DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Daj oportunist laškaj malo..
pa nitko ne spori da će se kupovati ali zašto po 130 kad mogu oni spustit cijenu na 100 i održavat je i skupljat…
pa i niže ako budu htjeli…
nit će se pitat tebe ni mene…
a uostalom tko kaže da će kupiti za svih 18 mil….
ako kupe za dva ja ću biti prezadovoljan…
pouustite malo ljudi i ne gubute lovu bezveze…
moj nalog je odavno na 100-opet..
jer ovo šta i imam sam kupovao po 100 i ne prodajem..

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA


šta 170 milijuna?

Oli 235.453.000 – 87.232.990?

Uključi malo logiku. U trezoru već imaju 161.882 dionice koje po ESOP-u moraju ponuditi radnicima na otkup, krajnje do siječnja 2009. ili poništiti. Da bi radnici otkupljivali trezorske dionice koje su btw. plačene po 60 kn. prava (realno više od 60), tržišna cijena mora biti puno viša od trenutne. Znači ne treba im angažiratri više od par mil. da bi ostvarili cilj, odnosno povečali vrijednost trezorskog paketa.



šta 170 milijuna?

Oli 235.453.000 – 87.232.990?
[/quote]

Ovo bi bilo duplo više no što im je Petrol nudio prije par godina.
Janaf je već sklopio novi ugovor s Petrolom.

Ovakvim odnosom prema radnicima ponuđena cijena i uvjeti otkupa će morati biti jaakoo povoljni za radnike. Pa što vi mislite da su nakon svega radnici i dalje budale i da će kupovati dionice po cijeni koja ako se ostvare vaše prognoze ne bi trebala biti manja od cca 80kn ("realno viša od 60") a na burzi je trenutno cca 130kn i ako ne bude nekih intervencija past će i niže. A pogotovo ako se uzme u obzir da bi sam Dioki ako bude kupovao dionice na burzi za onih 18 miliona ili čak i manje digao tu cijenu na cca 250kn, i što bi onda radnici trebali biti budale pa da prihvate cijenu od recimo 200kn, a znamo da se situacija na našem tržištu neće oporaviti još neko dulje vrijeme, u biti bit će super ako se izvučemo bez MMF-a,inflacije i hrpe otkaza. Jedno je logika a jedno je realnost. Da ne bi netko krivo shvatio, ove cijene s kojima se špekulira su i više nego povoljne ali za neko drugo vrijeme, trenutno su daleko prevelike.

RAst 8.78 posto danas. Kako statistika vara. Trženo je 150 dionica, od toga 142 po 137,5 kuna, a 8 zadnjih po 146 i 147 kuna koje su dovele do tog rasta od 8.78 posto. Pozitivna blokada za sutrašnji dan će biti na manjoj vrijednosti nego današnja, a mi smo danas ostvarili najveći rast na Crobexu.

ESOP

Vidim da zaposlenici DIOK-ija računaju sa vrlo povoljnom opcijom kupnje dionica prema ESOP programu. Prema mojem saznanju ESOP program u Hrvatskoj je politikom vlasti praktično uništen kao ideja.
Da bi razumjeli kako bi to moglo izgledati dati ću vam jedan primjer.

Ako je tržišna cijena dionica DIOK-ija recimo 150 kuna, i tvrtka ponudi radnicima dionice po vrlo povoljnim uvjetima, recimo da im ponudi po 100 kuna, što je priznat ćete vrlo povoljno.
Ovih 50 kuna razlike ide na teret tvrtke, međutim država će ovo porezno protumačiti kao da vam je tvrtka dala 50 kuna neto plaće, što znači da svaki zaposlenik mora platiti ukupno obračunate poreze prema važećim poreznim stopama, ali i sve doprinose koji se obračunavaju IZ i NA plaću.

U prijevodu to znači da su ukupna davanja poreza i doprinosa otprilike oko 100% pa naviše na ovih 50 kuna koje ste dobili kao popust.
Konkretna porezna davanja ovise o svakom pojedinačno i za one sa manjim plaćama su manja a za one sa većim plaćama jako velika i to ide debelo preko 100% na ovih 50 kuna neto.

To znači da bi svakog radnika koji kupi dionicu po 100 po ESOP-u, a koja vrijedi 150 za tržištu, ta dionica nakon davanja došla između 150 i 170 kuna.

Zaključak: ESOP se prema važećim propisima totalno ne isplati, jeftinije je dionicu kupiti na tržištu.

Naravno za one koji kupe prema ESOP-u vrijedi lock period, obično 1 godina.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


To znači da bi svakog radnika koji kupi dionicu po 100 po ESOP-u, a koja vrijedi 150 za tržištu, ta dionica nakon davanja došla između 150 i 170 kuna.

Zaključak: ESOP se prema važećim propisima totalno ne isplati, jeftinije je dionicu kupiti na tržištu.

Nakon ovog objašnjenja, radnici DIOKIJA putem svog sindikata izborite se za još niže otkupne cijene, predlažem da tražite otkup po 30-50 kn, to je sasvim fair cijena [thumbsup]

moji poruke nisu investicijski savjeti niti poziv na kupnju ili prodaju dionica

Danas drugi dio plaće i predujam regresa, tako dragi kolege možete prestati sa sitnim prodajama dionica i povući postavljene naloge.


Danas drugi dio plaće i predujam regresa, tako dragi kolege možete prestati sa sitnim prodajama dionica i povući postavljene naloge.

—da leglo je ne račun


ESOP

Vidim da zaposlenici DIOK-ija računaju sa vrlo povoljnom opcijom kupnje dionica prema ESOP programu. Prema mojem saznanju ESOP program u Hrvatskoj je politikom vlasti praktično uništen kao ideja.
Da bi razumjeli kako bi to moglo izgledati dati ću vam jedan primjer.

Ako je tržišna cijena dionica DIOK-ija recimo 150 kuna, i tvrtka ponudi radnicima dionice po vrlo povoljnim uvjetima, recimo da im ponudi po 100 kuna, što je priznat ćete vrlo povoljno.
Ovih 50 kuna razlike ide na teret tvrtke, međutim država će ovo porezno protumačiti kao da vam je tvrtka dala 50 kuna neto plaće, što znači da svaki zaposlenik mora platiti ukupno obračunate poreze prema važećim poreznim stopama, ali i sve doprinose koji se obračunavaju IZ i NA plaću.

U prijevodu to znači da su ukupna davanja poreza i doprinosa otprilike oko 100% pa naviše na ovih 50 kuna koje ste dobili kao popust.
Konkretna porezna davanja ovise o svakom pojedinačno i za one sa manjim plaćama su manja a za one sa većim plaćama jako velika i to ide debelo preko 100% na ovih 50 kuna neto.

To znači da bi svakog radnika koji kupi dionicu po 100 po ESOP-u, a koja vrijedi 150 za tržištu, ta dionica nakon davanja došla između 150 i 170 kuna.

Zaključak: ESOP se prema važećim propisima totalno ne isplati, jeftinije je dionicu kupiti na tržištu.

Naravno za one koji kupe prema ESOP-u vrijedi lock period, obično 1 godina.

Zanimljiva informacija, nije da vam ne vjerujem ali ove navode ću sigurno provjeriti prevažni su da bih ih samo tako prihvatio ili odbacio, ako dobijem potvrdu bit će to stvarno jako zanimljivo.


Nakon ovog objašnjenja, radnici DIOKIJA putem svog sindikata izborite se za još niže otkupne cijene, predlažem da tražite otkup po 30-50 kn, to je sasvim fair cijena [thumbsup]

Fer bi bilo da te dionice dobijemo za 0kn (nula kuna). Radnici (svi radnici i oni u upravi i oni po pogonima i oni u mirovini) su ti koji su stvorili tu tvrtku. Samo da podsjetim one koji su to možda zaboravili da je sadašnji vlasnik Diokia platio dionice po 20kn a da su i radnici imali pravo na "povlaštenu" kupnju 151 dionice također po 20kn po dionici, pitam se što je to onda bilo povlašteno za radnike. I da odmah preduhitrim razno razne komentare da budemo sretni što smo imali mogućnost da kupujemo dionice po tim cijenama, tada kada se to sve događalo bila su malo drugačija vremena u Diokiju, pogoni su se zatvarali, radnici su dobijali otkaze, zemljište se prodavalo, ukratko većini nas budućnost Diokija nije izgledala ovako kako Dioki sad izgleda i većina radnika je uzela te dionice onako nek se nađu, nije bio veliki iznos pa se nije niti moglo puno izgubiti a danas vidimo da se moglo jako puno dobiti (max cijena čini mi se bila je nekakvih 740kn neko kratko vrijeme)

gosp. Oportunist imali ste pravo, ovaj trezor kupuje ko lud……..

New Report

Close