DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


momci, prelistajte malo unatrag. ja sam vam lijepo najavio da će dioki poslovati negativno još barem 3 godine. evo, jedna je prošla. još barem dvije godine ovakvih izvješća. jednostavno to morate prihvatiti. što ste mislili – da će ježić stvoriti novce koje su prijašnji vladari ukrali? nema toga, čekajte pa će biti fino. toplo se nadam da će biti diokija i ispod 80 kuna, a ovakvo izvješće samo govori u prilog tome. možda opet malo dokupim. to je perspektivna firma, ali treba vremena, a vama se uvijek žuri. i što bi napravili da cijena dođe na 700 kuna? prodali biste i što tad? što bi kupili? IGH na 7000 koji bi pao na 2900? Nema žurbe. Za 10 godina, bit će dioki ono što treba biti takva firma. Dvorac se gradi polako- kamen po kamen.

previše to već sada traje prijatelju, nije to samo ova godina… Koliko godina treba nekom poduzeću da počne poslovati kako spada? Već ih je 4 prošlo ako se ne varam… Hebe se meni z Dioki, ja nit sam ga ikad imo nit ga mislim imati. Meni je samo bitno da ne daju Posejdnu ispod 100 [lol]

Pa pogledajte kako sve raste, pa nećete valjda kapitulirati i prodati ovo ispod 100 kuna? Ja ne bih za inat [thumbsup]

I'LL BE BACK

Pridružujem se Posejdonu i Kamencu da dioki kupujem ispod 100 kuna.

http://www.novilist.hr/Vijesti/Novosti/ini-vecinski-udio-u-hrvatskom-ln.aspx


momci, prelistajte malo unatrag. ja sam vam lijepo najavio da će dioki poslovati negativno još barem 3 godine. evo, jedna je prošla. još barem dvije godine ovakvih izvješća. jednostavno to morate prihvatiti. što ste mislili – da će ježić stvoriti novce koje su prijašnji vladari ukrali? nema toga, čekajte pa će biti fino. toplo se nadam da će biti diokija i ispod 80 kuna, a ovakvo izvješće samo govori u prilog tome. možda opet malo dokupim. to je perspektivna firma, ali treba vremena, a vama se uvijek žuri. i što bi napravili da cijena dođe na 700 kuna? prodali biste i što tad? što bi kupili? IGH na 7000 koji bi pao na 2900? Nema žurbe. Za 10 godina, bit će dioki ono što treba biti takva firma. Dvorac se gradi polako- kamen po kamen.

Ma kojih 10 godina, biti ce to znatno prije, bez brige.


jel ja to nešto krivo gledam, nisam baš doma s FI? gubitak DIOK za 2008. je -136 milijuna kuna?!??!?!?!

ma neeee, vjerojatno je -1,36 mil.kn [lol]

pametan čovjek vidi filiju i skloni se...



momci, prelistajte malo unatrag. ja sam vam lijepo najavio da će dioki poslovati negativno još barem 3 godine. evo, jedna je prošla. još barem dvije godine ovakvih izvješća. jednostavno to morate prihvatiti. što ste mislili – da će ježić stvoriti novce koje su prijašnji vladari ukrali? nema toga, čekajte pa će biti fino. toplo se nadam da će biti diokija i ispod 80 kuna, a ovakvo izvješće samo govori u prilog tome. možda opet malo dokupim. to je perspektivna firma, ali treba vremena, a vama se uvijek žuri. i što bi napravili da cijena dođe na 700 kuna? prodali biste i što tad? što bi kupili? IGH na 7000 koji bi pao na 2900? Nema žurbe. Za 10 godina, bit će dioki ono što treba biti takva firma. Dvorac se gradi polako- kamen po kamen.

Ma kojih 10 godina, biti ce to znatno prije, bez brige.
[/quote]

Valjda je mislio za 10 mjeseci jer za toliko vremena ćemo u Dini imati plin i zatvoren vinilni lanac.
Za tri godine ćemo biti superprofitabilni. Za 10 extrasuperprofitabilni. A ostali faktori vezani uz Dioki kao što su LNG terminal i prodaja zemljišta, luka Sepen, građevinsko zemljište u Zagrebu, puno toga još ne spomenutog….
Inače tržište plomera je u laganom oporavku zadnjih par mjeseci i nitko ne vjeruje da je moguć još jedan krah tržišta u bliskoj budućnosti.
http://www.plastemart.com/feedstock.asp
http://www.plastemart.com/lme_prices_new.asp

Čekiću, kaj je najgore od svega – dobro si vidio…


A što će tek biti s prvi kvartalom?!!Hebote led….
Imali su u prvom kvartalu ugašene pogone zbog krize s plinom….bolje ne razmišljati…

pogoni su radili bez ikakvih problema,nestašice plina nije bilo.etilen se radio 98% predviđene proizvodnje

pixma

Nije to ništa, sad se mi tu skupimo i rješimo taj minus [lol]
Svejedno je dal je cijena 111 ili 95 jer je to ionako sve nelogično a i da si nešto kupio po 95 nemreš prodat po nekoj većoj cijeni jer su prometi premali.
Kad to jednom krene gore neće se zaustavit ni na 111 ni 155

…ma čim naprave LNG…ode diokiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

Mislim da sad sa 200 t kn koje ti ne trebaju možeš bit bogat kroz koju godinu ne vezanu samo uz lng.
Inače bio neki članak neki dan da su novci za Lng osigurani bez obzira na sve krize i recesije.

Gubitak od 136 milionceka kn,je ukalkuliran u ovu i onako izuzetno nisku cijenu.
Treba bit malo strpljiv,na brzinu ce to do 150-200,znam da to nije utjesno za one koji su ušli na 550-650.

Moja zemlja se ne zadužuje bez velike nužde.

New Report

Close