DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kakva prodaja,nema šansi

pixma

‘Otvoreno’ večeras mi je pokazalo da INA zapravo koči LNG projekt i da njima to nije nikakav interes u naredne 2-3 godine. Očito nemaju zatvorenu financijsku konstrukciju za svoj dio ulaganja.
Užas. Čini se da ta priča oko HR nositelja projekta nije ni blizu da se rasčisti.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


‘Otvoreno’ večeras mi je pokazalo da INA zapravo koči LNG projekt i da njima to nije nikakav interes u naredne 2-3 godine. Očito nemaju zatvorenu financijsku konstrukciju za svoj dio ulaganja.
Užas. Čini se da ta priča oko HR nositelja projekta nije ni blizu da se rasčisti.

Žalosno TOČNO.
Cjelokupno naše ponašanje je kao da to, LNG, nama ustvari ne treba. Kao, to su obijesne, gotovo perverzne igrice krupnog kapitala, prekrupnog za našu malu prćiju.
Žalosno, žalosno…

bogat čovjek nema briga, samo zadovoljstva


‘Otvoreno’ večeras mi je pokazalo da INA zapravo koči LNG projekt i da njima to nije nikakav interes u naredne 2-3 godine. Očito nemaju zatvorenu financijsku konstrukciju za svoj dio ulaganja.
Užas. Čini se da ta priča oko HR nositelja projekta nije ni blizu da se rasčisti.

…da, da, sutra nažalost rasprodaja – daj što daš


‘Otvoreno’ večeras mi je pokazalo da INA zapravo koči LNG projekt i da njima to nije nikakav interes u naredne 2-3 godine. Očito nemaju zatvorenu financijsku konstrukciju za svoj dio ulaganja.
Užas. Čini se da ta priča oko HR nositelja projekta nije ni blizu da se rasčisti.

Vrlo poučna emisija je bila a potvrdila je nekoliko teza:

1. INA definitivno izlazi iz downstreama u plinskom businessu jer to je strateška pozicija MOL-a koji je prodao sav svoj plinski business u Mađarskoj E.ON Ruhrgasu te se okrenuo nafti i petrokemiji
2. HR konzorcij je fikcija jer tko će uložiti cca 250 milijuna dolara s neizvjesnim povratom ulaganja, zbog toga se pokušava navrat – nanos Prirodni plin doo i Podzemno skladište doo pretvoriti u poduzeća od državnog interesa i skoro pa nacionalizirati da bi onda netko od njih uskočio u konzorcij. Naravno da je i laiku jasno da se to tako ne radi – prvo treba energiju svesti na tržišne principe pa bi se onda lako mogla izvršiti privatizacija INA-nog plinskog businessa kroz ulaganje E.ON-a, TOTAL-a ili OMV-a npr. a što bi onda garantiralo stabilnost plinskog sustava.
3. Usporavanje LNG projekta nije i niti će išta dobroga polučiti Hrvatskoj jer da toga nije bilo HR plinski sustav bi nedostatne količine mogao lako preko E.ON-a ili OMV-a povući iz Mađarske ili Austrije koji u podzemnim skladištima raspolažu s preko 5 milijardi m3 plina.
4. Ova kriza će ponovno pokazati da je LNG terminal strateški interes ne samo HR nego i država u okruženju te se treba na tržišnim temeljima ubrzati cijeli projekt da bi npr do 2012. bio u funkciji. Nije bitna cijena plina nego da li plina ima. Plin koji nedostaje je najskuplji pli.
5.Gazprom je pokupovao plin u srednjeazijskim državama kada je cijena plina bila vrlo visoko oko 350 dolara po m3 i sada je teško taj isti plin prodavati po nižim cijenama. Dakle ne radi se o tom da je Gazprom zbog neke političke odluke nespreman na niže cijene nego o tom da su imali krive projekcije glede cijene plina, a njihove krive projekcije će kao i obično platiti kupci.



‘Otvoreno’ večeras mi je pokazalo da INA zapravo koči LNG projekt i da njima to nije nikakav interes u naredne 2-3 godine. Očito nemaju zatvorenu financijsku konstrukciju za svoj dio ulaganja.
Užas. Čini se da ta priča oko HR nositelja projekta nije ni blizu da se rasčisti.

…da, da, sutra nažalost rasprodaja – daj što daš
[/quote]
Ne vjerujem kolega u to. Mislim da bi se stvari mogle razvijati u obrnutom smjeru.
Na svu sreću uloga INE nije presudna u ovom projektu, konzorcij ide dalje i oni će zatražiti lokacijsku dozvolu, to je gotovo sigurno, neovisno od toga tko iz HR učestvuje u projektu, a da bi tražili lokacijsku moraju imati ili vlasništvo ili pravo gradnje na zemljištu, a tu ne mogu izbjeći DIOKi.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Danas bi Sanader na sastanku Vlade s INA-om, HEP-om…. mogao čvrsto stati iza LNG terminala a ne da se svako malo bacaju klipovi pod noge projektu, nebulozni rokovi, arheološki lokalitet i sl…Zauzvrat bi mogao dobiti nešto plina iz Mađarske i Austrije. Kada će političari napokon shvatiti da je najskuplji plin kada ga nema? Glede teze da INA opstruira projekt to je nebuloza jer strateško opredjeljenje osovine INA – MOL je downstream nafte, dakle rafinerije – petrokemija. Pa MOL je većinski udio u kompletnom downstreamu u Mađarskoj težak 18 milijardi m3 godišnje prodao E.ON Ruhrgasu za 2,1 milijardu eura.

šta se netko boji da ne ugrabi DIOKI….
Cijena Količina:KUPNJE
140,02 73
139,00 137
132,00 100
131,33 140
130,00 2
129,60 70
126,00 40
125,00 30
120,00 214
119,00 232
Prodaje:
Količina Cijena
19 200,00
140 244,00
156 245,00
120 246,00
160 255,00
150 256,00
169 260,00
20 269,00
155 270,00
34 295,00

Kaj je ovo s DIOK?

Dobro došao u novu 2009. !


Kaj je ovo s DIOK?

...moj je traktor najjjveči i najjjljepši u selu...


‘Otvoreno’ večeras mi je pokazalo da INA zapravo koči LNG projekt i da njima to nije nikakav interes u naredne 2-3 godine. Očito nemaju zatvorenu financijsku konstrukciju za svoj dio ulaganja.
Užas. Čini se da ta priča oko HR nositelja projekta nije ni blizu da se rasčisti.

Živa istina.
Nevjerovatno je u kakvoj zemlji živimo.
Nesposobnost nam na uši izlazi van.

Argument vrlog nam akademika koji je u nadzornom odboru Ine je za popi*dit:
"Ina nema novaca za LNG i ne želi investirati u nešto što neće imati povrat već sutra. LNG je investicija na "dugom štapu"". Nevjerovatno!
Ma ovu zemlju treba razbucat, tako da ljudi imaju sve dane neradne, a ne samo nedjelju.
E Dioki, Dioki…. što će ti sav potencijal koji imaš kada imamo nesposobne i neposlovne kretene oko sebe.
A kada se otvori trgovanje Diokijem mam će ga se početi gušiti sa prodajom. Dam se kladit!
Ako ne danas, a ono sutra…..

La vita e bella!


Evo dočekali smo i pozitivnu blokadu na DIOK-iju. Ali ono što je meni zapravo ovdje zaista zanimljivo je lista naloga na asku koja se pojavila kada su se makli ovi nalozi koji su bili među prvih 10-20.

Tu se sada konačno vidi da je zapravo da je bila velika provalija na asku i da ispod 200 bilo vrlo malo dionica na prodaji.


I analiza prometa po cjenovnim razinama u zadnjih 4 mj. se slaže s tvojom procjenom, pri razinama od cca 140 – 200kn je prošao bitno manji promet nego pri većim i nižim od tog raspona. Biće zanimljivo vidjeti da li će se možda taj gap ići popunjavati, kao što se to često događa kod klasičnih TA obrazaca (pod određenim uvjetima).

[img]http://i51.servimg.com/u/f51/13/01/91/22/volume10.png[/img]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

New Report

Close