DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

još se dobro držimo ovdje, obzirom da drugi padaju puno jače. nema fondova ovdje puno pa nema ni prodaje udjela a time nema ni prodaje dionica. prodaju paničari i treba ih pustiti neka se istresu. osobno bi ih čekao na 300 kuna i niže jer to su očigledno labilni ljudi. ***obrisano***

...povijest se ponavlja...


Vaš link

Kad pohapse zločinačke profesore , časkom će požurit’ i ovo.
Samo da ne izgubimo od Ukrajine – ode energetska strategija…….

Ježića za predsjednika HNS-a.
Onda pošaljemo Ježića da sredi Surkisa, pa ćemo i utakmicu lakše odraditi.

Budući da čestitke šaljem nekoliko dana prije sretnog događaja tako ovaj petak Čestitam svim dioničarima Diokija uključenje u CROBEX ( 22.09.2008. – ponedjeljak ).

Dobro jutro,Diok-jevci,,, [thumbsup]

ups nestade mi ;; i ;;

Evo ga kod mene! Dobro jutro DIOKI-čari. [cool]

Samo siromašni znaju da ima i siromašnijih od njih. Bogati vide samo bogatije od sebe.

LNG: Već se kasni s ugovaranjem dobave plina

Za nas su povoljne destinacije za dobavu plina Mediteran, potom Katar, koji već sada ima rezervirane kapacitete do 2013.-2014., a mogućnost se može otvoriti samo nečijim odustajanjem, rekao je savjetnik predsjednika Uprave Ine Stevo Kolundžić

Hina

LNG terminal u Hrvatskoj jedan je od važnijih objekata za sigurnost opskrbe plinom u Hrvatskoj, a kako se već kasni potrebne bi odluke trebalo donijeti što prije kako bi se moglo krenuti i u realizaciju, neki su od najvažnijih naglasaka s okruglog stola "Uloga LNG-a u sigurnosti opskrbe energijom Hrvatske i jugoistočne Europe". Skup koji je organizirala tvrtka Adria LNG d.o.o. održan je u okviru 6. međunarodnog specijaliziranog sajma energetike na Jesenskom međunarodnom Zagrebačkom velesajmu.

"Sada je već izvjesno da bi LNG mogao kasniti, ali još uvijek sam optimist da bi se odluke do kraja godine mogle donijeti i LNG biti u radu 2013. godine", kazao je savjetnik predsjednika Uprave Ine Stevo Kolundžić.

Upozorio je da je od presudne važnosti brzina odlučivanja, kao i da se već kasni za ugovaranje plina s povoljnih destinacija. Za nas su povoljne destinacije Mediteran, potom Katar, koji već sada ima rezervirane kapacitete do 2013.-2014., a mogućnost se može otvoriti samo nečijim odustajanjem, rekao je Kolundžić dodajući kako bi opskrba iz Australije bila puno skuplja i pitanje je bi li to tko u Hrvatskoj mogao platiti. Trebalo bi, kaže, prihvatiti savjet katarskog Ministarstva energetike da se već do kraja ove godine vide mogućnosti za preliminarni ugovor.

Generalni direktor Adria LNG d.o.o. Michael Mertl ističe kako je koncepcija konzorcija da svaki član sam organizira dobavu plina te način kako će ga transportirati do terminala. Zajednički je interes članica zajednički izgraditi i voditi terminal u Hrvatskoj, pružati usluge uplinjavanja, kazao je Mertl.

Sudionici okruglog stola suglasni su da je LNG jedan od najvažnijih projekata za sigurnost opskrbe, s obzirom i na činjenicu da Hrvatska trenutno troši oko 3,4 milijarde prostornih metara prirodnog plina godišnje, a u budućnosti se procjene kreću na 6,5 do 10 milijardi.

Najveći potrošač prirodnog plina u Hrvatskoj je HEP, koji trenutno troši oko 700 milijuna prostornih metara godišnje, a s obzirom na planirane nove termoelektrane na plin za pet, šest godina to će narasti na čak 2,3 milijarde prostornih metara, istaknula je savjetnica predsjednika Uprave HEP-a Nataša Vujec.

Nezavisni energetski stručnjak David Drury ističe kako posljednjih desetak godina potrošnja LNG raste 7-8 posto godišnje, te je udio LNG-a u ukupnoj svjetskoj trgovini plinom oko 7,4 posto. U Europi su trenutni kapaciteti LNG-a 82 milijuna tona godišnje, u izgradnji je 56 milijuna, a planirano je još 120 milijuna tona, ili ukupno 258 milijuna tona kapaciteta. No, neki od terminala koji se planiraju neće se izgraditi pa treba donijeti pravu odluku i ispravno se pozicionirati na tržištu, naglasio je.

Konačnu odluku o lokaciji za gradnju LNG terminala u Hrvatskoj treba donijeti hrvatska Vlada, a radnoj je skupini Vlade predložena lokacija Dina na otoku Krku u Općini Omišalj.

Prije pokretanja same investicije trebat će, uz ostalo, izraditi idejno rješenje terminala, obaviti potrebna istraživanja te provesti procjenu utjecaja na okoliš za konkretnu lokaciju.

U Adria LNG konzorciju Republika Hrvatska imala bi udjel od 25 posto, a u samom konzorciju očekuju skori ulazak hrvatskih partnera, dok bi EON imao 25,5 posto, Total i OMV svaki po 20 posto, RWE 11,5 posto, te Geoplin 1 posto.

Dioki manageri kaj velite ? [cool]

...moj je traktor najjjveči i najjjljepši u selu...


LNG: Već se kasni s ugovaranjem dobave plina

Generalni direktor Adria LNG d.o.o. Michael Mertl ističe kako je koncepcija konzorcija da svaki član sam organizira dobavu plina te način kako će ga transportirati do terminala. Zajednički je interes članica zajednički izgraditi i voditi terminal u Hrvatskoj, pružati usluge uplinjavanja, kazao je Mertl.

Moglo bi se reći da hrvatski dio konzorcija kasni s ugovaranjem, jer ostali imaju preliminarne ugovore.
Ali to će srediti predsjednik Mesić. On je još daleke 2004., mislim, dogovarao u Qataru jednu takvu opciju. Morat će ponovno malo skoknut do šeika.
Samo da ove iz Vlade ne prebaci pamet.



LNG: Već se kasni s ugovaranjem dobave plina

Generalni direktor Adria LNG d.o.o. Michael Mertl ističe kako je koncepcija konzorcija da svaki član sam organizira dobavu plina te način kako će ga transportirati do terminala. Zajednički je interes članica zajednički izgraditi i voditi terminal u Hrvatskoj, pružati usluge uplinjavanja, kazao je Mertl.

Moglo bi se reći da hrvatski dio konzorcija kasni s ugovaranjem, jer ostali imaju preliminarne ugovore.
Ali to će srediti predsjednik Mesić. On je još daleke 2004., mislim, dogovarao u Qataru jednu takvu opciju. Morat će ponovno malo skoknut do šeika.
Samo da ove iz Vlade ne prebaci pamet.
[/quote]

Vaš link

Ovog s 1xxx komada su razbucali ! [proud]

...moj je traktor najjjveči i najjjljepši u selu...

lijepo netko koristi priliku za iskrcaj…..stalno sa 120kom spušta letvicu [undecid]

Kune nisu problem, kuna nema


lijepo netko koristi priliku za iskrcaj…..stalno sa 120kom spušta letvicu [undecid]

To ti je onaj isti što je jutros kupio po 343, računa na prosjek zarade +5%. Nije mu još puno ostalo."Donator" na 343, krivo procijenio situaciju, mogao i više dobiti.

New Report

Close