DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@gvido

Javnost povezuje plastiku s plastičnom ambalažom. Dojam je točan jer se u prosjeku oko 40 % plastike rabi za pravljenje sve kvalitetnije ambalaže koja podjednako zadovoljava zahtjeve tržišta i zaštite okoliša. Rusija je u 2006. potrošila 48 % plastičnih masa za ambalažu. Plastična ambalaža bitno smanjujuje oštećenja pakiranih proizvoda. Sva provedena istraživanja pokazuju da bi zamjena plastične ambalaže onom od drugih materijala značila povećanje težine ambalaže za četiri puta, potrošene energije za jedan i pol puta, a proizvodni troškovi, obujam otpadne ambalaže i emisije
stakleničkih plinova bi se udvostručili. Plastična ambalaža je i vrlo vrijedna. U ukupnoj vrijednosti proizvedene ambalaže u 2005., na plastičnu otpada 39 %, a na staklenu samo 8 %. Do 2009. predviđa
se rast staklene ambalaže za 2%, metalne za 3,1 %, papirnate i kartonske za 5,3 %, a plastične za 5,9%.



@gvido

Javnost povezuje plastiku s plastičnom ambalažom. Dojam je točan jer se u prosjeku oko 40 % plastike rabi za pravljenje sve kvalitetnije ambalaže koja podjednako zadovoljava zahtjeve tržišta i zaštite okoliša. Rusija je u 2006. potrošila 48 % plastičnih masa za ambalažu. Plastična ambalaža bitno smanjujuje oštećenja pakiranih proizvoda. Sva provedena istraživanja pokazuju da bi zamjena plastične ambalaže onom od drugih materijala značila povećanje težine ambalaže za četiri puta, potrošene energije za jedan i pol puta, a proizvodni troškovi, obujam otpadne ambalaže i emisije
stakleničkih plinova bi se udvostručili. Plastična ambalaža je i vrlo vrijedna. U ukupnoj vrijednosti proizvedene ambalaže u 2005., na plastičnu otpada 39 %, a na staklenu samo 8 %. Do 2009. predviđa
se rast staklene ambalaže za 2%, metalne za 3,1 %, papirnate i kartonske za 5,3 %, a plastične za 5,9%.


evo ti stotka, na istoj smo liniji …


[

Evo još par detalja za zainteresirane!

Za široku javnost bitan kriterij izbora materijala je zaštita okoliša. Nakon uporabe plastični se proizvodi mogu oporabiti (ponovno upotrijebiti). Usitnjavanjem (mehanička oporaba – recikliranje) moguće ih je vratiti u proizvodni proces. To nije uvijek opravdano zbrinjavanje jer se troši golema količina energije za usitnjavanje. Iz tog je razloga gospodarski osobito opravdana energijska oporaba,
spaljivanje, jer plastični otpad u prosjeku razvija najmanje jednaku količinu topline kao kameni ugljen, uz nižu emisiju ugljikova dioksida. Stoga je sada trend u zemljama Europske unije da se veći dio plastičnog otpada spaljuje. Razvijen je i postupak pretvaranja plastičnog otpada u zeleni dizel (1 kilogram otpada = 0,95 litara dizela).

nije me bilo 2 dana i ja mislio da ce ovo bit na barem 700.. a kad tamo.. hehe neki nikad nece nauciti.. a sad brzo prodati i trcati kupiti ono sto nije palo 😆

voit Ime munaa, Alien


kolega sava koliko se trudiš ja da mogu odmah bi poslao DIOK u gornju blokadu…hvala ti na trudu koji će ipak biti nagrađen [thumbsup]

Nemreš poslati DIOKi u gornju blokadu jer su obvijusli skriveni na prodaji. Dakle očekuje se pad cijene … (očito sukladno tržištu u globalu).
Ja bih osobno rado poslao u gornju blokadu na 1xxx, samo se bojim da je to relativno daleko od nas, na žalost …
Ali kako bi rekao 007 – nikad ne reci nikad … [proud]

E Diokičanci, čestitam sretnim kupcima na 500 i kusur kuna od prije nekoliko dana!
Danas su MEDIJI svemogući, ali su na žalost 99 % u službi ZLA!

nhf
pozdrav
i ja sam nekoć posjedovao dioki!

Oče više objavit lokaciju za taj LNG ili ne , nemrem više čekat, kupio bi opet malo prije??

[lol] [lol] [lol]

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........


E Diokičanci, čestitam sretnim kupcima na 500 i kusur kuna od prije nekoliko dana!
Danas su MEDIJI svemogući, ali su na žalost 99 % u službi ZLA!

nhf
pozdrav
i ja sam nekoć posjedovao dioki!

Oče više objavit lokaciju za taj LNG ili ne , nemrem više čekat, kupio bi opet malo prije??

[lol] [lol] [lol]

Dakle i ti si taj koji tvrdi da je LNG terminal odradio svoje glede cijene.
Ekipa koja je onih dana trgovala osim što joj je bio cilj zaraditi imali su i cilj uvjeriti dioničare da je LNG odradio svoje. Kako ste prošli?


Ekipa koja je onih dana trgovala osim što joj je bio cilj zaraditi imali su i cilj uvjeriti dioničare da je LNG odradio svoje. Kako ste prošli?

mi odlično jer nismo vjerovali tvom drukanju. što ne pitaš kako su prošli oni koje si neki dan navukao da kupuju DIOKI po 520 kn, a sad je 380! gubitak od -27% u par dana !!!

SVE DRUKERE I NAVLAKAČE TREBA BATINOM !!!!!



Ekipa koja je onih dana trgovala osim što joj je bio cilj zaraditi imali su i cilj uvjeriti dioničare da je LNG odradio svoje. Kako ste prošli?

mi odlično jer nismo vjerovali tvom drukanju. što ne pitaš kako su prošli oni koje si neki dan navukao da kupuju DIOKI po 520 kn, a sad je 380! gubitak od -27% u par dana !!!
[/quote]

Ništa od tog nije točno. Trgovali se na svoj uobičajen način, nešto prodali rušili i sada ste u fazi ponovne kupnje. Nadam se da toga neće biti puno na prodaju. Posao vam sve više kvare sitni igrači koji imaju živaca i love pa polako koriste priliku da uzmu svoj dio kolača. Šta bi preporučio onima koji su kupili po 500, iako se klonim preporuka u ovakva nestabilna vremena, za koja se nadam da će uskoro iza nas. Neka i dalje kupuju da smanje prosjek. Uskoro će ostali detalji na vidjelo pa ćemo vidjeti koliko je to LNG terminal odradio.

Evo kako je to izgledalo u tjednu LNG-a…

1. rujna 1514 kom prosječna cijena 469 kn
2. rujna 1969 kom pc 493 kn
3. rujna 4422 kom pc 518 kn
4. rujna 1743 kom pc 476 kn
5. rujna 860 kom pc 428 kn
8. rujna 279 kom pc 428 kn
9. rujna 240 kom pc 411 kn

dakle, špekulatni koji poštuju postulat "buy on gossip, sell on news" prodali su tih dana oko 9000 dionica i zrokali cijenu na 411 kn (pad poslije toga nema veze s LNG tjednom). vidljiv je i rapidan pad prometa – s 4400 kom u špici 3. rujna do 240 kom na dnu 9. rujna.
prema tome, nemojte nasjedati pričama da je LNG odradio svoje.
btw. ja sam od danas na bidu, prodao sam drugu dionicu s debelim minusom kako bih dokupio dioki.
ne navlačim, a vi to shvatite kako hoćete.

hate red



E Diokičanci, čestitam sretnim kupcima na 500 i kusur kuna od prije nekoliko dana!
Danas su MEDIJI svemogući, ali su na žalost 99 % u službi ZLA!

nhf
pozdrav
i ja sam nekoć posjedovao dioki!

Oče više objavit lokaciju za taj LNG ili ne , nemrem više čekat, kupio bi opet malo prije??

[lol] [lol] [lol]

Dakle i ti si taj koji tvrdi da je LNG terminal odradio svoje glede cijene.
Ekipa koja je onih dana trgovala osim što joj je bio cilj zaraditi imali su i cilj uvjeriti dioničare da je LNG odradio svoje. Kako ste prošli?

[/quote]
naravno da je odradio,pa zar nismo tu da bi i nešto zaradili!!!,al evo ja ti zahvaljujem jer si neke nove povukao da kupuju na 5xx i ja im prodao,samo ti tako nastavi!!!!!!
pozdrav svim dioničarima!!!!!posebno peribatini!


Evo kako je to izgledalo u tjednu LNG-a…

1. rujna 1514 kom prosječna cijena 469 kn
2. rujna 1969 kom pc 493 kn
3. rujna 4422 kom pc 518 kn
4. rujna 1743 kom pc 476 kn
5. rujna 860 kom pc 428 kn
8. rujna 279 kom pc 428 kn
9. rujna 240 kom pc 411 kn

dakle, špekulatni koji poštuju postulat "buy on gossip, sell on news" prodali su tih dana oko 9000 dionica i zrokali cijenu na 411 kn (pad poslije toga nema veze s LNG tjednom). vidljiv je i rapidan pad prometa – s 4400 kom u špici 3. rujna do 240 kom na dnu 9. rujna.
prema tome, nemojte nasjedati pričama da je LNG odradio svoje.
btw. ja sam od danas na bidu, prodao sam drugu dionicu s debelim minusom kako bih dokupio dioki.
ne navlačim, a vi to shvatite kako hoćete.


a kako ne navlačiš????kaj si ti neki burzovni expert????pa daj ti meni garantiraj da ne postoji mogučnost da diok padne na 2xx,ulužit ču u vrijednosti tjednog prometa i podjelit s tobom!!!!!daj ljudi ne radite takve stvari,ovo čitaju i neiskusni,moguči,budući dioničari!!!!!!!

New Report

Close