DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ako gledamo samo na osnovnu djelatnost Uprava ima veliku odgovornost glede ciljeva koje je sama postavila. To znači da kroz investicijski ciklus koji bi bio gotov koncem 2009. poveća prihode za 250 – 300 milijuna eura, ovisno o cijenama na tržištu. Također da uvođenjem kogeneracije proizvodnju učini učinkovitijom, tj da stalno smanjuje troškove.
Glede LNG terminala proces je u tijeku.

Bankamagazin

Nakon što je Vlada dala zeleno svjetlo da se LNG terminal gradi na lokaciji kraj Dine u Omišlju na Krku, do kraja godine treba statutom definirati međusobne odnose članova društva Adria LNG, prenosi Poslovni dnevnik. U tom će konzorciju, prema riječima potpredsjednika Vlade Damira Polančeca, Ina, HEP i Plinacro zajednički imati 25 posto udjela u bloku koji će se zvati LNG Hrvatska. Kad se postigne taj dogovor, bit će to relativno najveći udjel u kompaniji, a istodobno će se smanjiti udjeli dosadašnjih osnivača.
Tako će se udjel njemačke tvrtke E.ON Ruhrgas smanjiti sa 31,15 posto na 22,5 posto. OMV-ov udjel past će sa 25,58 posto na 20 posto, isto kao i dio koji drži francuski Total. Udjel RWE Gasa smanjit će se sa 16,69 na 11,5 posto, a jedino će jednak ostati jednopostotni udjel slovenskog Geoplina. Za pregovore ostaju i konačan omjer hrvatskih tvrtki unutar njihova 25-postotna udjela. Prema Polančecovim riječima, pred konzorcijem je i izrada idejnog rješenja terminala, kao i studije utjecaja na okoliš, o kojoj će se provesti javna rasprava. O odlukama o terminalu bit će uključene i lokalne i regionalne vlasti, koje će zbog terminala morati mijenjati prostorne planove.

Budućnost Diokija, tj njegova pozicija u izgradnji i pogonu LNG terminala, još je obavijena izmaglicom, nije nam u potpunosti jasna, a želja nam je da u najmanju ruku Dina bude LSO tj operater terminala za ukapljeni plin. Za to su i stručno spremni budući da je ta djelatnost u mnogo čemu srodna sigurnosti u petrokemijskom kompleksu.
Također pitanje korištenja Dinina zemljišta i luke Sepen još nisu definirana, ali tu će se uskoro vidjeti što je prevagnulo. Da li prodaja ili dugoročni najam.

pozdrav svima

ajde dioničari,još dan,dva i idemo u kupnju!!!!!!!,spremite municiju!
sretno svima!!!

ja neznam ništa o burzi
al mi nije jasno kome je u interesu da ruši cijenu
pa neman više toliko love za doplačivat
koji vam je ??

Ovo nije više za gledat.Ostaviću br.mob pa nek mi neko javi kad se popne na 1000 kn.
Vidimo se za cca 3 godine.


ja neznam ništa o burzi
al mi nije jasno kome je u interesu da ruši cijenu
pa neman više toliko love za doplačivat
koji vam je ??

Znaš, znaš o burzi, ali ne znaš ništa o ljudima sa Foruma i ljudima sa burze.

Pazi se ljudi sa Foruma, a burze se ne moraš bojati.

Jet: Are You Gonna Be My Girl?



ja neznam ništa o burzi
al mi nije jasno kome je u interesu da ruši cijenu
pa neman više toliko love za doplačivat
koji vam je ??

ne da si zaslužio 100%,zaslužio si 1000%

Znaš, znaš o burzi, ali ne znaš ništa o ljudima sa Foruma i ljudima sa burze.

Pazi se ljudi sa Foruma, a burze se ne moraš bojati.

[/quote]

Poštovani forumaši, dragi dioki manageri,
većina Vas treba u ovom trenutku i u bližoj nam budućnosti povući zadane naloge za prodaju i vidjet će te paniku!

...moj je traktor najjjveči i najjjljepši u selu...


ajde dioničari,još dan,dva i idemo u kupnju!!!!!!!,spremite municiju!
sretno svima!!!

A što bi se to po Vama kolega trebalo važno dogoditi za dan-dva? Dno ili štogod drugo?



ajde dioničari,još dan,dva i idemo u kupnju!!!!!!!,spremite municiju!
sretno svima!!!

A što bi se to po Vama kolega trebalo važno dogoditi za dan-dva? Dno ili štogod drugo?
[/quote]
nadam se opet povoljna kupnja,možda i 2xx,dotaknut dno,pa u visine na stare nivoe 4xx…




ajde dioničari,još dan,dva i idemo u kupnju!!!!!!!,spremite municiju!
sretno svima!!!

A što bi se to po Vama kolega trebalo važno dogoditi za dan-dva? Dno ili štogod drugo?
[/quote]
nadam se opet povoljna kupnja,možda i 2xx,dotaknut dno,pa u visine na stare nivoe 4xx…
[/quote]

Molim malo sportskog duha kolega.
To što Vi želite je potop DIOKI-a, ali na toj razini bi značilo i većine drugih dionica.
Željeti drugom zlo nije lijepo i zato bih molio sve ove drukere s onim: "Sad će to još 30% dolje ili sutra 20% gore…", da se suzdrže od komentara.
Očito je zbog raznih špekulacija koje su vjerojatno potaknute lošim vijestima s vanjskih tržišta, došlo i do ovog pada i panike.
Burza nije socijalna ustanova, ali to što Vi želite iz vlastite pohlepe zaraditi 50% ili više posto, a nije Vam dosta 20%-30%….
Ne zaboravite, tko se mača lača….
Malo razmislite šire i što nam svima nosi ako, ne daj Bože, dođe do velikog loma.
Uvažavajući sve vanjske faktore i sl., morate priznati da realno, na našem tržištu nije bilo nikakva posebna razloga za ovakav pad.
I zato držmo se one stare:
"Bolje je kravu pomalo sisati i biti sit i zadovoljan, nego je zbog pohlepe ubiti."
Sretno svima.

I zato držmo se one stare:
"Bolje je kravu pomalo sisati i biti sit i zadovoljan, nego je zbog pohlepe ubiti."
Sretno svima.

Čini mi se da je burza prepuna sisača; većina nas se osjeća kao trinaesto prase.
Ali neka, ko bi doli bit će gori!

New Report

Close