DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Za mene je ovo je faza akumulacije dionica DIOK-ija. Cijena je drastično pala i po meni iako ekipa na TA topicu ima još niže targete, ovo je nivo gdje se itekako isplati ulagati. Moguće je da će cijena ići još i niže, stoga oprez, ali ja ne vjerujem da će puno dionica proći na toj nižoj cijeni.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Za mene je ovo je faza akumulacije dionica DIOK-ija. Cijena je drastično pala i po meni iako ekipa na TA topicu ima još niže targete, ovo je nivo gdje se itekako isplati ulagati. Moguće je da će cijena ići još i niže, stoga oprez, ali ja ne vjerujem da će puno dionica proći na toj nižoj cijeni.

…kolega K-PAX…potpuno se slažem s tobom…i sam ovih dana kupujem i kupovat ću ako bude i 50% niže…ali ne bih htio tvrditi to šta ti tvrdiš…da ih neće puno proći po nižoj cijeni…
…postove slične ovom tvom čitamo cijelu godinu skoro na svim topic-ima…uvijek ponovo na novim razinama…i uvijek mislimo da je to sad to…a Nova 2009. još nije niti stigla…
…potreban je oprez…više nego ikad…

prilagođenost duboko bolesnom društvu, nije mjerilo zdravlja...

Nisam pratio danas, ali čini se da je danas sve išlo po asku. Ispravite me ako griješim.

To znači da je nestpljenje sve veće. Svima je jasno da ovaj diskont neće vječno trajati. Neki se nadaju da će to još dole pa čekaju vrlo nisko. Moglo bi se desiti da se desi takav bull run da će se to pamtiti. I ne samo na DIOK-iju. Mislim da je jako puno ljudi se povuklo o cash i čekaju Vladove targete. Pitanje je što ako oni ne dođu. Tada bi ekipa u cash-u mogla plakati jer dok skuže što se dešava sve bi moglo poletiti 50-70%. Ovo je vrlo vrlo riskantno vrijeme za biti u cash poziciji.

Ono što je za njih još relativno dobro je dosta velika ponuda na asku po velikom diskontu. Ako ja dobro računam samo u prvih 10 na asku je preko 800 kom po cijeni ispod 130.

Kupnja
120,02 96
120,01 123
119,00 2
117,01 90
114,00 1
112,65 90
110,00 85
101,05 2
101,03 81
101,02 366

Prodaja
123,85 100
123,88 40
124,00 20
124,50 154
125,00 197
127,98 70
127,99 100
128,00 100
129,00 50
129,97 45

Ovo nije nagovaranje na kupnju, a ni na prodaju. Ja sam vlasnik podosta dionica DIOK-ija.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Nisam pratio danas, ali čini se da je danas sve išlo po asku. Ispravite me ako griješim.

To znači da je nestpljenje sve veće. Svima je jasno da ovaj diskont neće vječno trajati. Neki se nadaju da će to još dole pa čekaju vrlo nisko. Moglo bi se desiti da se desi takav bull run da će se to pamtiti. I ne samo na DIOK-iju. Mislim da je jako puno ljudi se povuklo o cash i čekaju Vladove targete. Pitanje je što ako oni ne dođu. Tada bi ekipa u cash-u mogla plakati jer dok skuže što se dešava sve bi moglo poletiti 50-70%. Ovo je vrlo vrlo riskantno vrijeme za biti u cash poziciji.

Ono što je za njih još relativno dobro je dosta velika ponuda na asku po velikom diskontu. Ako ja dobro računam samo u prvih 10 na asku je preko 800 kom po cijeni ispod 130.

Do prije mjesec dana sam se nadao da bi se mogao destiti stampedo, no pogriješio sam kao i prije dva mjeseca, tri mjeseca … godinu dana. Meni se čini da je u naše male ulagače ušao STRAH. Danas samo loše vijesti stvaraju stampedo na burzi, u provaliju. Vidjeli smo zadnjih tjedan dana "oporavak" svih burza u svijetu ( USA dva dana preko 5 %, Europa u jednom danu 10 % … ) a kod nas u najboljem slučaju plus 1-2 posto. Treba se dogoditi nešto specijalno da krenemo gore, a dovoljno je da bilo tko od velikih potone pa ćemo i mi za njima. Danima visim na netu i pokušavam dnevnim trgovanjem smanjiti gubitke, čak i uspijevam, dionica po dionica. No drugi dan lupam glavom u zid jer sam kupio dan ranije, i to tako već ohoho dana. Ja ću teško povjerovati u lansiranje burze zbog jednog dobrog dana ( dosta puta sam se opekao ).
Kažeš da bi mogli gore, a 1000 dionica do 130 kuna, dok ponuda klizi prema dole svakim danom, a potražnja to prati. Optimistično. Optimistično jer ako pogledamo što bi se dogodilo da se ide sa 1000 dionica prema dole, imali bi možda Diokicu na 70 kuna.
Da vjerujem u ovo svoje piskaranje, rasprodao bi ja Dioki već odavno i sada ce cerekao od uha do uha i čekao trenutak da poduplam ili utrostričim prodane dionice. Držim se sredine, pokušavam ponešto ušićariti na dnevnom trgovanju ( onih 90 komada na potražnji je mojih 🙂 pa ćemo vidjeti.
Sretno

Kolega Prpa,

I ja sam u debelim gubicima. I meni je padalo na pamet da prodam i da čekam na nižoj razini, ali tu vidim jako puno rizika.
Ja imam dosta dionica i ne bi to bilo lako prodati, a da još dodatno ne porušim cijenu. Pretpostavljam da bi cijena tada zaista išla dole (ispod 100). Kad bi išao kupovati ti istu količinu (4 znamenkasta brojka) ili bi to skupljao danima ili bi cijenu sam pogurao opet nazad na 120-130.
Praktično je nemoguće tu nešto značajnije zaraditi, a s druge strane čovjek riskira da ako krene bull run da ostane kao riba na suhom.
Po meni je jedina ispravna strategija čekati, i po mogućnosti pomalo dokupljivati.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Do prije par dana netko je nazvao "jadnikom" onoga što je sa 500 000 kn stajao na bidu na 40 kn. I zanimljivo kako više nema komentara "evo ja dokupio nešto sitno na 3xx" i sličnih…

To ja postavio pa ako uljeti neka uljeti [lol] [lol] [lol] [lol] [lol]

Poštovani, otvorite forum od DALEKOVODA – str.545 !
Zanimljivo štivo, reklo bi se da "tu" ima dosta i istine !?
Kaj mislite ?

...moj je traktor najjjveči i najjjljepši u selu...

I tebi giga treba sve crtati. Prolistaj zadnje dvije stranice na DLKV, gdje se spominje manipulacija. I ja bolesno čekam da oplemenim svojih 30-tak k. na razini oko stotke. Kad velike mačke kolo vode valjda će i mene malog miša potrefiti na kupnji. U suprotnom moraću žrtvovati koju kunu više da zaokružim svoj portfolio u DIOK. Da kojim slučajem Buffeta natjeraju na našu burzu, prva dionica u njegovom odabiru bila bi DIOKI.

Mogli bi naši malo požuriti u donošenju odluka oko LNG terminala. Što se prije krene svekoliko gospodarstvo, posebice Dioki, prije ćemo imati koristi.

Projekt od milijardu eura

Prema njegovim riječima, u samoj gradnji terminala hrvatske tvrtke mogle bi sudjelovati s oko 30 do 40 posto. Kad se uzme u obzir cijena od milijardu eura koliko vrijedi projekt, to predstavlja veliku priliku za naše gospodarstvo.

Vaš link


Do prije par dana netko je nazvao "jadnikom" onoga što je sa 500 000 kn stajao na bidu na 40 kn. I zanimljivo kako više nema komentara "evo ja dokupio nešto sitno na 3xx" i sličnih…

Ja sam napisao da je jadan jer nije bilo šanse da mu se obistini ludost. Ne kažem da mu se u najcrnjem scenariju neće ostvari ali od onog dana je prošlo mnogo vremena a Dioki mora još 200% pasti kako bi se svi jušni nacisti napili diokia. Ne bih o tome da li bih ja htio vidjet te cijene jer ne želim nikome da gubi novac. Ja sam dioki prodao sa zgodnim plusom a da sam mogao proći još bolje mogao sam. Dioki je moja najdraža dionica i planiram nadam se opet ući.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Niti jedna dionica, pa ni Dioki, ne može pasti 200 %.

New Report

Close