DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Evo i teksta odluke Vlade RH. Dr Ivo se vratio iz NY i nema više šale. Sve će se to sada naglo ubrzati.
Ova odluka je pobjeda energetike i sada Hrvatska može raditi strategije razvitka lišene političkih primjesa. Naša energetska budućnost je osigurana; jeftina energija iz arapskog svijeta dat će veliku moć i svekolikom hrvatskom gospodarstvu. Nitko neće biti pošteđen od benefita koje sa sobom nosi LNG terminal.


Odluka se ubrzala čim je postalo bjelodano da Mol preuzima Inu. U suprotnom, da je u igri bio OMV to bi odužilo postupak radi redefiniranja hrvatskog konzorcija u LNG projektu, pošto OMV već participira sa 26% u Adria LNG.Ovako ostaju unutra Ina , Hep i Plinacro. Kao dioničar Ine i Diokija nalazim se u koliziji interesa, pošto s jedne strane javlja se oportunitetni gubitak, dok istovremeno s druge strane stvara se realni dobitak.
[/quote]

Zašto nisi likvidirao INU u ušao u Dioki???

@ sava
Dobro sad je to retoričko pitanje. U ovom trenutku izgleda da je tako trebalo postupiti, međutim pošto sam Diokija pun ko tanker u datom trenutku nisam htio megalomaniti, ipak je velika razlika između oportunitetnog gubitka i realnog.

@OPORTUNIST
Slažem se s tobom da ulagač mora biti dobro usidren u ova turbulentna vremena.
To je tebi bila INA, meni nešto drugo, trećima keš….
Ali sad je INA i KEŠ neprivlačan. Rade OPORTUNITETNI gubitak.

nešto grdo se sprema na samom startu…
[thumbsup] [thumbsup] [smiley]

prilagođenost duboko bolesnom društvu, nije mjerilo zdravlja...

zar opet blokade [thumbsup]

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

Iz blokade ide na 350 ! Velika vjerojatnost ! [bye]


zar opet blokade [thumbsup]

...moj je traktor najjjveči i najjjljepši u selu...

tipično za dioki, nakon pozitivne blokade slijedi …

Cookie Monster

vidimo se na 500+!!!!


tipično za dioki, nakon pozitivne blokade slijedi …

…još jedna pozitivna blokada…

prilagođenost duboko bolesnom društvu, nije mjerilo zdravlja...

Dooooobrooooo juuuuutroooooo! [proud] Kao što rekoh, osmijeh je uvijek tu [lol]

Samo siromašni znaju da ima i siromašnijih od njih. Bogati vide samo bogatije od sebe.

Nastavak rada dućana u 11,50 sati ! [pray]

...moj je traktor najjjveči i najjjljepši u selu...

@ sava
Sjeti se nekadašnjih naših rasprava, kada smo potencirali da je za Dioki veliki dobitak ako se terminal izgradi i u Plominu, samo nek se odluči da se gradi, a s lokacijom u Omišlju bingo.

New Report

Close