DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

moj prijedlog je jedan mini godišnji odmor od poslovnog i ovih postova na DIOKI-u,što ću ja i učiniti,,,sve vas srdačno pozdravljam.


Zašto ignoriraš da se u Trstu već gradi LNG? ][/u]

Ma nitko to ne ignorira, dapače, to je vrhunska vijest za nas.
U Omišlju odmah treba dograditi još jedan dok i jedan LNG tank iz razloga što je talijanski terminal offshore i svako loše vrijeme i more će ga zatvarati pa se neće moći pretakati.
U tom slučaju najbliže dokiranje mu je Omišalj, pa si mislim ako je već tu zašto ga nebi i pretočili.

Ovo nitko ne spominje kao vijest za danas:

http://www.zse.hr/default.aspx?id=21096


Ovo nitko ne spominje kao vijest za danas:

http://www.zse.hr/default.aspx?id=21096

Strana 626 , 14:55 , Oportunist

Imam osjećaj da mnogi čekaju da Dioki ode ponovo ispod 400kn da ponovo krene rollcoster.Premali su prometi na Dioki-u a oscilacije prevelike pa se ne može dobiti realna slika tržišta.

Kad je dobar vjetar i purani lete!



evo da napišem šta sam htio reć jer tebi se očito treba sve u detalje….nije problem u pozivitnim ili negativnim vijestima, i treba se dati što realnija slika a ne samo pozitiva…..ali, dotični kolega piše SAMO negativno na ovoj temi i zbog toga sam to i napisao…..nadam se da si me sada razumio nakon što sam ti napisao sve u detalje….ma lijep ti pozdrav [kiss]

Ma jel? A to kad UP UP UP drukeri na ovoj temi pišu SAMO I ISKLJUČIVO POZITIVNO, onda te to uopće ne smeta? Zašto njih nisi ni jednom prozvao jer stvaraju lažnu idiličnu sliku ove firme? Zašto neiskusnima nisi rekao da se dionica prodaje na vrhuncu dobrih vijesti, a kupuje na vrhuncu loših? Zašto banaliziraš činjenicu da LNG neće biti u funkciji najmanje još 4-6 godina???? Zašto ignoriraš da se u Trstu već gradi LNG? Zašto prešućujete da postoji jak otpor prema gradnji LNG-a kod zelenih, a i u lokalnoj sredini? Itd itd.
Najbolje da i ja kao Miško odustanem od ukazivanja na jeftino drukanje na ovoj temi zbog kojeg su mnogi već ispušili veliku lovu kad su neki dan kupovali po 520 kn, a sad je cijena skoro 400, a i još će dolje jer NEMA VIŠE BOMBASTIČNIH NASLOVA O LNG-U, ON JE SVOJE ODRADIO! A vi drukajte i navlačite naivce u svoju mrežu i lažite im o DIOK na 4 znamenke, možda se još koji naivac uhvati!

[/quote]
sve čestitke,svaka čast na iskrenosti!!sretno svim dioničarima!!

U Poslovnom klubu bila tema LNG-a.

Rečeno:

– največa greenfield investicija u RH (vrijednost veća od milijarde eura)
– novi energrtski dobavni pravac
– niska razina ekološkog rizika
– nova radna mjesta
– nova prilika za poslovne subjekte iz RH

[thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

Razumijem kolege koji su prodajom išli kapitalizirati porast cijene i to je očito sastavni dio burzovnog života svake dionice koja postaje zanimljiva investicijskoj javnosti.

Dioki, po meni, ipak ostaje najpotentnija tvrtka i dionica za rast.
A čekanje (godinu, dvije ili pet) je odlika iskusnih investitora.
Zato mislim da je Dioki tipična Buffetova dionica. [wink]

La vita e bella!

O čem se govorilo na Skupštini?
Ide li zemljište u prodaju ili najam?
Hoće li se do konca 2009. završiti plinovod Kukuljanovo – Omišalj kako je bilo planirano?


U Poslovnom klubu bila tema LNG-a.

Rečeno:

– največa greenfield investicija u RH (vrijednost veća od milijarde eura)
– novi energrtski dobavni pravac
– niska razina ekološkog rizika
– nova radna mjesta
– nova prilika za poslovne subjekte iz RH

[thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

Razumijem kolege koji su prodajom išli kapitalizirati porast cijene i to je očito sastavni dio burzovnog života svake dionice koja postaje zanimljiva investicijskoj javnosti.

Dioki, po meni, ipak ostaje najpotentnija tvrtka i dionica za rast.
A čekanje (godinu, dvije ili pet) je odlika iskusnih investitora.
Zato mislim da je Dioki tipična Buffetova dionica. [wink]


Buffetova dionica nakon objave koja se čeka godinu,dve,ne pada 30tak%!!!!


Buffetova dionica nakon objave koja se čeka godinu,dve,ne pada 30tak%!!!!

Krivo kolega!
Nama ne fali Buffetovih dionica, nego investitora poput Buffeta.

Ovo nije odraz vrijednosti firme nego profila onih koji ulažu kod nas. [wink]

La vita e bella!

Slažem se u svemu.

Gledala sam i ja Poslovni jučer.
Sve sam si mislila… očistiti će bilancu, povećavaju proizvodnju za 100% neovisno o LNG-u, kada izgrade LNG, lako meni za plin… a struja tek, a što ako još dobiju 0,1% u konzorciju?
Hej (!) i to si ponavljam stalno, gotovo u nevjerici. Ko’ kakvu tantru.

Ajme pa daj si zamisli… 🙂

Jet: Are You Gonna Be My Girl?

Glede udjela u LNG Adria od 25% mislim da naša Vlada ima krivi pristup, forsiranjem samo one 3 tvrtke. Ja bi im predložio da vlasništvo nad 25% prenesu na jedno novo dioničko društvo i da zatim naprave IPO dionica tog društva.
Može se odrediti da recimo 51% tog novoosnovanog dd-a imaju tvrtke u većinskom državnom vlasništvu, ili RH direktno, a ostatak se može ponuditi svim zainteresiranim tvrtkama i građanima u RH.
Mislim da bi bilo jako puno interesa i da bi se tako dosta lako skupio i kapital koji je nužan za gradnju. Vjerujem da bi i DIOK-i tada ušao u to društvo koliko god bi mu se dalo, a na neki način bi se zadovoljili i apetiti velikih HR investitora koji su na neki način ‘izvisili’ (ADRIS).
Država bi opet imala kontrolni paket pod kontrolom, a dalo bi se mnogima koji su zainteresirani da uđu u projekt.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

New Report

Close