DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mogu samo reći…cc… [angry]

Samo siromašni znaju da ima i siromašnijih od njih. Bogati vide samo bogatije od sebe.


To je realnost – ali…….
Kratkoročno će cijenu odrediti slijedeće:
1. Zemljište za LNG terminal
2. Kome ide Novi List
3. Kome ide Kijac
4. Kome ide Dinamarin – ako ide.
5. Čemu sliži 17,78 milijuna ako se ne kupuju dionice na ZSE?
6. ……

A zašto bi Novi List , Kijac i Dinamarin nekom išli ?
[/quote]

A zašto ti nisi naveo šta je u planu s ovim što je po meni za prodaju! [proud]
Očito si na istom tragu kao i ja samo ti trebam malo razbistriti vijuge! [thumbsup]



To je realnost – ali…….
Kratkoročno će cijenu odrediti slijedeće:
1. Zemljište za LNG terminal
2. Kome ide Novi List
3. Kome ide Kijac
4. Kome ide Dinamarin – ako ide.
5. Čemu sliži 17,78 milijuna ako se ne kupuju dionice na ZSE?
6. ……

A zašto bi Novi List , Kijac i Dinamarin nekom išli ?
[/quote]

A zašto ti nisi naveo šta je u planu s ovim što je po meni za prodaju! [proud]
Očito si na istom tragu kao i ja samo ti trebam malo razbistriti vijuge! [thumbsup]
[/quote]
kratkoročno??? [huh]

Samo siromašni znaju da ima i siromašnijih od njih. Bogati vide samo bogatije od sebe.

Poznavajući globalno situaciju oko Diokija, vidjevši deseti nalog prodaje na skoro 190, onda mi ova dva nalogića ispod 160 predstavlju težak oblik kolizije sa zdravim razumom.

Jel vidite vi Dinamarin na ovom popisu?

http://www.dioki.hr/o_petrokemija/grupa.asp


Jel vidite vi Dinamarin na ovom popisu?

http://www.dioki.hr/o_petrokemija/grupa.asp

Da se zove Diokimarin onda bi se valjda vidjela.

Onda uopce nebi trebao nastavak …Marin. think again.



Naslućuje li itko kada i kakvo bi moglo biti izvješće??

Izvješće..očekivano -56 mil.
stvarno ??
Po meni bi trebalo biti bolje od očekivanog.
[/quote]

Vidiš koliko se muče i koliko im vremena treba da bi u izvješću prikazali minus.
Nije to lako kada se zna da su za skladište derivata od JANAF-a primili masnu lovu!




Naslućuje li itko kada i kakvo bi moglo biti izvješće??

Izvješće..očekivano -56 mil.
stvarno ??
Po meni bi trebalo biti bolje od očekivanog.
[/quote]

Vidiš koliko se muče i koliko im vremena treba da bi u izvješću prikazali minus.
Nije to lako kada se zna da su za skladište derivata od JANAF-a primili masnu lovu!
[/quote]
Ja ipak očekujem dobar rezultat u 2Q. Bez prodaje zemljišta na Žitnjaku očekujem da u 2Q bude mala dobit.
Dinamarin bi trebao bit konsolidiran u ovom izvješću. Ta tvtka bi po meni trebala godišnje donositi diokiju 20-tak mio kuna čiste dobiti odnosno cca 5 po kvartalu. Za prvi i možda drugi kvartal vjerovatno neće biti tako jer će biti određenih troškova setup-a firme, ali poslije bi to trebala biti stabilna firma sa sigurnim poslom i prihodima.
U 3Q bi trebalo očekivati još bolji rezultat. Tu će se osjetiti i utjecaj povećanja udjela u NL sa cca 50 na 80 %, a to je profitabilan posao.
Također očekujem da će marže u core business biti bolje u nego i 1Q i tu bi se trebale osjetiti razlike. Jedino je realno očekivati veće povećanje troškova novca i taj dio može pojesti dobit ostvarenu na drugim stavkama.

Sve u svemo ja sam optimističan po pitanju poslovanja DIOK-ija i perspektivi tvrtke. Do kraja godine ja očekujem dosta lijepih vijesti iz DIOK-ija i vjerujem da će se i dioničarima popraviti raspoloženje.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

U milisekundi nakon što je objavljen gornji post neko je već zalijepio jedinicu. Nema šanse da je uopće stigao pročitati što piše u postu.
Bravo majstore, koji god da jesi!

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Ja ipak očekujem dobar rezultat u 2Q. Bez prodaje zemljišta na Žitnjaku očekujem da u 2Q bude mala dobit.
Dinamarin bi trebao bit konsolidiran u ovom izvješću. Ta tvtka bi po meni trebala godišnje donositi diokiju 20-tak mio kuna čiste dobiti odnosno cca 5 po kvartalu. Za prvi i možda drugi kvartal vjerovatno neće biti tako jer će biti određenih troškova setup-a firme, ali poslije bi to trebala biti stabilna firma sa sigurnim poslom i prihodima.
U 3Q bi trebalo očekivati još bolji rezultat. Tu će se osjetiti i utjecaj povećanja udjela u NL sa cca 50 na 80 %, a to je profitabilan posao.
Također očekujem da će marže u core business biti bolje u nego i 1Q i tu bi se trebale osjetiti razlike. Jedino je realno očekivati veće povećanje troškova novca i taj dio može pojesti dobit ostvarenu na drugim stavkama.

Sve u svemo ja sam optimističan po pitanju poslovanja DIOK-ija i perspektivi tvrtke. Do kraja godine ja očekujem dosta lijepih vijesti iz DIOK-ija i vjerujem da će se i dioničarima popraviti raspoloženje.

Glas razuma. A i cash od Žitnjaka bi mogao pomoći u smanjenju troškova novca.Cash is king danas više nego ikad…..

Glas razuma. A i cash od Žitnjaka bi mogao pomoći u smanjenju troškova novca.Cash is king danas više nego ikad…..

Dioki može priskrbiti lovu bez problema. Pao sam na dupe kada sam vidio po kojim uvjetima je dobio 18 milijuna od Kovanice! Inače nisi se očitovao o divestiranju dijela imovine koja ne spada u osnovni business.

New Report

Close