DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Danas u Business.hr-u: Ulaganje u LNG vratit će se za 10 godina
LNG terminal na Krku bit će najveća greenfield investicija u povijesti Hrvatske – prema preliminarnim procjenama stajat će od 700 milijuna do milijardu eura, a ulaganje u njega investitorima će se vratiti za deset godina.

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "

Laičko pitanje: može li se laički računati ovako – vrijeme potrebno za papire (prostorni plan , utjecaj na okoliš , idejno rješenje……itd) do kraja 2009.Vrijeme izgradnje 3 godine.Znači , gotovo do kraja 2012.

Osim ako ne bude ono što je spomenuo Sava : podzemni rezervoari , čemu ne vidim smisao.Onda treba zakopati pod zemlju i postrojenja DIOKI-ja , JANAF , a i rafineriju na Urinju……….

Prostorni plan, utjecaj na okoliš, idejno rješenje sve to već postoji ili će u sliedećih par mjeseci postojati. I to je onda 2012. a glede same procedure optimista sam jer će se primjenjivati EUROPSKO zakonodavstvo, kojega i mi prihvaćamo u procesu priključenjA EU.
Glede podzemnih tankova oni se rade uglavnom u Japanu zbog velike trusnosti.
Inače sve analize pokazuju da su nadzemni u velikoj prednosti, kako po cijeni tako i po sigurnosti i zaštiti okoliša.

DIOK-R-A 430,00 -9,70
Top bid
CIJENA KOLIČINA
420,04 60
420,03 24

Samo da podsjetim poštovane kolege da je dn .limit 428,55kn, pa bih zamolio da prodate još malo tako da se i ja ponovo nađem u klubu diokičara.
Ne treba još puno, samo do 401kn [pray]

Dirty Sanchez is a term for a sex act when a man, after the anal sex, takes his penis and rubs it on the girls upper lip leaving a moustache.

KUPNJA DIOKI

433,00 27 11.691,00
431,00 100 43.100,00
430,04 25 10.751,00
430,03 25 10.750,75
421,00 50 21.050,00
417,01 22 9.174,22
417,00 16 6.672,00
416,50 30 12.495,00
414,01 20 8.280,20
412,00 20 8.240,00

popravlja se kupnja, doći ćemo mi još i do 450kn.

S druge strane probaj po Buffettovom principu, njemu uspjeva vec desetljecima 😉

Da. Ovim si me sjetio jednog potpisa forumaša na DDJH: "Đuro je Buffetova dionica".
Tada je sa ATH pao na nekih 200 kn, a svi "poznavatelji prilika" u Đuri kleli su se da je na 200 vrijeme za dokup. Moj kolega je bio zagrijan za kupovinu DDJH, ali je ipak odustao. Dno se na kraju pokazalo puno dublje nego što su tada govorili. Sada isti ti Boga mole da se vrate na te razine da se iskrcaju. A isto su ulagali u perspektivnu dionicu vodeći se Buffetovim načelima. Zanimljiva koincidencija da i ti sada spominješ Buffeta kad nam DIOKI padne po 10% dva dana zaredom…




Mislim da je donja granica Diokija negdje oko 450-460kn, jer je ovo početak dugoročnog uzlaznog trenda.

a ja mislim da gadno griješiš i da će DIOKI idući tjedan opet biti na 400 kn, možda se čak i danas strmoglavi prema toj cijeni. a kad bude na 400, što će ga nakon toga opet dići gore? LNG euforija je ispucana, terminal ide u Omišalj i to sada svi znaju.
puštanje terminala u pogon je najavljeno za 4-6 godina . tko je spreman čekati toliko da dionica opet poraste? znam,sada će se svi kleti da će čekati, ali za par dana krenut će prava rasprodaja na DIOK! da li ga kupovati na 400 kn …ili 350?….i čekati tolike godine da opet poraste? ne, hvala. a sad slobodno rokajte jedinice
[/quote]
Samo ti njega čekaj na 350, dobro ćeš se načekati…
[/quote]
evo ja recimo čekam na tim razinama kolega i nevidim zašto nebih kupio!? [tongue]

Obzirom da je blokada trgovanja nastupila jučer prije kraja trgovanja je li se smjelo dopustiti nastavak trgovanja , tj je li se čekalo da istekne vrijeme potrebno za nastavak trgovanja?
Na službenoj stranici ZSE nema odobrenja za nastavak trgovanja!!!


Danas u Business.hr-u: Ulaganje u LNG vratit će se za 10 godina
LNG terminal na Krku bit će najveća greenfield investicija u povijesti Hrvatske – prema preliminarnim procjenama stajat će od 700 milijuna do milijardu eura, a ulaganje u njega investitorima će se vratiti za deset godina.


Hm..znači 2015 + 10 =2025.godina
Tada ču več biti u mirovini pa bi mi možda bilo bolje da kupim dionice Hospitalije ili Gradskih groblja….
Ma, ipak ću sada kupiti pa neka se unuci vesele!

ps
svima sam vam dao 100tke , po i ja od vas očekujem koju 100tku na 401kn

Dirty Sanchez is a term for a sex act when a man, after the anal sex, takes his penis and rubs it on the girls upper lip leaving a moustache.

Meni nije na Abacusu htjelo zadati nalog ni za prodaju ni za kupnju, jer kaze dionicom je zabranjeno trgovanje i tek je bilo moguce oko 10.25h. Nije da se budnim ali nije bas ni u redu, dok sam vidio da su nalozi neki vec izlistani i vec neke transakcije izvrsene.

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.


S druge strane probaj po Buffettovom principu, njemu uspjeva vec desetljecima 😉

Da. Ovim si me sjetio jednog potpisa forumaša na DDJH: "Đuro je Buffetova dionica".
Tada je sa ATH pao na nekih 200 kn, a svi "poznavatelji prilika" u Đuri kleli su se da je na 200 vrijeme za dokup. Moj kolega je bio zagrijan za kupovinu DDJH, ali je ipak odustao. Dno se na kraju pokazalo puno dublje nego što su tada govorili. Sada isti ti Boga mole da se vrate na te razine da se iskrcaju. A isto su ulagali u perspektivnu dionicu vodeći se Buffetovim načelima. Zanimljiva koincidencija da i ti sada spominješ Buffeta kad nam DIOKI padne po 10% dva dana zaredom…

[/quote]

Ne znam o DDJH nista pa to ne mogu komentirati. S druge strane davno sam usao u ovu dioncu po cjenama koje tesko da ce se vise ikada ponoviti. I znam zasto sam usao, jako dobro znam. I ne padam u ocaj kada potone i ne hvata me euforija kada frkne u pozitvnu blokadu. Target (koji je BTW za sadasnje stanje jaaaako visok) imam i vremena da ga docekam imam i prilicno sam siguran da ce se to odigrati onako kao treba, u razumnom roku.

Vidis zato me zabavljaju kojekakvi "investitori" koji su malo najpametniji pa ih onda nigdje nema i tako… ovisno jesu li zaradili ili spusili 500 Kn na najnovijem valu.

Ajmo mi ponovo na 370kn pa čekat novu vijest,samo neznam koju.Ovaj puta sam stvarno milio da ćemo se dulje vrijeme zadržati na 500 .Možda neko zaboravi za dva mjeseca da smo dobili lng pa fora opet upali.


Meni nije na Abacusu htjelo zadati nalog ni za prodaju ni za kupnju, jer kaze dionicom je zabranjeno trgovanje i tek je bilo moguce oko 10.25h. Nije da se budnim ali nije bas ni u redu, dok sam vidio da su nalozi neki vec izlistani i vec neke transakcije izvrsene.

Smatram da je učinjen propust jer ako je objavljena obustava, trebalo je obvezno objaviti i dopuštenje za nastavak trgovanja.
Očito su trgovali samo odabrani.

New Report

Close