DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Evo danas ti je objavljen natječaj u NN za izgradnju plinovoda Kukuljanovo – Omišalj i MRS Omišalj.

(1064)

POZIV ZA NADMETANJE
1. Naziv predmeta:
– usluga stručnog nadzora nad izgradnjom sljedećih plinovoda i MRS-ova.
A) PLINOVODNI SUSTAV PULA – KARLOVAC

Magistralni plinovod Kukuljanovo – Omišalj DN 500/100, 20.3 km

Dinamika izvođenja usluga i planirani rok izvođenja:
A) PLINOVODNI SUSTAV PULA – KARLOVAC
Magistralni plinovod KUKULJANOVO – OMIŠALJ DN 500/100 → 01/04/09. – 01/09/09.
MRS Omišalj → 01/04/09. – 01/09/09.; 5 mje­seci



Kupnje: 40,00 12000
Koji jadnik.

Malo ti je iskrivljeno poimanje "jadnika".
Jadnik je onaj tko je kupio po 500-600 a ne ovaj koji ima 480 000 kuna u cashu.


Kad već spominjemo djecu uvjeren sam da ću im jednog dana pričati o nedavnoj prošlosti , kad sam (a neće mi vjerovati !) kupovao DIOKI oko 200 kuna.Pa ću im reći: zamislite , tada se moglao za prosječnu hrvatsku plaću kupiti bez problema 20-25 dionica DIOKI-ja , a ponekad i više ! A vi izračunajte koliko vam za to treba danas………
Djeca će reći : stari je lud , nemoguće da je ikad bilo tak’ jeftino.Ipak , pusti ga – ostavio nam je i nekretnine i dionice ; ako je to cijena da ga sad slušamo…..

A onda je svizac…

(mokri snovi)
[/quote]
Stevo mokri snovi su 40 kn za dionicu Diokia. A kad bi asteroid i pao na Zemlju, taj bi nalog nestao zajedno s nama.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Dioki je izvrsna firma…uopće ne vidim probleme koji se neprekidno ističu od ljudi koji očito svoju ulagačku strategiju ne znaju postaviti kako Bog zapovjeda…prinos od 20% u dioničarstvu je lijep rezultat, tako da fakat nema problema, barem za onoga tko je uložio u energetski sektor što djelomično komponira i realnu cijenu dionice ove tvrtke, a gledajuć’ iz današnje perspektive…tzv. ulagački horizont…,…sve dalje i ljepše se pruža široki pogled sa vrha Velebita otkuda se odlično vide LNG brodovi kud plove…potrebno je vrijeme…stoga strpljen-spašen…i sve dolazi na svoje kad-tad…bezbrižnost Dragim dioničarima Diokija želim uz srdačan pozdrav (tržište je druga priča, a ono prati trendove itd.) [cool] [smiley]

Hare Krsna djevojčice i dječaci


Hello svima -što mislite o Diokiju i njegovoj volatilnosti -sa 70 na 215, evo jutros ga nema na prodaji

Svaki puta kada otvorim forum DIOKI-a pred očima mi ispadne gore navedeni post, prvi post na ovom forumu.
Evo nas sutra opet na 215, no ovog puta sa 750 kunića [cry]


Dioki je izvrsna firma…uopće ne vidim probleme koji se neprekidno ističu od ljudi koji očito svoju ulagačku strategiju ne znaju postaviti kako Bog zapovjeda…prinos od 20% u dioničarstvu je lijep rezultat, tako da fakat nema problema, barem za onoga tko je uložio u energetski sektor što djelomično komponira i realnu cijenu dionice ove tvrtke, a gledajuć’ iz današnje perspektive…tzv. ulagački horizont…,…sve dalje i ljepše se pruža široki pogled sa vrha Velebita otkuda se odlično vide LNG brodovi kud plove…potrebno je vrijeme…stoga strpljen-spašen…i sve dolazi na svoje kad-tad…bezbrižnost Dragim dioničarima Diokija želim uz srdačan pozdrav (tržište je druga priča, a ono prati trendove itd.) [cool] [smiley]

Sve je to ok ali zašto netko ne bi pričekao i kupio na npr 100 ili čak 50?
Što tome fali? Stvarno je već previše drukova o tome kako je Dioki krasan.
Samo postoji jedna mala promjena u drukovima.
Prvo se pričalo kako to bude 1000 sljedeći tjedan, samo treba kupiti po 600 jer samo što nije…
Sada se druka kako je Dioki lijepo dugoročno ulaganje… [smiley]
***obrisano***

Dragi Mr.K76 [smiley]…naravno da mislim, koje mišljenje iznosim u obliku razumljivom svima što govore ovaj, odnosno hrv.jezik…, dok to, što izričem u najboljoj namjeri jest… ako smatraš prethodni sažetak misli tzv. "drukanjem" ne znam što bih odgovorio…, samo kažem…da dani se izmjenjuju, a trgovina dionicama svakako je ulaganje kroz dulje razdoblje života, dakle ako ne budeš prevaren od samog sebe tijekom nadolazećeg vremena tj.svoga uma kroz vid pohlepe itd., činjenično stanje vremenom će iskristalizirati, pokazati upravo spomenuti pogled, na brodove s vrha velebitskog brda,a njega ću ti radho prikazati u obliku fotografije…, naime sva uložena sredstva u ovu firmu zaslužio sam godinama ranije tom djelatnošću, i sada duboko vjerujući, i uvijek isponova u svoju prosudbu… poput naroda kaj veli: "uzdaj se u se i svoje kljuse"…jednostavno ne vidim probleme u odnosu na Dioki, a ti kupuj sam po vlastitoj slobodnoj volji što želiš i do mjere svojih sudbinskih mogućnosti…sve je ionako igra, uz Božji blagoslov, zar ne? Ne brini…, ak’ možeš kupi na 50,100, nitko te ne spriječava, dapače…samo hrabro…perspektiva je lijepa, a fotke tek…brodići se čine mali…Dioki je svakako velika kompanija po svemu…,nema instant rješenja, postepeno produljuješ dah penjući se uzbrdo, jer osim dubokog disanja sve se ionako pričinjava…Dioki će pokazati svoju snagu vremenom, sad se pregrupirava, spremajući debelu akciju….razmisli, odluči, djeluj…svakako izbor je Tvoj…,strpljenje je vječna, duhovna kvaliteta, tako je kroz sva vremena…, a ti… živ i zdrav mi bio…to je jedino vrijedno hvale…pozdrav svima od beix-a [cool]

Hare Krsna djevojčice i dječaci



Dioki je izvrsna firma…uopće ne vidim probleme koji se neprekidno ističu od ljudi koji očito svoju ulagačku strategiju ne znaju postaviti kako Bog zapovjeda…prinos od 20% u dioničarstvu je lijep rezultat, tako da fakat nema problema, barem za onoga tko je uložio u energetski sektor što djelomično komponira i realnu cijenu dionice ove tvrtke, a gledajuć’ iz današnje perspektive…tzv. ulagački horizont…,…sve dalje i ljepše se pruža široki pogled sa vrha Velebita otkuda se odlično vide LNG brodovi kud plove…potrebno je vrijeme…stoga strpljen-spašen…i sve dolazi na svoje kad-tad…bezbrižnost Dragim dioničarima Diokija želim uz srdačan pozdrav (tržište je druga priča, a ono prati trendove itd.) [cool] [smiley]

Sve je to ok ali zašto netko ne bi pričekao i kupio na npr 100 ili čak 50?
Što tome fali? Stvarno je već previše drukova o tome kako je Dioki krasan.
Samo postoji jedna mala promjena u drukovima.
Prvo se pričalo kako to bude 1000 sljedeći tjedan, samo treba kupiti po 600 jer samo što nije…
Sada se druka kako je Dioki lijepo dugoročno ulaganje… [smiley]
***obrisano***
[/quote]

@ kerefek76

Tvoj post predstavlja paradigmu pisanja na forumu određene skupine, a karakteriziraju je vrhunac cinizma i licemjerja. Samo da podsjetim, pošto imam dobru memoriju, nekada si pisao afirmativno o Diokiju, te bio jedan od rijetkih koji je najavljivao prodaju kad se vrijednost približi četveroznamenkastoj cifri, istovremeno nazivajući kretenima prodavače na 560. Direktno diskreditiraš samoga sebe, može te biti sram.

Dragi K76 [thumbsup]…ne radhi se o istoj osobi kojoj se obraćaš, spominješ u negativnom kontekstu itd., …, da pojasnim…osobno sam registrirao se na ovaj forum tek unutar dva i pol mjeseca pod svojim imenom, što ga inače i drugdje koristim u virtualnome svijetu, vidhiš…to je istina, a sad…sa kime si korespondirao i tko je onaj koji je nekad pisao ovdje nazivajući se jednakom imenom zaista ne znam, no očito je izazvao u tebi neskrivenu antipatiju itd.,…stoga da zaključim, ukratko molim … nisam taj na koga misliš, a tko je on i kakav je blagi pojam nemam, a kamo li ostalo, što je radhio, mislio, govorio, pisao, čime se inače bavi…moguće ne vjeruješ na riječi iskrene, no svakako provjeri u dobrom raspoloženju, te nazovi glavnog urednika Gdina Darka Markušića, pa će ti on prenijeti vlastiti dojam o meni kao čovjeku-svjetlopiscu, koji je nekad radhio sa njime u novinama…ostadosmo u dobrim i prijateljskim odnosima, mada smo se tek ponekad znali sresti u gradu nakon tog angažmana, već davne 2001g.
Gledaj da ne živiš u zabludi oko toga, nadam se da sam razjasnio prepisku … svaka čast i slava tebi na dobroj memoriji, oštroumnosti, vjerujem će poslužiti unutar ovog čudesnog nesporazuma, no za sve postoji dovoljan razlog…, stoga u plemenitoj namjeri živ i zdrav budi, uvijek i nanovo želim svima, a firmi Dioki također slično, jer čak i kad svi napustimo ovaj materijalni svijet, što nam preostaje osim dobre volje, zdravlja i ljepote postojanja…zahvalan što razumiješ uz srdačan pozdrav od boxstona drugog [thumbsup]

Hare Krsna djevojčice i dječaci

Evo produktovoda i u prostornom planu!


Dragi K76 [thumbsup]…ne radhi se o istoj osobi kojoj se obraćaš, spominješ u negativnom kontekstu itd., …, da pojasnim…osobno sam registrirao se na ovaj forum tek unutar dva i pol mjeseca pod svojim imenom, što ga inače i drugdje koristim u virtualnome svijetu, vidhiš…to je istina, a sad…sa kime si korespondirao i tko je onaj koji je nekad pisao ovdje nazivajući se jednakom imenom zaista ne znam, no očito je izazvao u tebi neskrivenu antipatiju itd.,…stoga da zaključim, ukratko molim … nisam taj na koga misliš, a tko je on i kakav je blagi pojam nemam, a kamo li ostalo, što je radhio, mislio, govorio, pisao, čime se inače bavi…moguće ne vjeruješ na riječi iskrene, no svakako provjeri u dobrom raspoloženju, te nazovi glavnog urednika Gdina Darka Markušića, pa će ti on prenijeti vlastiti dojam o meni kao čovjeku-svjetlopiscu, koji je nekad radhio sa njime u novinama…ostadosmo u dobrim i prijateljskim odnosima, mada smo se tek ponekad znali sresti u gradu nakon tog angažmana, već davne 2001g.
Gledaj da ne živiš u zabludi oko toga, nadam se da sam razjasnio prepisku … svaka čast i slava tebi na dobroj memoriji, oštroumnosti, vjerujem će poslužiti unutar ovog čudesnog nesporazuma, no za sve postoji dovoljan razlog…, stoga u plemenitoj namjeri živ i zdrav budi, uvijek i nanovo želim svima, a firmi Dioki također slično, jer čak i kad svi napustimo ovaj materijalni svijet, što nam preostaje osim dobre volje, zdravlja i ljepote postojanja…zahvalan što razumiješ uz srdačan pozdrav od boxstona drugog [thumbsup]

Gledajte g. Boxston, komentar nije bio namijenjen osobno vama već generalno svima koji na ovom forumu konstantno pišu kojekakve afirmativne članke i iznose već po tko zna koji put već prožvakane vijesti i teme. Po pisanju vidim da ste ok čovjek i da razmišljate svojom glavom pa komentar na vaš post i nije bio baš primjeren. Moja greška.
Hio bih vas upozoriti na te (neću nabrajati koje) ljude koji konstantno nešto pišu o ovome i onome, kako je sve to krasno i lijepo a kad dođe val prema gore onda odjednom utihnu.
Pa ti isti ljudi su se već toliko puta iskrcali na vrhu vala na račun naivnih i neupućenih da su zaradili više nego što će zaraditi kada taj fantomski lng dođe.
Na moju sreću ja sam ih brzo prokljuvio i sačuvao svoju lovu a čak je i malo oplodio na račun jednog takvog vala.
Moj savjet vam je da ako imate cash ni u snu ne ulažite sad u bilo koje dionice hvatajući dno jer sad je hvatanje dana kao hvatanje padajućih noževa (kako kažu malo iskusniji ljudi).

Dragi K76:-) dobro je, sve okej, hvala za savjet,…cash sam odavno uložio, trenutno sam kratak, a stanje je….vidhiš kakvo,…ima nas svakojakih s raznim motivima, očekivanjima u odnosu na nešto što radhe…gledaj da si osobno čist, drugo nemreš promjeniti, a naivnih koliko ti srce želi,…i sam sam takav…uložio sam po cca 423 krajem ljeta prošle godine, sad znaš točno,…i ne mislim loše o ovoj firmi,…fakat posložiti će se,..mogao sam prodati, zaraditi, pa opet kupiti, ne samo ovu dionicu, al’ nisam…glupo sam postupio,…čovjek ne zna, uči se, a škole su jako skupe, kaj možeš,…polako i hrabro uz sreću mora i neba ostaj zdrav, iskren i veseo [cool] bx

Hare Krsna djevojčice i dječaci


Evo produktovoda i u prostornom planu!

Ma ovaj me produktovod stvarno intrigira…Je li to ovo ispod?

VLADA REPUBLIKE HRVATSKE
1633

Na temelju članka 19. stavka 2. Zakona o pomorskom dobru i morskim lukama (»Narodne novine«, br. 158/2003, 100/2004 i 141/2006), Vlada Republike Hrvatske je na sjednici održanoj 24. travnja 2008. godine donijela

ODLUKU
O DAVANJU KONCESIJE ZA POSEBNU UPORABU POMORSKOG DOBRA U SVRHU POSTAVLJANJA PODZEMNOG CJEVOVODA I IZGRADNJE DIJELA CESTE NA DIJELU KATASTARSKE ČESTICE ZEMLJE 10350 k.o. OMIŠALJ
I.

Vlada Republike Hrvatske (u daljnjem tekstu: Davatelj koncesije), na temelju zahtjeva društva Dina Petrokemija d.d. proizvodnja, terminali i servisi (u daljnjem tekstu: Ovlaštenik koncesije), daje koncesiju za posebnu uporabu pomorskog dobra u svrhu postavljanja podzemnog cjevovoda i izgradnje dijela ceste na dijelu k.č. z.10350 k.o. Omišalj.

II.

Površina dijela čestice, koja se daje u koncesiju, iznosi 1958 metara kvadratnih, a kako je prikazano na snimci stvarnog stanja u mjerilu 1: 1000, koja čini Prilog 1. ove, Odluke i ne objavljuje se u »Narodnim novinama«.

III.

Ovlaštenik koncesije dužan je koristiti dodijeljeno pomorsko dobro u skladu s hrvatskim zakonima i podzakonskim aktima, te je dužan za svaku eventualnu rekonstrukciju na dodijeljenom području u redovnoj proceduri ishoditi prethodnu suglasnost Davatelja koncesije.

IV.

Ovlaštenik koncesije ne može prava stečena koncesijom, ni djelomično, niti u cijelosti prenositi na drugog, bez izričitog odobrenja Davatelja koncesije.

V.

Davatelj koncesije daje Ovlašteniku koncesije na korištenje pomorsko dobro navedeno u točki I. ove Odluke, na vremensko razdoblje od 30 godina.

VI.

Za korištenje pomorskog dobra navedenog u točki I. ove Odluke, Ovlaštenik koncesije se obvezuje da će uredno plaćati Davatelju koncesije godišnju naknadu.
Godišnja naknada koju Ovlaštenik koncesije plaća za korištenje pomorskog dobra, plaća se na način kako slijedi:
– 10 kuna po metru kvadratnom pomorskog dobra godišnje, za prvih pet godina korištenja koncesije, što iznosi 19.580,00 kuna godišnje;
– 17 kuna po metru kvadratnom pomorskog dobra godišnje, za razdoblje od 5 do 10 godina korištenja koncesije, što iznosi 32.286,00 kuna godišnje;
– 24 kune po metru kvadratnom pomorskog dobra godišnje, za razdoblje od 10 do 15 godina korištenja koncesije, što iznosi 46.992,00 kune godišnje;
– 31 kunu po metru kvadratnom pomorskog dobra godišnje, za razdoblje od 15 do 20 godina korištenja koncesije, što iznosi 60.698,00 kuna godišnje;
– 38 kuna po metru kvadratnom pomorskog dobra godišnje, za razdoblje od 20 do 25 godina korištenja koncesije, što iznosi 74.404,00 kune godišnje;
– 45 kuna po metru kvadratnom pomorskog dobra godišnje, za razdoblje od 25 do 30 godina korištenja koncesije, što iznosi 88.110,00 kuna godišnje.
Navedena naknada plaća se na sljedeći način:
– od trenutka zaključivanja ugovora o koncesiji, u roku 45 dana. Za sljedeće godine naknada se plaća uvijek za tekuću godinu unaprijed do 1. ožujka. Za godinu u kojoj je dana koncesija i za godinu u kojoj koncesija istječe, naknada se plaća razmjerno mjesecima korištenja.

VII.

Ovlašćuje se ministar mora, prometa i infrastrukture, da sklopi ugovor o koncesiji u roku jedne godine od dana donošenje ove Odluke, ukoliko Ovlaštenik koncesije dostavi pravomoćnu građevinsku dozvolu.
Ukoliko Ovlaštenik koncesije ne dostavi pravomoćnu građevinsku dozvolu u roku jedne godine od dana donošenja ove Odluke, prestat će sva prava i obveze predviđeni ovom Odlukom.

VIII.

Ova Odluka stupa na snagu danom donošenja, a objavit će se u »Narodnim novinama«.

Klasa: 934-01/08-02/03
Urbroj: 5030116-08-1
Zagreb, 24. travnja 2008.

Potpredsjednica Vlade i
ministrica obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti
Jadranka Kosor, dipl. iur., v. r.

New Report

Close