DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolega Sava, zanima me tvoje mišljenje.

Koji benefit bi se za Dioki mogao očekivati ako bi se dogodilo ponovno povezivanje sa Inom i kakvu bi ulogu u svemu tome trebao odigrati najveći dioničar Diokija (što bi on time dobio)?

O toj mogućnosti si više puta pisao.

La vita e bella!


Kolega Sava, zanima me tvoje mišljenje.

Koji benefit bi se za Dioki mogao očekivati ako bi se dogodilo ponovno povezivanje sa Inom i kakvu bi ulogu u svemu tome trebao odigrati najveći dioničar Diokija (što bi on time dobio)?

O toj mogućnosti si više puta pisao.

S tobom ne razgovaram od kada čekaš na 100!

Šalim se malo. Mislim da treba vidjeti kome je država poklonija 4% dionica Diokija. Imam osjećaj da znam komu i zašto, a ako je to to onda će se uskoro nešto pozitivno dogoditi.
Glede najvećeg dioničara Diokija ja osobno nikada nisam vidio knjigu dioničara Dioki Holding AG pa ne znam tko je to.

A tko je rekao da ja čekam na 100?

Niže, kolega, niže! [lol] [lol] [lol]

Nego, na koga sumnjaš?
Kome je dat 4%-tni paketić naše drage firmice?

La vita e bella!


A tko je rekao da ja čekam na 100?

Niže, kolega, niže! [lol] [lol] [lol]

Nego, na koga sumnjaš?
Kome je dat 4%-tni paketić naše drage firmice?

Usluga za uslugu, tak to ide.
Dali su paketić nekome komu su ostali nešto dužni!

bli ina-polimeri prije toga ina oki pa čak i ina i svaki puta oki ostao sa tim brakom kratkih rukava
ako če biti povezivanja onda je cilj oprati lovu
moje mišljenje nemora biti i točno

Dvije naoko nepovezane vijesti: čini mi se da voda ide na savin mlin:

….."Pritom je predsjednik Vlade Ivo Sanader naglasio da će Hrvatska, bez obzira što je ova plinska kriza završena, nastaviti sa svim aktivnostima kako bi u svakom smislu postigla što veći stupanj energetske neovisnosti.Ujedno je članove konzorcija za izgradnju LNG terminala na otoku Krku pozvao da se dogovor o tome ubrza."….

…"Negotiations are at an advanced stage on building a terminal in Croatia for receiving liquefied natural gas (LNG) to be shipped from Oman and Qatar, Prime Minister Ferenc Gyurcsány announced Wednesday in Qatar. Gyurcsány met Qatari Prime Minister Sheikh Hamad Jassem Jabor Al-Thani in Doha on Wednesday, one day after discussing economic co-operation in Oman. Gyurcsány was accompanied by a delegation of about a dozen Hungarian business leaders, among them top managers from MOL."…….

1. DIOKI HOLDING AG 3.068.525 75,91 Osnovni račun
2. FILIPOVIĆ MARIJAN 247.284 6,12 Osnovni račun
3. PBZ D.D. 161.682 4,00 Skrb. račun
4. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 147.633 3,65 Osnovni račun
5. HPB D.D. 76.233 1,89 Skrb. račun
6. VABA D.D. BANKA 15.815 0,39 Skrb. račun
7. PBZ D.D. 15.479 0,38 Skrb. račun
8. CENTAR BANKA D.D. 8.360 0,21 Skrb. račun
9. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 4.408 0,11 Skrb. račun
10. SEVER DRAGO 3.077 0,08 Osnovni račun
Ukupno: 92,74

Kako sam i pretpostavio, kupac 4% dionica je pod skrbničkim računom, u međuvremenu pod br. 9 ZABA skrb. pojačao za oko 1400 kom.

dali tko zna do kada je odgođeno poskupljenje plina sa kune na dvije
koliko ja znam tri mjeseca odgoda ???


1. DIOKI HOLDING AG 3.068.525 75,91 Osnovni račun
2. FILIPOVIĆ MARIJAN 247.284 6,12 Osnovni račun
3. PBZ D.D. 161.682 4,00 Skrb. račun
4. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 147.633 3,65 Osnovni račun
5. HPB D.D. 76.233 1,89 Skrb. račun
6. VABA D.D. BANKA 15.815 0,39 Skrb. račun
7. PBZ D.D. 15.479 0,38 Skrb. račun
8. CENTAR BANKA D.D. 8.360 0,21 Skrb. račun
9. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 4.408 0,11 Skrb. račun
10. SEVER DRAGO 3.077 0,08 Osnovni račun
Ukupno: 92,74

Kako sam i pretpostavio, kupac 4% dionica je pod skrbničkim računom, u međuvremenu pod br. 9 ZABA skrb. pojačao za oko 1400 kom.

A šta si mislio da će se tamo neki fond javno pokazati kao kupac. Kako se ono kaže Kriju se ko zmija noge!.

Obzirom na ovu kreditnu krizu ponovno sam malo prolistao 3Q2008 i malo usporedio s ostalim dionicama na ZSE. Odnos Debt/Equity je oko 1 i to je odlično pa neće biti problema oko financiranja projekata i uz smanjenje gospodarske aktivnosti.
Nažalost dobar dio HR kompanija se širio agresivnim zaduživanjem pa će tu biti malih problemčića.

Unatoč katastrofalnim posljedicama plinskog rata, za dioničare Diokija to je bilo sretnije razdoblje uz naznaku daljnjih zvjezdanih trenutaka iz slijedeća tri razloga:
1. sama plinska kriza definitivno je ubrzala sve pripreme i predradnje u izgradnji LNG terminala na Krku, te i zadnjim pesimistima izbila iz ruke argumente o upitnosti projekta
2. iako je redukcija plina u ovom slučaju zaobišla Dioki ili je bila minimalna( što demonstrira gospodarsko-političku snagu i utjecaj tvrtke), uredno će se "fakturirati" troškovi državi i s tog naslova iskoristiti određeni benefiti
3. pod plaštom recesije i uzimajući u obzir navode iz točke 2. vrlo aktivna je priprema tvrtke u otpuštanju 10-15% zaposlenika u smanjivanju troškova poslovanja

Nažalost, ovo pod točkom 3. biti će paradigma za većinu tvrtki u RH.


Unatoč katastrofalnim posljedicama plinskog rata, za dioničare Diokija to je bilo sretnije razdoblje uz naznaku daljnjih zvjezdanih trenutaka iz slijedeća tri razloga:
1. sama plinska kriza definitivno je ubrzala sve pripreme i predradnje u izgradnji LNG terminala na Krku, te i zadnjim pesimistima izbila iz ruke argumente o upitnosti projekta
2. iako je redukcija plina u ovom slučaju zaobišla Dioki ili je bila minimalna( što demonstrira gospodarsko-političku snagu i utjecaj tvrtke), uredno će se "fakturirati" troškovi državi i s tog naslova iskoristiti određeni benefiti
3. pod plaštom recesije i uzimajući u obzir navode iz točke 2. vrlo aktivna je priprema tvrtke u otpuštanju 10-15% zaposlenika u smanjivanju troškova poslovanja

Nažalost, ovo pod točkom 3. biti će paradigma za većinu tvrtki u RH.

Kolega Oportunist, to je sve OK, ali misli li DIOKI počet zarađivat neke nofce? Pa čak i komunistički mastodonti poput Podravke nekog vraga zarađuju… u čemu je problem?

I'LL BE BACK

Ovdje upišite svoj komentar..3. pod plaštom recesije i uzimajući u obzir navode iz točke 2. vrlo aktivna je priprema tvrtke u otpuštanju 10-15% zaposlenika u smanjivanju troškova poslovanja. —Ako će otpuštati ,zašto onda zapošljavaju 30-ak operatera na lokaciji DINE.

New Report

Close