DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


@ sava
Sjeti se nekadašnjih naših rasprava, kada smo potencirali da je za Dioki veliki dobitak ako se terminal izgradi i u Plominu, samo nek se odluči da se gradi, a s lokacijom u Omišlju bingo.

Puno smo mi stvari raspravili i nadam se da je nekima to otvorilo oči glede ulagačkih potencijala Diokija. Nažalost to se događalo u turbulentna vremena na burzama pa su oscilacije pogodile kratkoročne ulagače. Oni koji su spremni čekati sada trebaju samo čekati i ništa više.
Čak smo i jednog ministra upozorili na štetne posljedice odugovlačenja. Javnost je uvjerena u ispravnost plinske strategije pa očekujem da se i druge firme već pomalo ukalkuliraju u energetski potencijal LNG terminala. To bi bio odličan stimulans za burzu. Nažalost još je premalo klasnih energetičara, a time i analitičara da se to oplodi već sada. A neki su i u sukobu interesa jer naša strategija prolazi a njihova pada. To jasno vidim po pristupu izvještavanja o stanju projekta. Jesi li igdje u tisku pročitao da je dr. Sanader 23.09. Qatarskog emira obavjestio o odluci Vlade. Ili da je MINGORP prihvatilo odluku komisije i predložilo Vladi Dinu kao optimalnu lokaciju? Naravno da isključujem Novi list iz te medijske blokade i Nacional koji je dosta prostora posvećivao LNG terminalu.

Vaš link

Stručnjaci , upomoć !
Lokacijska u drugoj polovici 2009. znači što ? Građevinsku do kraja 2009. ?
Gradnja terminala 3 godine – u pogonu 2013. ?

Kolega prodaj sve dionice i nemaš brige ! [wink]

...moj je traktor najjjveči i najjjljepši u selu...

jel može neko stavit k/p…

kako čekaju na 351…. [embarass]


Vaš link

Stručnjaci , upomoć !
Lokacijska u drugoj polovici 2009. znači što ? Građevinsku do kraja 2009. ?
Gradnja terminala 3 godine – u pogonu 2013. ?

to i mene muči. optimistične prognoze kažu da će LNG biti u pogonu 2012, one pesimistične 2014. užasno dug period. nisam uvjeren da ću biti toliko strpljiv, a bojim se ni ostali mali ulagači. ovi krahovi na burzama zadnhih mjeseci od nas stvaraju trejdere i kad pomislim da bih trebao čekati 4-6 godina do okončanja tog projekta….

čemu TUGA, čemu BOL??? kad postoji ALKOHOL



Vaš link

Stručnjaci , upomoć !
Lokacijska u drugoj polovici 2009. znači što ? Građevinsku do kraja 2009. ?
Gradnja terminala 3 godine – u pogonu 2013. ?

to i mene muči. optimistične prognoze kažu da će LNG biti u pogonu 2012, one pesimistične 2014. užasno dug period. nisam uvjeren da ću biti toliko strpljiv, a bojim se ni ostali mali ulagači. ovi krahovi na burzama zadnhih mjeseci od nas stvaraju trejdere i kad pomislim da bih trebao čekati 4-6 godina do okončanja tog projekta….

[/quote]
zašto se opteretiti čekanjem tako dugo….burza radi do 16 sati

na kraju dana bi opet mogli očekivat dizanje cijene sa 1000kn … 🙁

Cookie Monster



Vaš link

Stručnjaci , upomoć !
Lokacijska u drugoj polovici 2009. znači što ? Građevinsku do kraja 2009. ?
Gradnja terminala 3 godine – u pogonu 2013. ?

to i mene muči. optimistične prognoze kažu da će LNG biti u pogonu 2012, one pesimistične 2014. užasno dug period. nisam uvjeren da ću biti toliko strpljiv, a bojim se ni ostali mali ulagači. ovi krahovi na burzama zadnhih mjeseci od nas stvaraju trejdere i kad pomislim da bih trebao čekati 4-6 godina do okončanja tog projekta….

[/quote]

"ovi krahovi na burzi" od malih stvaraju dugorocne ulagace a ne trejdere 🙂

Ovima na bidu nije indikativna blic intervencija po asku u 15.15.42h, i odmah povratak u sjenu.

mi smo dugoročni špekulanti 🙂 … sve to što mi znamo znaju i veliki, kad to krene u pogon tad je gotovo sa trpanjem , sad se trpa a onda prodaje..

Cookie Monster

trpalo se od 80-250 a sad se jos uvijek prodaje..

blic intervencije po asku su uvijek indikativne.. obicno ih slijede intervencije po bidu ako ovima na bidu te intervencije nisu bile dovoljno indikativne..

voit Ime munaa, Alien

New Report

Close