DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Mladiću, puno toga tebi nije jasno.

Da. Srećom tu je forum i dobri ljudi da mi pojasne…



Mladiću, puno toga tebi nije jasno.

Da. Srećom tu je forum i dobri ljudi da mi pojasne…
[/quote]

E Stevice… Tko te ne zna skupo bi te platio!
Uvjek si tu kada treba negativan komentar. Nemam ništa protiv, ali daj nek ima neko utemeljenje.

Evo neki dan sam iznio činjenicu da se Dioki doregistrirao za djelatnost transporta produktovodima. I iznio činjenicu da se isti može dograditi u koridor AC Zagreb – Sisak koja se planira završiti 2010.
Da Uprava nemisli graditi produktovod ne bi se ni doregistrirali.
S druge strane namjerno nisam spominjao rafineriju nafte na Urinju. Mislio sam da će se netko javiti s takvom idejom. No uzalud.
Vjerojatni razvoj događaja je da će se uz plinovod Kukuljanovo – Urinj – Omišalj izgraditi i 10-tak kilometara produktovoda Urinj – Dina, a to će za Dinu značiti oko 200.000 tona rafinerijskog plina, tj sirovine i energenta.
Molim komentar Stevice.

E Stevice… Tko te ne zna skupo bi te platio!
Uvjek si tu kada treba negativan komentar. Nemam ništa protiv, ali daj nek ima neko utemeljenje.

Skup sam ja i za one koji me znaju.

Nego, reci mi koji si to negativan komentar uspio ovaj put pronaći?
To što sam pitao zašto jedan dugoročni investitor gleda u monitor i prati svaku transakciju? Jel to?

Reci mi.


E Stevice… Tko te ne zna skupo bi te platio!
Uvjek si tu kada treba negativan komentar. Nemam ništa protiv, ali daj nek ima neko utemeljenje.

Skup sam ja i za one koji me znaju.

Nego, reci mi koji si to negativan komentar uspio ovaj put pronaći?
To što sam pitao zašto jedan dugoročni investitor gleda u monitor i prati svaku transakciju? Jel to?

Reci mi.
[/quote]

Nisam mislio da komentiraš prvi dio nego drugi dio teksta.
Inače si pomirljiv u zadnje vrijeme. Što je razlog?
I dužan sam jednu ispravku.
U Urinju se godišnje proizvede oko 175.000 tona rafinerijskog plina.

Problem ovog topica ( a to nisam samo ja primjetio, već i još neki kolege) je taj što ukoliko Dioki ne zoveš "Diokica" i ako pitaš bilo što a da nije hvalospjev već puno puta opjevanom Diokiju – to se automatski proglašava negativnim komentarom, a čuvari "Diokice" koji se brinu da takvih i sličnih ne bude su dobro organizirani i utrenirani. Eto, ti si obarnio svog druga Oportunista, sljedeći put će on tebe. I tako u krug.

Kakav Urinj, kakav plinovod sad? Što nismo rekli da radimo LNG?


Problem ovog topica ( a to nisam samo ja primjetio, već i još neki kolege) je taj što ukoliko Dioki ne zoveš "Diokica" i ako pitaš bilo što a da nije hvalospjev već puno puta opjevanom Diokiju – to se automatski proglašava negativnim komentarom, a čuvari "Diokice" koji se brinu da takvih i sličnih ne bude su dobro organizirani i utrenirani. Eto, ti si obarnio svog druga Oportunista, sljedeći put će on tebe. I tako u krug.

Kakav Urinj, kakav plinovod sad? Što nismo rekli da radimo LNG?

Ali treba raditi i do 2012. A produktovod i plinovod su gotovi 2009.
I nemamo nikakvu tajnu organizaciju. Ponekad razmjenimo poruke oko nekih nejasnoća.
Npr za ovaj produktovod sam morao potegnuti za rukav jednog svog starog kolegu koji je studirao RGN i dugo radio u rafineriji. Dao čovjek orjentacijeske količine i sastav, postotak… tj etan, metan, propan, butan, vodik…

Nadam se da je danas još malo dionica prešlo u čvrste ruke. Teško je gledati ovu cijenu i ne kupiti ako se ima raspoloživog cash-a. Još uvjek je ponuda vrlo velika po ovom ogromnom diskontu.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Nadam se da je danas još malo dionica prešlo u čvrste ruke. Teško je gledati ovu cijenu i ne kupiti ako se ima raspoloživog cash-a. Još uvjek je ponuda vrlo velika po ovom ogromnom diskontu.

Osjećam se slično – kao lisica u kokošinjcu – ali , čini mi se da će ovog puta biti vremena još pričekati.Iako , jučer smo opet bili na TV …..

Iz današnjeg J.L. vezano za strategiju energetskog razvoja Hrvatske: "među projektima u plinskom sustavu Polančec ističe povezivanje s mađarskim plinskim sustavom preko Donjeg Miholjca, ubrzanje aktivnosti za gradnju LNG terminala…"

Šta je jučer bilo u Otvorenom? Je tko odgledao do kraja?

Jet: Are You Gonna Be My Girl?


Šta je jučer bilo u Otvorenom? Je tko odgledao do kraja?

Sve već poznato i rečeno, važnost diverzifikacije , učešće renomiranih svjetskih tvrtki u terminalu, velika greenfield investicija….na pitanje voditelja o navodnoj financijskoj nemogučnosti Ine da participira u projektu, Dragičević odgovara " kad su važni projektu u pitanju onda nema problema sa financiranjem"
btw. za LNG terminal jako je zainteresiran MOL

Sve mi čini da ćemo kupovati Dioki po 50 kuna u uskoro….
Ako mislite da drukam sjetite se da sam govorio na 400,500 i 600 da Dioki ide još puno dolje.

New Report

Close