DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Mislim da je donja granica Diokija negdje oko 450-460kn, jer je ovo početak dugoročnog uzlaznog trenda.

a ja mislim da gadno griješiš i da će DIOKI idući tjedan opet biti na 400 kn, možda se čak i danas strmoglavi prema toj cijeni. a kad bude na 400, što će ga nakon toga opet dići gore? LNG euforija je ispucana, terminal ide u Omišalj i to sada svi znaju.
puštanje terminala u pogon je najavljeno za 4-6 godina . tko je spreman čekati toliko da dionica opet poraste? znam,sada će se svi kleti da će čekati, ali za par dana krenut će prava rasprodaja na DIOK! da li ga kupovati na 400 kn …ili 350?….i čekati tolike godine da opet poraste? ne, hvala. a sad slobodno rokajte jedinice

SVE DRUKERE I NAVLAKAČE TREBA BATINOM !!!!!

Vidim da je "masa" željna špekulacija pa evo im dvije da im poprave raspoloženje.

1.Stručnjaci DINA-Petrokemije d.d. posjeduju veliko iskustvo u radu i rukovanju raznim vrstama
opasnih tvari kao i dokazanu uspješnost u vođenju i nadzoru tehnološki vrlo zahtjevnih procesa. To nedvojbeno jamči adekvatan stručni pristup uvođenju novih postupaka i opreme koje zahtijeva
izgradnja i rad terminala za LNG. Ali i visok stupanj zaštite okoliša i maksimalno sniženje rizika za zdravlje ljudi.

Ovo je tekst siz kojeg se vide Diokijeve ozbiljne namjere da postane OPERATER budućeg terminala.
Mišljenja sam da bi taj posao mogao generirati do 10 Eura/dionici godišnje čiste dobiti za Dioki.
Samo izračunajte koliko to vrijedi danas.

2. Na internet stranici Adria LNG-a navedene su dvije cijene koštanja LNG terminala.
Jedna je 600 a druga je 800 milijuna eura s tim da ni u jednu cijenu nije uključena plinska mreža.
Pitam se da li je donja cijena rezultat NAJMA zemljišta Dine, a gornja cijena PRODAJE zemljišta Dine konzorciju. Dakle radi se o razlici od 200 milijuna eura, 200 milijuna razloga za špekulacije.

jazovka na kupnji….

Kune nisu problem, kuna nema

nisam vlasnik ove dionice

no šta grupacija radi s njom pa to nije normalno
glup, gluplji najgluplji koji sada prodaje

dan je pametniji od noći



Mislim da je donja granica Diokija negdje oko 450-460kn, jer je ovo početak dugoročnog uzlaznog trenda.

a ja mislim da gadno griješiš i da će DIOKI idući tjedan opet biti na 400 kn, možda se čak i danas strmoglavi prema toj cijeni. a kad bude na 400, što će ga nakon toga opet dići gore? LNG euforija je ispucana, terminal ide u Omišalj i to sada svi znaju.
puštanje terminala u pogon je najavljeno za 4-6 godina . tko je spreman čekati toliko da dionica opet poraste? znam,sada će se svi kleti da će čekati, ali za par dana krenut će prava rasprodaja na DIOK! da li ga kupovati na 400 kn …ili 350?….i čekati tolike godine da opet poraste? ne, hvala. a sad slobodno rokajte jedinice
[/quote]
400×151=pa nije za baciti,svakako dobivam pa i da dođe na 10 kuna [lol] [lol]


jazovka na kupnji….

više nego jazovka! tragikomično je da ukupna kupnja iskazuje čak 4544 komada, a kad pogledaš gdje su ti nalozi, nema ih nigdje! glume ""kupnju"" negdje oko 300 kn!

Top bid
414,01 42
414,00 16
413,00 50
412,00 20
411,51 48
409,00 50
405,00 30
390,02 20
386,05 20
370,00 15

Top ask
445,00 42
446,90 50
447,00 26
448,80 60
449,00 37
450,00 100
452,00 44
474,98 70
474,99 4
475,00 13

SVE DRUKERE I NAVLAKAČE TREBA BATINOM !!!!!

Evo, manipulator se postavio 45 lipa iznad blokade, šteta što nije odmah blokada da mu se planovi izjalove.


a ja mislim da gadno griješiš i da će DIOKI idući tjedan opet biti na 400 kn, možda se čak i danas strmoglavi prema toj cijeni. a kad bude na 400, što će ga nakon toga opet dići gore?

Ništa, onda ne ide više gore. Onda firma stavlja ključ u bravu i to je to. [thumbsup] [lol]


jazovka na kupnji….

prijatelju juazovka je na prodaji ne na kupnji!
pametni kupuju glupi prodaju samo na znanje!

dan je pametniji od noći



Mislim da je donja granica Diokija negdje oko 450-460kn, jer je ovo početak dugoročnog uzlaznog trenda.

a ja mislim da gadno griješiš i da će DIOKI idući tjedan opet biti na 400 kn, možda se čak i danas strmoglavi prema toj cijeni. a kad bude na 400, što će ga nakon toga opet dići gore? LNG euforija je ispucana, terminal ide u Omišalj i to sada svi znaju.
puštanje terminala u pogon je najavljeno za 4-6 godina . tko je spreman čekati toliko da dionica opet poraste? znam,sada će se svi kleti da će čekati, ali za par dana krenut će prava rasprodaja na DIOK! da li ga kupovati na 400 kn …ili 350?….i čekati tolike godine da opet poraste? ne, hvala. a sad slobodno rokajte jedinice
[/quote]
Samo ti njega čekaj na 350, dobro ćeš se načekati…

Da se malo odmorimo od čuđenja toboganima na ovoj dionici , koji su navodno bili neočekivani.Tek će ih biti , i gore i dolje , i jače od ovog što smo imali do sada , dok ne uđe ozbiljan investitor – docapom , otkupom paketa dionica ili preko burze.

Imam pitanje.

Sa službene stranice Konzorcija:

Još jedna važna prednost je i činjenica da je lokacija za LNG terminal na otoku Krku već definirana Strategijom i Programom prostornog uređenja RH, što znači da je odmah nakon odluke hrvatske Vlade lokacija spremna za postupak izrade prostornog plana i izdavanja dozvola na razini županije, odnosno općine. Osim toga, Krk ima jako dobre uvjete za priključak na hrvatsku plinsku mrežu i mreže EU preko novog plinovoda Fužine/Rupa.

Nakon što Vlada Republike Hrvatske donese konačnu odluku o lokaciji za izgradnju LNG terminala, Adria LNG će moći pripremiti nacrte projektnih rješenja za terminal i sve prateće objekte, kao i njihove primjene u prostoru

Laičko pitanje: može li se laički računati ovako – vrijeme potrebno za papire (prostorni plan , utjecaj na okoliš , idejno rješenje……itd) do kraja 2009.Vrijeme izgradnje 3 godine.Znači , gotovo do kraja 2012.

Osim ako ne bude ono što je spomenuo Sava : podzemni rezervoari , čemu ne vidim smisao.Onda treba zakopati pod zemlju i postrojenja DIOKI-ja , JANAF , a i rafineriju na Urinju……….



jazovka na kupnji….

prijatelju juazovka je na prodaji ne na kupnji!
pametni kupuju glupi prodaju samo na znanje!
[/quote]
puno puta glupi ispadnu na kraju pametniji od dubokoumnih….kako se stvar gleda sa koje strane …

Kune nisu problem, kuna nema

New Report

Close