DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Hoće li ova firma preživjeti dok se izgradi LNG na Krku?

p.s. svaka čast na investicijama al gdje je povrat od tih investicija


Ako imaju za BRODOVE (tankere),kupili Novi list,povećavali broj zaposlenih,pitam ja,, sam sebe ,,kako to; OD KUD im toliki novac,a stalno poslovanje u minusu. [lol] [lol]

Dioki d.d. – obavijest

Društvo Dioki d.d. dostavilo je obavijest o puštanju u rad najmodernijeg pogona za pripremu tehnoloških i procesnih voda u Republici Hrvatskoj.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


Dioki d.d. – obavijest

Društvo Dioki d.d. dostavilo je obavijest o puštanju u rad najmodernijeg pogona za pripremu tehnoloških i procesnih voda u Republici Hrvatskoj.


Čestitam!!!
[cool]

Novac je kisik burze!

Sustav je automatski vođen, a nadzor nad procesom konstantno je moguć putem interneta. Tehnologija rada postrojenja smanjuje operativne troškove i troškove održavanja. Ulaganje u danas otvoreno postrojenje dio je stalnih ulaganja Diokia u proizvodnju i ekologiju, rekao je Belošević.

Naknada za pročišćavač je oko 11,5 kn/m3 pa ako u sustav vrate oko 500.000m3 to je ušteda od oko 5,75 milijuna kuna godišnje samo na toj stavci. Šteta što Dioki nije dao teničko-ekonomske pokazatelje; bilo bi poučno za sve da se malo bolje upoznamo s tehnologijom revirzibilne osmoze i mogućnostima koje se nude.

http://www.novilist.hr/Vijesti/Kronike/Otoci/zeleno-svjetlo-sirenju-dina-petr.aspx

d

Novac je kisik burze!

Naši bili s Sanaderom u Begišu. Hoće li opet krenuti priča s Petrohemijom?

što se očekuje od prvog kvartala? Koliko su bili isključeni zbog plinske krize?

Novac je kisik burze!

Prvo treba objaviti rezultat za 2008. Ja očekujem da će biti loš ali to je ionako već uračunato u ovu cijenu. Nadam se da su zadržali prodaju. Prvi kvartal će također pretpostavljam biti loš. Ali, kad se jednom objavi da je rezultat dobar, cijena je već davno prije negdje drugdje.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Dioki uvijek prkosi svi zakonima fizike.Rapoloženje se na burzi popravilo ali to nema veze s ovom dionicom, kad uletimo ponovo u crvenilo onda će dioki krenuti s rastom zato sada treba akumulirati.

Novac je kisik burze!

Zanimljiva situacija u susjedstvu….

Petrohemiji potrebna državna pomoć

Petrohemija iz Pančeva, koja je u teškoj situaciji zbog kratkoročnih dugova od 160 milijuna eura, očekuje pomoć države kako ne bi prekinula proizvodnju.

Kako piše Poslovni portal, većina duga se odnosi na dug ruskim tvrtkama Gazprom i Lukoil, koje opskrbljuju tvornicu sirovinama. Gazprom posjeduje 20 posto udjela u pančevačkoj tvornici, ali prema informacijama iz Uprave Petrohemije nije zainteresiran za pretvorbu duga u povećanje udjela.

A naši, kao što neki dan rekoh, bili s Sanaderom u Beogradu. Je li ovo prilika za širenje u regiji?


…zato sada treba akumulirati.

A to je prema razvoju događaja zadnjih dana teško bez da se potegne po asku. Neki to shvate prije neki poslije, ali tako je to na burzi, ne mogu svi biti uspješni.
Neku sitnu količinu je moguće skupiti i po bidu, jer uvjek je nekome frka i mora prodati, ali koliko ja vidim prodavači baš ne žure više.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

New Report

Close