DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pa on je već bio, zar ne? Sad još ja……..he he. [cool]

Samo siromašni znaju da ima i siromašnijih od njih. Bogati vide samo bogatije od sebe.

Nadam se da ćemo se do 600,00 riješiti slabića koji drhte nad svakom kunom i lipom, ulagača i ulaganja tipa izgubio sam danas na 20 dionica 200 kuna, idem prodat; cijena daj što daš.

Michael Mertl u Lideru od 19.09. kaže da se LNG ipak počinje graditi tek 2010. godine i ide u funkciju 2014. Po njemu to je OK jer još uvjek se drži korak sa konkurencijom.
Kaže da je sinergija sa DIOK-ijem moguća,ali će LNG izgraditi postrojenja da mogu funkcionirati samostalno a prema potrebi ostvarivati sinergiju.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Michael Mertl u Lideru od 19.09. kaže da se LNG ipak počinje graditi tek 2010. godine i ide u funkciju 2014. Po njemu to je OK jer još uvjek se drži korak sa konkurencijom.
Kaže da je sinergija sa DIOK-ijem moguća,ali će LNG izgraditi postrojenja da mogu funkcionirati samostalno a prema potrebi ostvarivati sinergiju.

Intervju je odličan, odmjeren je ali i s velikom dozom cinizma prema hrvatskoj strani, posebice Polančecu, koji je svojom izjavom o rokovima gradnje i procedurama koje je potrebno provesti već narušio povjerenje među partnerima koje je neophodno za realizaciju ovakvog poslovnog poduhvata.
On blokira, uvjetuje i sl što je nonsens jer kao političar i kao gospodarstvenik trebao bi pogurati projekt. Ukoliko terminal bude kasnio cca 2 godine hrvatske kompanije su na gubitku 400-500 milijuna eura prihoda. U to sam uključio samo Adria LNG i Plinacro. Da ne navodim gubitke koji će se pojaviti kao rezultat nabave skupljeg ruskog plina.



Michael Mertl u Lideru od 19.09. kaže da se LNG ipak počinje graditi tek 2010. godine i ide u funkciju 2014. Po njemu to je OK jer još uvjek se drži korak sa konkurencijom.
Kaže da je sinergija sa DIOK-ijem moguća,ali će LNG izgraditi postrojenja da mogu funkcionirati samostalno a prema potrebi ostvarivati sinergiju.

Intervju je odličan, odmjeren je ali i s velikom dozom cinizma prema hrvatskoj strani, posebice Polančecu, koji je svojom izjavom o rokovima gradnje i procedurama koje je potrebno provesti već narušio povjerenje među partnerima koje je neophodno za realizaciju ovakvog poslovnog poduhvata.
On blokira, uvjetuje i sl što je nonsens jer kao političar i kao gospodarstvenik trebao bi pogurati projekt. Ukoliko terminal bude kasnio cca 2 godine hrvatske kompanije su na gubitku 400-500 milijuna eura prihoda. U to sam uključio samo Adria LNG i Plinacro. Da ne navodim gubitke koji će se pojaviti kao rezultat nabave skupljeg ruskog plina.

[/quote]

Da, samo ja između redova čitam..svako nabavlja svoj plin, mi smo sebi osigurali dobavljače, a Hrvatska nek se sama snalazi. Iz teksta se da isčitati da su kapaciteti uglavom rezervirani i nije lako osigurati ugovor za isporuku 2,5-3,4 mlrd m3 plina godišnje (25% našeg kapaciteta terminala)

Poanta je da ovdje treba biti proaktivan, gurati, boriti se, lobirati, a na našoj strani je sve kilavo..Sve je spalo na Polančeca. Ja ne želim čovjeka blatiti, ali što on jadan zna o energetici. Bavio se poljoprivredom u Podravci. Dodatno su mu dali da rješi i brodogradnju i druge vruće krumpire (a sam je nedavno bio izjavljivao da nikad nije ni bio u njednom brodogradilištu).
Da stvar bude bolja Polančec ispada kao dio vladajućih koji misli da je temelj daljnjeg razvoja Hrvatske u razvoju energetskog sektora.
Ne mislim ja da je on loš manager, dapače, ali ovo definitivno nije njegova domena. Nadajmo se samo da će oni igrači koji igraju u pozadini (državni tajnici, savjetnici i dr.) ipak dobro odraditi ovo.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


To nije posao za jednog čovjeka, nego za tim. A Polančec se tu nije baš pokazao, nema tim, nema prave ljude oko sebe.Da je to učinio bila bi mu jasnija ekonomska dimenzija projekta; ne bi mrtav hladan govorio o 2014. jer samo ove dvije tvrtke ostaju bez prihoda od skoro 500 milijuna eura. A ostalo? Pa evo i s Virom nešto brlja, nejasno je svima kako financijski slabija ponuda može biti bolja, iako je cijena najvažniji element svakog natječaja. Ali bitno da je njemu to jasno.

Letimični pogled na limite za 22.09.2008 za DIOK na ZSE:

-minimalna 318,98
-maximalna 389,86

Čini se da će i DIOK kao i većina likvidnijih dionica odmah u blokadu u ponedjeljak, a kad se odblokira će se vidjeti gdje je trenutna vrijednost DIOK-ija.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!



To nije posao za jednog čovjeka, nego za tim. A Polančec se tu nije baš pokazao, nema tim, nema prave ljude oko sebe.Da je to učinio bila bi mu jasnija ekonomska dimenzija projekta; ne bi mrtav hladan govorio o 2014. jer samo ove dvije tvrtke ostaju bez prihoda od skoro 500 milijuna eura. A ostalo? Pa evo i s Virom nešto brlja, nejasno je svima kako financijski slabija ponuda može biti bolja, iako je cijena najvažniji element svakog natječaja. Ali bitno da je njemu to jasno.
[/quote]

što se tiče Vira objasnio je da ju smatra uspješnijom, s boljim managementom nego kandit….i sami radnici su htjeli da se prihvati pnuda Vira,a to nešto znači…možda če manje novca dobit ali će za budućnost biti bolje to što su izabrali viro….
a da ga mulja s diokijem i godinom 2014. to se slažem…puca u prazno, pa šta bude…to što je spomenuo tu godinu mislim da nema neke temelje sa nekim analizama nego sa nekim njegovim mišljenjem….intuitivno razmišljanje…mi želimo racionalno [kiss]

DOKUP!



Glede natječaja za sladoranu postavio bih mu jednostavno pitanje kako to neuspješnija firma po njegovim kriterijima može dati financijski izdašniju ponudu. Vrlo jednostavno zar ne.
A glede terminala ministar bi trebao znati kolike štete kašnjenje nanosi hrvatskom gospodarstvu.
To se mjeri stotinama milijuna eura. A on to ne zna. Hrvatskoj takvi ministri ne trebaju.

Do koliko čekamo da se krene dalje?


Do koliko čekamo da se krene dalje?


Najkasnije u 12.00.

Kako se tržište razvija najbolje da danas uopće ne krećemo dalje … [cry]

New Report

Close