWE izlazio kasnije, obzirom da se udjeli prenose na ostale osnivače, naši bi premašili 25% a to se izgleda ne dopada ostalima članovima LNG konzorcija.

E moj Dioki … pogledajte sliku ( deset najboljih ponuda za kupnju su i jedine … )

P.S. Nitko ne želi Dioki, a koliko čujem nitko ne želi kupiti udio RWE-a …

Načičkali se ovi na bidu, ali na distanci, pravih prodavača samo par ovih sa manjim nalozima. [lol]
Prpa, za RWE sve je elaborirano u izjavi, važnija je konotacija teksta sa hodogramom zbivanja oko LNG-a. [smiley]


E moj Dioki … pogledajte sliku ( deset najboljih ponuda za kupnju su i jedine … )

P.S. Nitko ne želi Dioki, a koliko čujem nitko ne želi kupiti udio RWE-a …

Qatar već godinama , do sada bezuspješno, pokušava ući u konzorcij Adria LNG!
I to nije nikakva tajna – Sheikh Hamad bin Khalifa Al-Thani svaki put kada je bio s Mesićem, a susreli su se puno puta, javno je isticao želju za sudjelovanje u projektu.
Možda mu se sada želja i ostvari!



E moj Dioki … pogledajte sliku ( deset najboljih ponuda za kupnju su i jedine … )

P.S. Nitko ne želi Dioki, a koliko čujem nitko ne želi kupiti udio RWE-a …

Qatar već godinama , do sada bezuspješno, pokušava ući u konzorcij Adria LNG!
I to nije nikakva tajna – Sheikh Hamad bin Khalifa Al-Thani svaki put kada je bio s Mesićem, a susreli su se puno puta, javno je isticao želju za sudjelovanje u projektu.
Možda mu se sada želja i ostvari!
[/quote]

Obzirom na novu EU regulativu glede vlasništva nad plinovodima čini mi se da Južni tok otpada.
Stoga bi se možda mogao i Gazprom uvaliti na mjesto RWE-a.
Sergey Shoygu danas bio s Kosoricom, a i zadnjih mjeseci veliki broj sastanaka – valjda su to pripreme za sastanak Predsjednika Vlada.

A i Kinezi se ušuljali u susjedstvo!

BorsodChem management, owners reach agreement with Wanhua

Budapest, October 15, 2009 (MTI-ECONEWS) – The managementof Hungarian chemicals company BorsodChem and its majority owner Permira have reached an agreement, in principle, with China’s Wanhua Industrial on Wanhua’s mid-term role as a minority owner and on the approval of a restructuring of BorsodChem’s loans supported by its lenders and the Hungarian government, BorsodChem told MTI on Thursday

http://www.vcpag.com/778_EN-News-Detailseite-DE.5C70D7fd8e1ab146a279e8036847832b2dc4df?detail=141

Dow Chemical (DOW): Q3 EPS of $0.24 beats by $0.14. Revenue of $12.05B (+6.4%) vs. $11.85B. "The economic outlook for the rest of 2009 appears to be stabilizing with strong growth in Asia Pacific, especially China, and other emerging geographies. The global economy is now on firmer footing, and, in our view, the U.S. economy is beginning a slow and tenuous recovery, with unemployment continuing to be a drag on consumer spending."

Rezultati DC-a jasno ukazuju da se konjuktura polimera na globalnoj razini dramatično popravila
Profit Dow Chemicala skočio 86 postoVodeći američki proizvođač kemikalija Dow Chemical zabilježio je snažan rast dobiti u trećem tromjesečju, zahvaljujući padu cijena sirovina i prodaji imovine.
Kompanija je danas objavila da je u proteklom kvartalu zabilježila neto dobit od 796 milijuna dolara ili 63 centa po dionici, što predstavlja skok od čak 86 posto na godišnjoj razini. Ukoliko se izuzmu posebne stavke, dobit je iznosila 24 centa po dionici, dok su Bloombergovi analitičari na toj bazi očekivali 10 centi po dionici. Prihodi od prodaje skliznuli su pak 22 posto na 12 milijardi dolara, što je opet bolje od očekivanja. Dionice Dow Chemicala ojačale ukupno 69 posto od početka ove godine.

a DIOK [cry]

Kune nisu problem, kuna nema

Nijemcima prekipjelo zbog hrvatske lijenosti
http://www.jutarnji.hr/novac/vijesti/clanak/art-2009,10,23,,180437.jl

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!


Nijemcima prekipjelo zbog hrvatske lijenosti
http://www.jutarnji.hr/novac/vijesti/clanak/art-2009,10,23,,180437.jl


Za mene je samo ovaj užas što su napravili oko LNG-a dovoljan razlog da cijela Vlada ode. Ne samo ministar, nego cijela Vlada. Jer ne vide dalje od nosa.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

New Report

Close