DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Prenosim iz bisines.hr Piše: Nikolina Rivosechi od 13.01.2009 12:34

Na jučerašnjoj elektroničkoj javnoj dražbi za prodaju dionica iz portfelja HFP-a na Zagrebačkoj burzi ostvareno je gotovo 9,8 milijuna kuna prometa, a najzanimljivija dionica u ponudi bio je Dioki.

Na dražbi su se našle 161.682 dionice Diokija, odnosno četiri posto temeljnog kapitala te tvrtke, i to po cijeni od 60 kuna po dionici. Ponuđene dionice su prodane, za što je netko izdvojio 9.700.920 kuna.
S obzirom na to da je Dioki trgovanje na Zagrebačkoj burzi jučer zaključio na 170 kuna, što je gotovo tri puta više od cijene s dražbe, sretni kupac je već jučer zaradio 17.785.020 kuna. Treba napomenuti da Dioki i danas raste pa nije isključeno da će se kupac još više obogatiti.

@Posejdon i Barakuda
Gledal sam jučer otvoreno, i čini mi se taj Štern za razliku od ostale ekipe koja je tam bila, jedini znal o čemu pripoveda. Kad političari idu govorit o nečemu kaj nema veze s politikom to mi je kak da ja pripovedam o brodskim motorima a nigdar ih videl nisam (mislim na prave motore, ne na prdakane).
Štern, [thumbsup]

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!



@Posejdon
i Barakuda
Gledal sam jučer otvoreno, i čini mi se taj Štern za razliku od ostale ekipe koja je tam bila, jedini znal o čemu pripoveda. Kad političari idu govorit o nečemu kaj nema veze s politikom to mi je kak da ja pripovedam o brodskim motorima a nigdar ih videl nisam (mislim na prave motore, ne na prdakane).
Štern, [thumbsup]

Zna i Polančec sve detalje ali neke stvari nisu još za javnost.

Istovremeno se treba riješiti pitanje vlasništva u LNG terminalu, plinski business Ine, podzemno skladište Okoli i Dioki. I sve se rješava paralelno korak po korak. A Polančec je i definirao vremenski okvir tj. rekao je da će se to riješiti u slijedećih 2-3 mjeseca. Stoga samo malo strpljenja i evo Diokija dosta visoko.

Posejdoniću,

1.) Ja plaćam:
– Šterna. Osobno.
– Polančeca. Osobno.
– Jurčića. Osobno.
– Voditelja emisije. Osobno.
– Plin koji je jučer njih grijao u studiju navečer. Osobno.
– Plaćala sam i obje osobe sa kojima si ti jučer razgovarao u studiju. Osobno.
– I taj plin, u studiju u kojem si ti laprdao sam platila ja. Osobno.
– LNG ću plačati ja. Osobno.

2.) Ja. S.Barracuda vrijedim onoliko Kuna koliko vrijedi i šeik iz Katara. Osim toga, Šternu i Mesiću sam ja poslodavac, a ne šeik. Otočići, Posejdoniću nisu Šternovi. Štern mene mora nazvati na mobitel i pitati prije poklanjanja poklona takvoga kalibra: "Gđo.S.Barracudo, smijem li?"

3.) Posejdoniću, nisam nepismena. Poznajem definiciju geopolitike.
Znam da si "primjetio" u emisiji "najbitnije" detalje. Primjetila sam i ja "detalje" i "detalje".
Razlika između zapažanja "tvojih" i "mojih" je velika.
Meni je npr. zanimljiviji detalj telefonska veza "Silajdžić"-"Mesić"-"Šeik".
Baš me zanima što će nam bosanci morati dati zauzvrat.
Ne sumnjam da si shvatio poantu tog detalja.

4.) Poanta mog prvog posta nije bila "djedovina", Posejdone.
Poanta je bilo Šternovo izlajavanje.

Preciznije, Šternov način lajanja.

Jet: Are You Gonna Be My Girl?


Ako DIOK padne na 100 opet, to će biti prilika koja se ne propušta! Živio Polančecov teorem!

Nešto mi je promaklo ? Koji je Polančecov teorem ?

A evo i još jedne bitne stvari , koja pokazuje da su se Rummenige i Mertl konkretno dogovorili o ubrzanju priče.

Vaš link

Malo si se zaribala Baracudo jedna!

– Štern nije na plači iz proračuna tako da njega ne plačaš ni na koji način.
Ali zato plačaš ove nesposobne političke pi*ke koje si nabrojala.

– Štern nije niti može išta državnog poklanjati.
Ali je zato Hrvatska povijest imala političare koji su poklonili cijelu Dalmaciju!

– Da kojim slučajem već danas imamo LNG terminal onda bi naša geopolitika bila sasvim drugačija i ne bi morali imati interventni uvoz plina niti iskapčanja npr za Dioki.
Ali zato mi volimo podržavati neposlovnost koja nam na uši izlazi van.

– I da, moja poanta je bila sramotna prodaja djedovine koju uglavnom vrše “domoljubi”.

La vita e bella!


– Da kojim slučajem već danas imamo LNG terminal onda bi naša geopolitika bila sasvim drugačija i ne bi morali imati interventni uvoz plina niti iskapčanja npr za Dioki.
Ali zato mi volimo podržavati neposlovnost koja nam na uši izlazi van.

– I da, moja poanta je bila sramotna prodaja djedovine koju uglavnom vrše "domoljubi".

Da danas imamo LNG terminal sve članice EU bi izglasale pristup HR Europskoj uniji!

@Sava
hm, samo da su to rešili 90-tih, kak su bili spominjali, da se već onda govorili o tome, danas bi mi pitali istočnu evropu "po čem plačaš plin" a ne ovak. Meni se uvek zvrda po glavi ona stara "kuj železo dok je vruče" iliti "bari koku dok je topla"….ovak ispada "otišla baka s kolačima" (v Italiju, ne)
No, bumo vidli kaj budu pripetili gospoda, možda jim dojde z riti v glavu…..a možda i ne.

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!


Da danas imamo LNG terminal sve članice EU bi izglasale pristup HR Europskoj uniji!

Onda sreća da ga nemamo! [thumbsup]
Živjeli euroskeptici! [thumbsup]



Ako DIOK padne na 100 opet, to će biti prilika koja se ne propušta! Živio Polančecov teorem!

Nešto mi je promaklo ? Koji je Polančecov teorem ?

A evo i još jedne bitne stvari , koja pokazuje da su se Rummenige i Mertl konkretno dogovorili o ubrzanju priče.

Vaš link
[/quote]

To je taj dio slagalice koji je nedostajao. Vlada će sada GURATI projekt. A što to znači za Dioki već smo nebrojeno puta naveli. I ne samo za Dioki nego i za svekoliko HR gospodarstvo.

Ostaje samo još jedan dio slagalice a i on će uskoro.
To je odnos INA – DIOKI.

Posejdone,

1996.godine sam plaćala Šterna.
Hranio se je tada iz proračuna, hrani se i danas.
Štern je HSLS-ov savjetnik za energetiku.
Ja ga plaćam.

Kupi današnji Jutarnji list i Poslovni dnevnik.
Baci oko na zadnju stranicu Jutarnjeg, članak: David Bowie je kriv za svjetsku krizu.
Poslovni dnevnik, članak: Krave muzare su krive za globalno zatopljenje.

Baš me zanima Posejdone, da sa dva kornatska otoka danas (i u idućih 99 godina) vire vrhovi šeikovih "ljetnih rezidencija" u zamjenu za jedan već zastarjeli LNG kojeg bi djelili sa BiH te da nas (ne daj Bože) zbog šeikove love BiH ucjenjuje plinom kao danas Rusi (nemoj zaboraviti da BiH i šeika veže ista vjera, isti Bog, a odaniji su vjernici od kršćana), tko bi bio kriv?

Krave? David Bowie?

***obrisano***

Jet: Are You Gonna Be My Girl?


Posejdoniću,

1.) Ja plaćam:
– Šterna. Osobno.
– Polančeca. Osobno.
– Jurčića. Osobno.
– Voditelja emisije. Osobno.
– Plin koji je jučer njih grijao u studiju navečer. Osobno.
– Plaćala sam i obje osobe sa kojima si ti jučer razgovarao u studiju. Osobno.
– I taj plin, u studiju u kojem si ti laprdao sam platila ja. Osobno.
– LNG ću plačati ja. Osobno.

2.) Ja. S.Barracuda vrijedim onoliko Kuna koliko vrijedi i šeik iz Katara. Osim toga, Šternu i Mesiću sam ja poslodavac, a ne šeik. Otočići, Posejdoniću nisu Šternovi. Štern mene mora nazvati na mobitel i pitati prije poklanjanja poklona takvoga kalibra: "Gđo.S.Barracudo, smijem li?"

3.) Posejdoniću, nisam nepismena. Poznajem definiciju geopolitike.
Znam da si "primjetio" u emisiji "najbitnije" detalje. Primjetila sam i ja "detalje" i "detalje".
Razlika između zapažanja "tvojih" i "mojih" je velika.
Meni je npr. zanimljiviji detalj telefonska veza "Silajdžić"-"Mesić"-"Šeik".
Baš me zanima što će nam bosanci morati dati zauzvrat.
Ne sumnjam da si shvatio poantu tog detalja.

4.) Poanta mog prvog posta nije bila "djedovina", Posejdone.
Poanta je bilo Šternovo izlajavanje.

Preciznije, Šternov način lajanja.

Neki na žalost ne kuže funkcioniranje društava….i ja ih plaćam…i do nedavno sam koristio vaš argument…no nažalost opametio sam se…da nemaš državu…ko bi te štitio…od recimo scenarija iz mad maxa…ili hrvatske s početka 90-ih, kad se palilo i kralo i …dajte ljudi znam da ste ogorčeni…i ja sam …al ovo nisu argumenti ni za poslije 10 pivi…ovo trlala baba lan da joj prođe dan….

New Report

Close