DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

U zadnjem padu DIOK-ija ispod 400 kn je prodano ukupno cca 2.000 kom. Slijedi da po ovoj cijeni još jako malo dionica može proći, jer nema računice. Većina onih koji su ulazili ispod 400 je već vjerojatno prodala (od onih koji su to mislili).

Očito je da je dosta malo prošlo i ispod 440-450 što znači da se cijena sigurno neće još dugo ovdje zadržati (pod uvjetom da cijelo tržište dodatno ne potone)

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Ne, to nije valjan razlog, pogotovo uz ovakvo formiranje Crobexa. Osim ako Indexni sad ne krene nakupovati cca 10000 komada, iz razloga da ima Dioki zastupljen jer je u Crobexu.
[lol]

Hm…. a da oni ne koriste tj kreiraju ovu situaciju?

Ako si mislio na banke, onda je moguće. Primjećujem da je bilo dosta promjena u stanju, pogotovo kod "manjih" banaka u zadnje vrijeme.

Doduše, tko zna što ti računi predstavljaju. Jedan je PBZ investor, sigurno. A ostali? Jel netko proučavao?

Evo stanja i tko je ispao u zadnjih 2 mjeseca:

1. DIOKI HOLDING AG 3.068.525 75,91%
2. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 309.315 7,65%
3. FILIPOVIĆ MARIJAN 247.284 6,12%
4. HPB D.D. 79.592 1,97%
5. VABA D.D. BANKA 15.815 0,39%
6. PBZ D.D. 12.753 0,32%
7. CENTAR BANKA D.D. 8.360 0,21%
8. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 2.908 0,07%
9. SEVER DRAGO 2.799 0,07%
10. CENTAR BANKA D.D. 2.698 0,07%
UKUPNO 3.750.049 92,78%

Ispali iz Top 10:
PODRAVSKA BANKA D.D. (imala u tom periodu i 3695 30.07)
Moguće da se to oni iskrcavaju?

Za sve je ovaj vikend dobrodošao. Potrebno je smiriti emocije, nakon šokantnog raspleta, objektivno sagledati situaciju i sabrano razmisliti. Ponukan prevelikom manipulacijom, odlučio sam jučer odvesti Dioki u blokadu, da prestane bar na dva sata to mrcvarenje ( interesantno trajalo 70 min.), nakon toga vidjeti granicu do kojih mogu rušiti. Zadnjih 8 min. sa stotinjak kom. došlo se subjektivno do samog dna.
Pohvale prijatelju roosteru na slikovitoj tablici sa cijenama i volumenom, dosta indikativna. Još interesantnija je tablica za 4q 2007. ( gdje je prosjek debelo iznad 620). U međuvremenu se ispustilo iz vida, dvije dogovorene blok transakcije, proljetos , 5000 + 2500 kom., prosječno po 550 kn.


Evo stanja i tko je ispao u zadnjih 2 mjeseca:

1. DIOKI HOLDING AG 3.068.525 75,91%
2. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 309.315 7,65%
3. FILIPOVIĆ MARIJAN 247.284 6,12%
4. HPB D.D. 79.592 1,97%
5. VABA D.D. BANKA 15.815 0,39%
6. PBZ D.D. 12.753 0,32%
7. CENTAR BANKA D.D. 8.360 0,21%
8. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 2.908 0,07%
9. SEVER DRAGO 2.799 0,07%
10. CENTAR BANKA D.D. 2.698 0,07%
UKUPNO 3.750.049 92,78%

Ispali iz Top 10:
PODRAVSKA BANKA D.D. (imala u tom periodu i 3695 30.07)
Moguće da se to oni iskrcavaju?

pa za podravsku bi trebali to biti margini….kao i za Vabu i centar banku….a i Hpb….ali prije nisam toliko pratio stanje Diokia tako da možda i griješim….možda je već netko napisao ovdje o tome…

DOKUP!


pa za podravsku bi trebali to biti margini….kao i za Vabu i centar banku….a i Hpb….ali prije nisam toliko pratio stanje Diokia tako da možda i griješim….možda je već netko napisao ovdje o tome…

Pa zar oni daju margine na DIOK? Čudi me kad bi bilo tako jer je to banci vrlo riskantno obzirom na jaku elastičnost ([rolleyes] uzrokovanu relativnom nelikvidnošću dionice).

No, ako daju, da, onda je razlog vjerojatno u tome.


Za sve je ovaj vikend dobrodošao. Potrebno je smiriti emocije, nakon šokantnog raspleta, objektivno sagledati situaciju i sabrano razmisliti. ..


Apsolutno se slažem.

Koliko god osobno bio pogođen, mislim da ipak je tako moralo biti (naravno, lako je biti general poslije bitke) iako ja to nisam ovako predviđao.
Poanta je da TK ipak radi na principu spojenih posuda i novac se prelijeva tamo gdje je mogućnost da se dodatno oplodi (u tom času) veća.
Ako vidimo da su neke blue chip dionice ZSE (TNNK, LEDO, ZVZD, itd) pale u u četvrtak i petak ispod onog dna (14/15 travanj 2008) onda nije tako čudno što su investitori prebacili dio sredstava iz relativno dobrostojeće dionice (DIOKI) u te koje grebu negdje oko dna.
Ipak ne možemo DIOK gledati izolirano od ostatka tržišta i to je osnovni poučak ovdje.
Po meni se sličan proces već događa neko vrijeme na INA-i , sada je pogođen DIOK, sutra neka druga dionica..
Ipak tržište TK teži osim fer vrijednosti pojedinih dionica i fer vrijednosti ODNOSA među dionicama i zato će se uvjek događati ovakva pretakanja.
Ali to neće dugo trajati i novi (približno fer) odnosi će se ponovno uspostaviti. Dok neka druga dionica iz nekog razloga ne bude lansirana, pa tako u krug.
Ali to je burza. Toga svi ulagači moraju biti svjesni i treba s tim računati. Na burzi nema emocija ni milosti. Tako to ide…pozdrav svima na ovom dinamičnom i zanimljivom topicu..

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!



pa za podravsku bi trebali to biti margini….kao i za Vabu i centar banku….a i Hpb….ali prije nisam toliko pratio stanje Diokia tako da možda i griješim….možda je već netko napisao ovdje o tome…

Pa zar oni daju margine na DIOK? Čudi me kad bi bilo tako jer je to banci vrlo riskantno obzirom na jaku elastičnost ([rolleyes] uzrokovanu relativnom nelikvidnošću dionice).

No, ako daju, da, onda je razlog vjerojatno u tome.
[/quote]

Lista dionica za osiguranje margin kredita primjenjiva od 5.5.2008. Podravksa banka:
Dionica
ADRS-P-A
ADRS-R-A
Adris grupa d.d. (povlaštena)
Adris grupa d.d. (redovna)
ATGR-R-A Atlantic grupa d.d.
ATPL-R-A Atlantska plovidba d.d.
BLSC-R-A Belišce d.d.
CROS-P-A
CROS-R-A
Croatia osiguranje d.d.(povlaštena)
Croatia osiguranje d.d. (redovna)
DLKV-R-A Dalekovod d.d.
ERNT-R-A Ericsson Nikola Tesla d.d.
HDEL-R-A Hidroelektra niskogradnja d.d.
HT-R-A HT d.d.
HUPZ-R-A HUP Zagreb d.d.
IGH-R-A Institut gradevinarstva Hrvatske d.d.
INA-R-A INA – Industrija nafte d.d. Zagreb
INGR-R-A Ingra d.d.
JDPL-R-A Jadroplov d.d.
KOEI-R-A Koncar elektroindustrija d.d.
KORF-R-A Dom holding d.d.
LEDO-R-A Ledo d.d.
LKPC-R-A Luka Ploce d.d.
LKRI-R-A Luka Rijeka d.d.
MGMA-R-A Magma d.d.
PBZ-R-A Privredna banka Zagreb d.d.
PODR-R-A Podravka d.d.
PTKM-R-A Petrokemija d.d.
SNBA-R-A Slatinska banka d.d.
THNK-R-A Tehnika d.d.
TNPL-R-A Tankerska plovidba d.d.
ULPL-R-A Uljanik plovidba d.d.
VDKT-R-A Viadukt d.d.
VIRO-R-A Viro d.d.
ZABA-R-A Zagrebacka banka d.d.

eto Podravska od tog datuma ne daje više na dioki…ali ako se ne varam prije se moglo….

DOKUP!

Evo i naši napokon definitivno ulaze u konzorcij.
Dakle posao može početi u kratkom roku.

Napokon par konstruktivnih tekstova na ovako zanimljivoj temi. Prošli smo razdoblje euforije, pa razdoblje panike i čini mi se da ćemo ovakve scenarije viđati još par puta u dogledno vrijeme.


Za sve je ovaj vikend dobrodošao. Potrebno je smiriti emocije, nakon šokantnog raspleta, objektivno sagledati situaciju i sabrano razmisliti. Ponukan prevelikom manipulacijom, odlučio sam jučer odvesti Dioki u blokadu, da prestane bar na dva sata to mrcvarenje ( interesantno trajalo 70 min.), nakon toga vidjeti granicu do kojih mogu rušiti. Zadnjih 8 min. sa stotinjak kom. došlo se subjektivno do samog dna.
Pohvale prijatelju roosteru na slikovitoj tablici sa cijenama i volumenom, dosta indikativna. Još interesantnija je tablica za 4q 2007. ( gdje je prosjek debelo iznad 620). U međuvremenu se ispustilo iz vida, dvije dogovorene blok transakcije, proljetos , 5000 + 2500 kom., prosječno po 550 kn.

Znači ti si ga otjerao u blokadu…fino. idući tjedan možemo gledati 350 kuna….mislim da si se uspaničio i prodao….očito očekuješ puno niže cijene. nije valjda da si to napravio da nekome nešto dokažeš, jer ako jesi – nije uspjelo…

...povijest se ponavlja...

New Report

Close