DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Napokon par konstruktivnih tekstova na ovako zanimljivoj temi. Prošli smo razdoblje euforije, pa razdoblje panike i čini mi se da ćemo ovakve scenarije viđati još par puta u dogledno vrijeme.

Naravno da vidiš uglavnom destrukciju na ovoj temi kada si se pojavio istovremeno s pojavom destrukcije.
Ali i to nešto govori!



pa za podravsku bi trebali to biti margini….kao i za Vabu i centar banku….a i Hpb….ali prije nisam toliko pratio stanje Diokia tako da možda i griješim….možda je već netko napisao ovdje o tome…

Pa zar oni daju margine na DIOK? Čudi me kad bi bilo tako jer je to banci vrlo riskantno obzirom na jaku elastičnost ([rolleyes] uzrokovanu relativnom nelikvidnošću dionice).

Davali su margin-e prije, a izgleda da će i opet jer DIOK-i je od 19 u index-u



Za sve je ovaj vikend dobrodošao. Potrebno je smiriti emocije, nakon šokantnog raspleta, objektivno sagledati situaciju i sabrano razmisliti. Ponukan prevelikom manipulacijom, odlučio sam jučer odvesti Dioki u blokadu, da prestane bar na dva sata to mrcvarenje ( interesantno trajalo 70 min.), nakon toga vidjeti granicu do kojih mogu rušiti. Zadnjih 8 min. sa stotinjak kom. došlo se subjektivno do samog dna.
Pohvale prijatelju roosteru na slikovitoj tablici sa cijenama i volumenom, dosta indikativna. Još interesantnija je tablica za 4q 2007. ( gdje je prosjek debelo iznad 620). U međuvremenu se ispustilo iz vida, dvije dogovorene blok transakcije, proljetos , 5000 + 2500 kom., prosječno po 550 kn.

Znači ti si ga otjerao u blokadu…fino. idući tjedan možemo gledati 350 kuna….mislim da si se uspaničio i prodao….očito očekuješ puno niže cijene. nije valjda da si to napravio da nekome nešto dokažeš, jer ako jesi – nije uspjelo…
[/quote]

Oduvijek su me fascinirale ovakve nadnaravne percipitivne sklonosti. Uspaničen sa jednom dionicom u cijelosti. Molim pročitati dvije stranice unazad, a ne napamet pisati. Najradije bi osvrt ocijenio negativno, ali i to bi bila prevelika ocjena.


Nakon dužeg oglašavanja prodaje upravne zgrade na Žitnjaku, dogovorena prodaja (izgleda Mercatone). Kupac uvjetovao kupnju, prodajom dijela okolnog zemljišta (cijena zasad nepoznata).

Mene čudi da je ova vijest prošla ovako nezapaženo…
Što se krije iza ove prodaje? Je li ovo ‘sell and lease back’ ili idu u najam negdje drugdje ili novu gradnju?

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!



Nakon dužeg oglašavanja prodaje upravne zgrade na Žitnjaku, dogovorena prodaja (izgleda Mercatone). Kupac uvjetovao kupnju, prodajom dijela okolnog zemljišta (cijena zasad nepoznata).

Mene čudi da je ova vijest prošla ovako nezapaženo…
Što se krije iza ove prodaje? Je li ovo ‘sell and lease back’ ili idu u najam negdje drugdje ili novu gradnju?

[/quote]

Ne, imaju oni drugu upravnu zgradu gdje su smjesteni zadnjih nekoliko godina. Ovo je "stara" koju ne koriste pa ju prodaju.



Nakon dužeg oglašavanja prodaje upravne zgrade na Žitnjaku, dogovorena prodaja (izgleda Mercatone). Kupac uvjetovao kupnju, prodajom dijela okolnog zemljišta (cijena zasad nepoznata).

Mene čudi da je ova vijest prošla ovako nezapaženo…
Što se krije iza ove prodaje? Je li ovo ‘sell and lease back’ ili idu u najam negdje drugdje ili novu gradnju?

[/quote]
Možda bi bilo dobro nekada provjeriti informacije a ne sve uzeti kao točno i istinito.

Samo siromašni znaju da ima i siromašnijih od njih. Bogati vide samo bogatije od sebe.

Vezano na dileme na prošloj stranici i dioki u margin kreditima.

Vlasnik sam margina u Vabi, a dioki mi čini 25% portfolia…

Daklem moguće!


Vezano na dileme na prošloj stranici i dioki u margin kreditima.

Vlasnik sam margina u Vabi, a dioki mi čini 25% portfolia…

Daklem moguće!

Takodžer imam isti margin i dioki mi je preko 50% portfelja, no inače dozvoljeno ga je imati do 50% u redovnim uvjetima i u novim margin odobrenjima ..,

Vrijeme radi protiv gradnje LNG-a

Iako je Vlada dala praktično zeleno svjetlo za lokaciju budućeg LNG terminala na Krku, interne kladionice u plinskim krugovima snižavaju koeficijente na mogućnost da taj terminal doista tamo i bude izgrađen.

Vrijeme, tj. novac glavni je element u tim procjenama. Globalizacije je čak i u energetici ubrzala rokove za odluke pa investitori ni u povodu Vladine odluke, koja im ide u prilog, ne mogu zatomiti potrebu da istaknu faktor vremena u najavi konačne odluku o ulaganju u terminal. Tako je napravio zamjenik predsjednika Uprave OMV-a Gerhard Roiss u svojoj prošlotjednoj izjavi, a isto se ističe i u materijalu koji je medijima slao konzorcij Adria LNG nakon Vladine preporuke. Iz Adrije ističu da je vrijeme ključan čimbenik jer je "otežano sklapanje novih ugovora bez osiguranog lanca dobave za tržišta plina, a tržištem dominiraju dugoročni ugovori za dobavu LNG-a". Dodaje se i da jaka konkurencija u izgradnji terminala otežava osiguranje lanca dobave i pristup ugovorima o dobavi LNG-a. Iako izjava djeluje kao "kvaka 22", riječ je o tome da je hrvatski LNG terminal trebao proraditi 2012. godine, a sada se kao mogući rok navodi 2014., uz još mnoge nepoznanice u jednadžbi. Čelnik Eko-Kvarnera Vjeran Piršić, utjecajan na svom području, u svom subotnjem članku u Večernjem listu najavio je "ulazak u rovove" protiv terminala, slično kao u slučaju Družbe Adrije. Uspiju li neutralizirati njegove stavove, kroz izradu studije utjecaja na okoliš i mukotrpnu javnu raspravu, dočekat će ih lokalne vlasti koje moraju promijeniti prostorne planove za cijeli projekt. Tražena cijena koju će postaviti lokalne vlasti rast će s približavanjem idućih lokalnih izbora. Posao je kasnio i zbog nastojanja da u krug investitora LNG-a uđu tvrtke sa sjedištem u Hrvatskoj. Međusobne odnose još treba urediti statutom, a zatim će trebati uložiti i novac. Budžeti tih tvrtki (Ina, Plinacro, HEP) nisu manje napregnuti od državnog proračuna. Za to vrijeme talijansko ministarstvo okoliša već je dalo odobrenje za gradnju LNG terminala na obali kod Trsta kapaciteta osam milijardi prostornih metara prirodnog plina. S radom bi trebao početi 2012. godine. Hrvatski terminal trebao bi, primjerice, imati kapacitet od 10 do 15 milijardi kubika godišnje, a tršćanski terminal nije jedini sličan objekt koji se upravo probija kroz meandre mediteranske birokracije. Omišaljski terminal bit će test za političku ekipu s istočne strane Jadrana. Investitorska priča o rokovima svojevrstan je novi, uvijek dobrodošao pritisak tog tipa na hrvatske vlasti. LNG terminal otvara mnoge poslovne prilike i za hrvatske tvrtke, ali ne treba zaboraviti ni da je Vlada već snažno podržala i jedan drugi projekt, Jadransko-jonski plinovod, koji može donijeti slične efekte.
http://www.poslovni.hr/91727.aspx

SVE DRUKERE I NAVLAKAČE TREBA BATINOM !!!!!

Ne razumijem koji je cilj ovog članka. Ovo će samo unijeti dodatnu nervozu. Možda je upravo to i bio cilj.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Ne razumijem koji je cilj ovog članka. Ovo će samo unijeti dodatnu nervozu. Možda je upravo to i bio cilj.

ja razumijem jer taj kolega to stalno i radi….

DOKUP!

On bi kupovao po 350, ali mislim da je zakasnio hehehe… [tongue]

New Report

Close