DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Imate dobru strukturu dioničara. Mali Free float, mind set ulagača u ovoj dionici jedan je od najkvalitetnijih na burzi. Zato nema prodaje na ovim razinama. Ovo je jedna od najboljih dionica na burzi. A o tome kakva je kompanija najbolje govore izvješća. [tongue]

Što kupiti, dobru dionicu ili udio u dobroj kompaniji? Uvijek vječna dvojba. Ipak ovo prvo stvara prinos, ovo drugo je samo vječna utjeha [proud]

Nemam DIOK

Ovo je jedan od boljih postova na ovoj temi!
Slažem se u potpunosti.
Ipak, dobre dionice valja imati u portfelju, zar ne?
Dakle, znaš što ti je za činiti…. [thumbsup]

La vita e bella!

http://www.seebiz.eu/hr/burze/zagrebacka-burza-ulagaci-prkose-losim-vijestima,34863.html


……..
Što kupiti, dobru dionicu ili udio u dobroj kompaniji? Uvijek vječna dvojba. Ipak ovo prvo stvara prinos, ovo drugo je samo vječna utjeha [proud]

Nemam DIOK

Nemam ni ja onoliko koliko bih htio.Ako ne bude prinosa , bit’ će bar utjehe.

Pardon , drhtava ručica stisnula bold….

Činjenica je da je DIOKI dosta klimav !
Ispod 160 kn koda se vidi bezdan ! [cry]

...moj je traktor najjjveči i najjjljepši u selu...

Večeras tema u Otvorenom, kada će se početi graditi LNG terminal i skladište za plin.

Poslije 3 emisije Otvoreno posvećeno plinu i LNG terminalu u Omišlju u zadnjih tjedan dana i zadnjem skeptiku je jasno da su sada svi za i da će na Krku LNG terminal biti u pogonu 2012 – 2013. godine. Posebice nakon što je Europska komisija par svojih zadnjih sastanaka posvetila diverzifikaciji dobavnih pravaca plina. Strateški interes Europe je LNG terminal na Krku. Za Dioki to znači da će ostvariti dodatne prihode od prodaje ili najma zemljišta, prihodi od luke Sepen na koju imamo koncesiju na 35 godina ( prekrcaj od 7,5 do 11 milijuna tona plina godišnje ), sirovina ( etan ) i energija ( kogeneracija ). Ako se ovome doda tehnološko povezivanjeputem produktovoda s Ininim rafinerijama u Rijeci i Sisku
( dobava desulfuriziranog rafinerijskog plina i benzola ) a što je također u tijeku jasno je da se od Diokija stvara petrokemijski gigant. Plus svi projekti koji su u tijeku na Krku i Zagrebu plus prenamjenjeno zemljište u Zagrebu.

Posebna priča je izlazak Ine iz plinskog businessa. Uvjeren sam da će INA to kompenzirati preuzimanjem Diokija jer se u Mađarskoj i Slovačkoj dogodio takav scenario. MOL i Slovnaft imaju zatvoren tehnosloški lanac rafinerija – petrokemija s TNK-om u Mađarskoj i Slovnaft Petrochemical u Slovačkoj.

DA, izgleda da će ova plinska kriza dati vjetar u leđa LNG-u na Krku. Također je explicitno bilo rečeno jučer da nam ne treba LNG terminal u Pločama i da tamo može biti neko manje postrojenje za distribuciju, ali veliki terminal je dovoljan jedan i to Omišalj.

Ono što mi nije Jasno od Polančeca, zašto on i dalje gura INU u HR dio konzorcija kad s druge strane vadi INU općenito van iz plinskog business-a. Te dvije stvari ne mogu spojiti nikako.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Šternova priča o dva otoka.
Zanimljivo.

Sve svoje znanje, iskustvo, posao, odgoj, dušu, energiju, ulažem i ulagati ću u pokušaj da takve ljude kad-tad spustim na zemlju. Na zemlji im je i mjesto.
Sve svoje potomke, sve mnogobrojne male Barracude tome ću podučavati.
Što manje nepismenih, bahatih, nekvalitetnih ljudi poput tog čovjeka u Hrvatskoj, to bolje.

Osim toga, G.Štern zaboravlja jednu bitnu sitnicu.

Ja ga plaćam.

Jet: Are You Gonna Be My Girl?

Baracudice, nisam te shvatio – koga ti to plačaš i kako?
Misliš li na Šterna osobno ili na LNG postrojenje?

NE plaćaš niti jedno niti drugo, niti kroz poreze niti kroz bilo koji drugi način.
Osim toga ako bi koga trebalo spustiti na zemlju to su nesposobni političari koji su izgubili min. četiri godine kroz svoj nerad i totalnu neposlovnost koja je na primjeru LNG-a došla do punog izražaja.

Inače, Štern je jedini koji je u emisiji spomenuo hrvatski megalomanski sindrom kojeg je podkrijepio sa primjerom Janafa i njegovim nikada iskorištenim kapacitetom (8 korištenih mil. kubika naspram kapaciteta od 30).

Što više takvih ljudi u Hrvatskoj to bolje.

La vita e bella!

Ako DIOK padne na 100 opet, to će biti prilika koja se ne propušta! Živio Polančecov teorem!

Hell is Empty and all the Devils are Here

E da, još o dva otoka koja spominješ, Baracudice.

Ako si pažljivo slušala Šterna on je govorio o koncesiji na otoke a ne o prodaji!
Mislim da su Kinezi presretni što su Britancima dali Hong Kong na 99 godina jer su 1997. godine dobili natrag najrazvijenijni dio Kine. A Hong Kong je cijelo vrijeme bio tamo. Nigdje nije pobjegao.
Ne bi tako niti ta dva otoka pobjegla nikuda.

A ako se već želiš na nekoga ljutiti i cijeli život, znanje… i tako to,… uložiti da to spriječiš, onda bi mogla početi od mnoštva anonimnih "velikih" Hrvata (tj. građana RH) koji su PRODALI svoju djedovinu kako bi kupili nove aute. Obala nam je puna takvih!

La vita e bella!

New Report

Close