DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Uistinu me čudi da nitko nije primjetio:

Dnevni red:

1. Otvaranje Glavne skupštine Društva i utvrđivanje kvoruma.

2. Financijska izvješća Društva za poslovnu 2008. godinu, izvješće o stanju Društva i izvješće o obavljenoj reviziji poslovanja Društva u 2008. godini od strane revizorske tvrtke PricewaterhouseCoopers d.o.o.

3. Donošenje odluke o prenamjeni rezervi kapitala u rezerve za stjecanje vlastitih dionica.

Hell is Empty and all the Devils are Here

Eto ga. Neobično mi je drago, ukoliko je ovoj odluci, makar i simbolično bio moj utjecaj kao suvlasnika Diokija , a upućen dopisom N/R Lea Dolezila , člana Uprave zaduženog za financije, iz 12. mjeseca 2008.
U dopisu sam apostrofirao "sumnju u manipulaciju sa dionicama od nekolicine djelatnika brokerskih kuća, koji sinkroniziranim djelovanjem urušavaju vrijednost dionica te navlače na paničnu rasprodaju, da bi netom nakon toga podigli vrijednost, te isto iskoristili za iskrcaj, ponavljajući to bezbroj puta. Pošto se radi o djelomično likvidnoj dionici sa priličnim potencijalom, utoliko lakše sa nevelikim fin. sredstvima, moglo se navedeno realizirati. U očuvanju digniteta kako tvrtke, tako i dioničara, predlažem da se na skupštini dioničara donese odluka o otkupu dionica u trezor , a za navedenu akciju nije potrebno rezervirati prevelika sredstva".
Usvajanjem točke 3. očito se želi stati na kraj manipulacijama. [thumbsup]

super ste to kelega obazrožili, valjda će pojedinci najzat shvatiti [thumbsup]

Kune nisu problem, kuna nema


super ste to kelega obazrožili, valjda će pojedinci najzat shvatiti [thumbsup]

Osobna spoznaja o tvrtki Dioki vrlo je široka. U svojim postovima, pogotovo u novije doba, usmjerenost mi nije prema forumašima koji nikad nisu imali vjere ili znanja o Diokiju da bi navedene animirao, već sasvim nešto drugo. Moje pisanje , kao svesrdna podrška, upućeno je starim dioničarima koji su nezasluženo prošli "scile i haribde" skupa samnom na ovoj dionici. Među njima puno je divnih ljudi, mojih dragih prijatelja, kojima sam posebno na PM poslao ohrabrujuće poruke. Fundamentalno, sve se svodi na snažnu poruku HOLD, ne prodajte u bescjenje, dok na kupnju nikoga ne nagovaram.

Biznishaer

Generalni direktor Adria LNG-a Michael Mertl izjavio je novinarima da je planirani LNG terminal u Trstu "zaista ozbiljna konkurencija" dodavši da ako sljedećeg tjedna od Vlade dobiju "nedvosmislenu potvrdu za ovaj projekt, onda imamo realne šanse u toj konkurenciji".

Dakle čeka se katapult pa ćemo i 200 napokon preskočit..

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Tko će graditi LNG terminal u Omišlju
Piše: NT

Adria LNG je predstavila prilike za hrvatske tvrtke na poslovima i uslugama izgradnje LNG terminala u Omišlju, kako bi se što veći dio kolača zadržao u Hrvatskoj.

Ulaganje Adria LNG-a od oko 800 milijuna eura u kojem bi hrvatske tvrtke, kako je rečeno, mogle sudjelovati do 40 posto vrijednosti projekta predstavljeno je u Županijskoj gospodarskoj komori u Rijeci, a hrvatske tvrtke mogle bi biti angažirane na poslovima kao što su pripremni i zemljani radovi, građevinsko-betonski radovi, gradnja zgrada, pomoćne i privremene infrastrukture, platforma i pristana, procesnih cijevi, nosača cijevi i drugog.

Zanimanje za pojedine poslove hrvatske tvrtke moći će iskazati na internetskoj stranici Adria LNG-a od svibnja 2010., a iskusni glavni izvođač za poslove inženjeringa, nabave i izgradnje birat će se potkraj 2010. ili početkom 2011.

Glavnom izvođaču bit će dostavljeni podaci o poduzećima koja iskažu interes na stranici Adria LNG-a, jer će glavni izvođač biti zadužen za kvalificiranje poduzeća za obavljanje poslova na projektu.

Nema više nikakvih dilema tipa Raditi će se – Ne će se raditi!

Dioki: 17,78 milijuna kuna za kupnju vlastitih dionica
Autor/izvor: SEEbiz
ZAGREB – Glavna skupština Diokija donijet će odluku o prenamjeni rezervi kapitala na način da se rezerve kapitala u iznosu od 23.219.754,61 kunu smanjuju za iznos od 17.785.020,00 kuna na iznos od 5.434.734,61 kuna.

Dat će se suglasnost za osnivanje rezervi za stjecanje vlastitih dionica Diokija (ZSE:DIOK-R-A) u iznosu od 17.785.020,00 kuna, koji iznos je Društvu raspoloživ nakon smanjenja iz rezervi kapitala. Ostvareni gubitak iskazan u 2008. godini u iznosu od 90.659.631,54 kuna, prenijet će se u iduću poslovnu godinu.

Dioki je u prvom kvartalu ostvario gubitak od 20,3 milijuna kuna. U istom lanjskom razdoblju imao je dobit od 7,3 milijuna kuna. Razlog su tome, kažu u kompaniji, nastavak globalne krize koja se odrazila na poslovanje grupe uslijed nepovoljnih odnosa cijena inputa/outputa i pada potražnja na industrijskom tržištu.


Dioki: 17,78 milijuna kuna za kupnju vlastitih dionica
Autor/izvor: SEEbiz
ZAGREB – Glavna skupština Diokija donijet će odluku o prenamjeni rezervi kapitala na način da se rezerve kapitala u iznosu od 23.219.754,61 kunu smanjuju za iznos od 17.785.020,00 kuna na iznos od 5.434.734,61 kuna.

Dat će se suglasnost za osnivanje rezervi za stjecanje vlastitih dionica Diokija (ZSE:DIOK-R-A) u iznosu od 17.785.020,00 kuna, koji iznos je Društvu raspoloživ nakon smanjenja iz rezervi kapitala. Ostvareni gubitak iskazan u 2008. godini u iznosu od 90.659.631,54 kuna, prenijet će se u iduću poslovnu godinu.

Dioki je u prvom kvartalu ostvario gubitak od 20,3 milijuna kuna. U istom lanjskom razdoblju imao je dobit od 7,3 milijuna kuna. Razlog su tome, kažu u kompaniji, nastavak globalne krize koja se odrazila na poslovanje grupe uslijed nepovoljnih odnosa cijena inputa/outputa i pada potražnja na industrijskom tržištu.

Pomalo curi vrijeme za bagatelnu kupovinu.

Dva opažanja:

1) Temeljem koje Odluke Skupštine su kupili onih 161.682 komada dionica na dražbi? Ako treba Odluka Skupštine za vlastito stjecanje onda je trebala i za ovo od prije par mjeseci
2.) Ovaj iznos od 17.785.020,00 kuna mi je malo sumnjiv. Ako uzmemo da bi trezor kupovao po prosječno cijeni od 178 kuna to bi bilo cca 100.000 dionica. Vrlo vjerovatno je da bi trezor pogurao cijenu i više pa to može pasti na cca 70.000 komada ako kupe po prosječnoj cijeni od cca 250 kuna. Obadvije količine mi se čine jako velike da bi ih se išlo skupljati na burzi.

Zato mi se čini da bi ovo mogla biti priprema za otkup dionica od jednog većeg dioničara, odnosno neki deal koji je već dogovoren.
Nema puno takvih kandidata (čak 3)

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

izgleda da su neki na bidu u informatičkoj blokadi. Pa ljudi maknite se sa bida, tko želi kupiti neka se malo više potrudi.

Od 01.07. 2009. Dina- petrokemija postaje samostalni poslovni subjekt u okviru Dioki grupe. To je izgleda prvi korak na tragu informacija koje sam kolegama poslao na PM [thumbsup]

………. [cool] ..a dnevna otprema PE i po 500 t!…. [rolleyes]pozdrav svima [thumbsup]

Samo siromašni znaju da ima i siromašnijih od njih. Bogati vide samo bogatije od sebe.

New Report

Close