DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

diok je svoje odradio!!!!!!toliko medijske pompe kao LNG nije se stvorila jako dugo vremena,a ono….to je bilo neminovno!

@alan_poh

Svatko nosi svoj križ, ali to nije bitno. DDJH i DIOKI i te kako se mogu uspoređivati, ne kao firme nego kao dionice. Dionica je interesantna dok se cijena diže na temelju špekulacija. Kada se te špekulacije ostvare, onda svi bježe. To je zajedničko i DDJH i DIOKI-ju. Da je Đuro interesantan i kvalitetan koliko se pričalo, nebi se strmopi.dio na 100 kn, bez obzira na branitelje i FIMU. Šta ćeš kad je naše tržište izrazito špekulativno. Ako hoćeš zaraditi, moraš prihvatiti takva pravila igre.



@alan_poh

Svatko nosi svoj križ, ali to nije bitno. DDJH i DIOKI i te kako se mogu uspoređivati, ne kao firme nego kao dionice. Dionica je interesantna dok se cijena diže na temelju špekulacija. Kada se te špekulacije ostvare, onda svi bježe. …..

Daj pojasni o kakvim se to špekulacijama radi kod Diokija.



@alan_poh

izrazito špekulativno. Ako hoćeš zaraditi, moraš prihvatiti takva pravila igre.

slažem se…
ali mislim da neće biti značajnijeg pada kod Diokia…sutra mislim da će malo gore…vidit ćemo šta će nam burza reć….
p.s. za DDJH je 100kn smiješna cijena…ali…takva su vremena…barem je sada kolega Karoje sretan jer je uvijek tvrdio da DDJH vrijedi toliko…

DOKUP!



@alan_poh

Svatko nosi svoj križ, ali to nije bitno. DDJH i DIOKI i te kako se mogu uspoređivati, ne kao firme nego kao dionice. Dionica je interesantna dok se cijena diže na temelju špekulacija. Kada se te špekulacije ostvare, onda svi bježe. To je zajedničko i DDJH i DIOKI-ju. Da je Đuro interesantan i kvalitetan koliko se pričalo, nebi se strmopi.dio na 100 kn, bez obzira na branitelje i FIMU. Šta ćeš kad je naše tržište izrazito špekulativno. Ako hoćeš zaraditi, moraš prihvatiti takva pravila igre.


Kad DDJH osigura resurse za i samu proizvodnju novih te osuvremenjivanje postojećih tenkova, BOV-ova, lokomotiva i vagona a pritom se privatizira do kraja (izbaci utjecaj države na način poslovanja), moći ćeš ga uspoređivati sa DIOKI-jem.
Ovako morat ćeš priznati da je DIOKI resurse za proizvodnju svojih "tenkova, BOV-ova, lokomotiva i vagona" osigurao za sljedećih 20 do 30 godina.

Trejderi su zavrtili kolo, ali nisu oni jedini koji trže i uzrokuju ovakvo stanje. Slobodnih dionica je malo i očito su vrlo usitnjene i raštrkane. Kad se toliko prodaje netko i kupuje sa procjenom da je isplativa investicija po ovim cijenama.
Nemojte zaboraviti da su usprkos cijene ovo vrlo veliki prometi za DIOKI.
Omjer količine dionica kupnja prodaja je 1:2.
Baš zbog cijene rekao bih vrlo znakovito u pozitivnom smislu. Jer su raniji veliki prometi bili vezani samo uz rast cijene. Da je obrnuto i situacija katastrofična ne bi kupnja bila toliko količinski jaka pri malom free floatu.
Očito je nekom isplativo ukrcavati što se može na ovim razinama, a kad već krca u prirodi mu je da pokuša dobiti što je jeftinije sad kada više nema dvojbe bude li LNG-a i na kojoj lokaciji. Momak trese stablo svom snagom. A kad mu popada u košaru koliko je naumio neće baš tako jeftino prodavati.

bogat čovjek nema briga, samo zadovoljstva




@alan_poh

Svatko nosi svoj križ, ali to nije bitno. DDJH i DIOKI i te kako se mogu uspoređivati, ne kao firme nego kao dionice. Dionica je interesantna dok se cijena diže na temelju špekulacija. Kada se te špekulacije ostvare, onda svi bježe. …..

Daj pojasni o kakvim se to špekulacijama radi kod Diokija.
[/quote]

Rast cijene na svaku vijest o LNG terminalu (3 puta u ovoj godini ako se ne varam).Napokon pri prihvaćanju prijedloga o tom terminalu i definitivnog usvajanja lokacije, cijena dionice ponovo pada kao i svaki put do sada pri zastarijevanju te vijesti. Dionica ubrzo i izlazi iz fokusa investitora.
Da ne govorim kako LNG terminal neće stupiti u pogon još duži niz godina te utjecati na poslovanje DIOKIja.
Sve navedeno za tebe nije špekulacija. Pa i nije, riječ je bila zapravo o klađenju tipa hoče li ili neće bit terminala u omišlju.
Inače DIOKI smatram dobrom kompanijom no dobro bih razmislio po kojoj cijeni bih ušao unutra kao investitor.

Vox Populi
RAF

Tko čeka, taj popizdi čekajući

Daj pojasni o kakvim se to špekulacijama radi kod Diokija.

Pa jedna je o lokaciji.Činjenica je da ide na Krk,ali općina Omišalj ima svoje planove o lokaciji na svome terenu,a ne na terenu DIOKI-a.Da će upotreba plina pomoći diokiu smanjiti troškove poslovanja,oće,ali da će zaraditi toliko da vrijedi kupovati DANAS po 500,a plin stiže tek 2014…..

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


A što je? Na bidu se gurate, a zemljište samo vrijedi 500 kn po dionici, jel? Pa di je žurba prodati? Ha, DIOKIČARI?
Ajde, moram priznati pogodili ste – BLOKADA ! Dobro, možda nije ona koju ste očekivali (+)…

Pa ne znam, reci ti nama ti bolje znas. Ipak ti namjeravas postati dugorocni investitor u Dioki cim se domognes love, ne? LOL


budi siguran da ću i ja, ostane li DIOKI na niskim razinama kad priča s INA-om bude gotova, uložiti veliki iznos u DIOKI. Naglašavam ULOŽITI, znači čekati i par godina ako je potrebno, da se DIOKI iskristalizira u super-perspektivnu firmu. Za to već sad imamo naznake kao što je čišćenje bilance, izgradnja LNG terminala i povećana potražnja za proizvodima koje DIOKI proizvodi. Tada će ga vjerovatno prepoznati i fondovi, a to će DIOKI-u i njegovim dioničarima itekako osigurati visoke prinose na današnju cijenu.

A sto ima zanimljivih likova na ovom forumu pa to nije istina… [thumbsup] Vidis, da si znao zasto kupujes ovu dionicu, sada bi i tebi ova situacija bila komedija, kao npr. meni [smiley]

10% portfelja mi je već u DIOKI-u. Ulaz na 46x kn. Nisam prodao ni na 370, ni na 540. Ali obzirom na ponašanje ulagača, iznimno velike skokove i padove moram priznati da preispitujem svoju odluku o daljnjem ulaganju koju sam i ovdje napisao a ti si bio tako marljiv pa si vraćajući se unazad par desetaka stranica našao taj post. Ne samo to nego ću najvjerovatnije (kao i svi vi kvazi ulagači) iskracati to već sutra na koliko-toliko pozitivnoj nuli i pričekati niže razine na kojima će se po svemu sudeći naći DIOKI u sljedećim mjesecima. Jer kako je netko već napisao ovdje – na čemu (kojim daljnim vijestima) očekujete rast cijene? Jednostavno – nije realno takvo nešto očekivati u sljedećih par mjeseci. LNG nije odradio svoje. Da je vijest o LNG-u u Omišlju došla recimo prije godinu i po dana – u špici bull marketa – e to bi bila druga storia. Ovako…
Ja i dalje o DIOKIU mislim sve najbolje – nema sumnje u to. Firma će uskoro postati vrlo perspektivna. Ali ovakvi valovi i krdo koje čas trči uzbrdo čas nizbrdo (kao da ni sami ne znaju tko im glavu nosi) to mi ne treba. Pogotovo ne s većim novcima u DIOKI-u.

Situacija mi ne može biti komedija ako mi je dionica u negativnoj blokadi. Niti sam se došao zaljubiti u Dioki – dolazim da zaradim. Ma koliko to nekima čudno bilo. A u ovih niti mjesec dana koliko imam DIOKI bio sam u minusu 20 %, pa nakon 5 dana od toga u plusu 10%. I evo sad na nuli. U tom kontekstu je išlo pitanje: "Pa di je žurba prodati diokičari?" Ako ste 2 god. čekali vijest a dan poslije se masovno lipari na bidu postavlja se pitanje – pa kolika je ustvari fer vrijednost?

Sad će opet isti početi priče da su to špekulanti, ovo, ono…





@alan_poh

Svatko nosi svoj križ, ali to nije bitno. DDJH i DIOKI i te kako se mogu uspoređivati, ne kao firme nego kao dionice. Dionica je interesantna dok se cijena diže na temelju špekulacija. Kada se te špekulacije ostvare, onda svi bježe. …..

Daj pojasni o kakvim se to špekulacijama radi kod Diokija.
[/quote]

Rast cijene na svaku vijest o LNG terminalu (3 puta u ovoj godini ako se ne varam).Napokon pri prihvaćanju prijedloga o tom terminalu i definitivnog usvajanja lokacije, cijena dionice ponovo pada kao i svaki put do sada pri zastarijevanju te vijesti. Dionica ubrzo i izlazi iz fokusa investitora.
Da ne govorim kako LNG terminal neće stupiti u pogon još duži niz godina te utjecati na poslovanje DIOKIja.
Sve navedeno za tebe nije špekulacija. Pa i nije, riječ je bila zapravo o klađenju tipa hoče li ili neće bit terminala u omišlju.
Inače DIOKI smatram dobrom kompanijom no dobro bih razmislio po kojoj cijeni bih ušao unutra kao investitor.

Vox Populi
RAF
[/quote]

Nema tu nikakvog klađenja. A tvoj problem je što ti to ne vidiš.

Sljede nabrojani radovi i projekti na području Republike Hrvatske:

1994.

PROSTORNE STUDIJE I ISTRAŽIVANJA

1. PROSTORNO PLANERSKA OBRADA LOKACIJA LNG TERMINALA U ŠIREM PROSTORU KVARNERSKOG ZALJEVA,
Naručitelj: Županija Primorsko-Goranska, Zavod za razvoj, prostorno planiranje i zaštitu čovjekova okoliša u Rijeci, 1994.

Već puno prije se istraživalo i odredilo što je to najbolje, a zašto sav ovaj cirkus oko izbora lokacije treba pitati nekog drudog, npr Ministarstvo.
Obzirom da je projekt u interesu EU financirati će ga EIB, i neće se puno čekati i pitati šta misle pojedini o projelktu i kada će biti gotov. Inače bi moglo biti stop pretpristupnim fondovima ili nešto slično, čime se služe u EU ako netko "nije dobar dečko". I sama izjava Polančeca o pomicanju roka izgradnje na 2014. pogoduje špekulantima, ali tužiti MINISTRA HRVATSKE VLADE za širenje lažnih informacija koje utječu na tržište kapitala. Iako na službenim stranicama Adria LNG jhe 2012.
Ma tko to smije i pomisliti.
Studija izvedivosti je vjerojatno pri kraju, a nakon toga lopate u ruke.




@alan_poh

izrazito špekulativno. Ako hoćeš zaraditi, moraš prihvatiti takva pravila igre.

slažem se…
ali mislim da neće biti značajnijeg pada kod Diokia…sutra mislim da će malo gore…vidit ćemo šta će nam burza reć….
p.s. za DDJH je 100kn smiješna cijena…ali…takva su vremena…barem je sada kolega Karoje sretan jer je uvijek tvrdio da DDJH vrijedi toliko…
[/quote]
Mislim da je donja granica Diokija negdje oko 450-460kn, jer je ovo početak dugoročnog uzlaznog trenda.


10% portfelja mi je već u DIOKI-u. Ulaz na 46x kn. Nisam prodao ni na 370, ni na 540. Ali obzirom na ponašanje ulagača, iznimno velike skokove i padove moram priznati da preispitujem svoju odluku o daljnjem ulaganju koju sam i ovdje napisao a ti si bio tako marljiv pa si vraćajući se unazad par desetaka stranica našao taj post. Ne samo to nego ću najvjerovatnije (kao i svi vi kvazi ulagači) iskracati to već sutra na koliko-toliko pozitivnoj nuli i pričekati niže razine na kojima će se po svemu sudeći naći DIOKI u sljedećim mjesecima.

Mozda bi ti to i bilo pametno, to sam ti vec jednom i savjetovao 🙂 Samo za takve poteze treba imati "nos", zapitaj se jel ga imas pa odluci

Jer kako je netko već napisao ovdje – na čemu (kojim daljnim vijestima) očekujete rast cijene?

To valjda sam nabolje znas, valjda znas na temelju cega si htio postati visegodisnji dionicar i cekati pravu vrijednost tvrtke. Bar si tako napisao.

Situacija mi ne može biti komedija ako mi je dionica u negativnoj blokadi. Niti sam se došao zaljubiti u Dioki – dolazim da zaradim. Ma koliko to nekima čudno bilo.

Zlatno vrijeme burze gdje se po godini ili cak mjesecu zarađivalo minimalno 100% po dionici je prošlost, sada su druga vremena i treba se znati prilagoditi. Ako nemas ful cvrste zivce, a cini mi se da nemas, dobar osjecaj i srece, ne budes kratkorocno u roku par dana neku ozbiljnu lovu zaradio.

S druge strane probaj po Buffettovom principu, njemu uspjeva vec desetljecima 😉

Druga stvar, hrpa ljudi ovdje se ponasa kao da su jucer dosli na burzu. Sta su ocekivali, da kada se objavi vjest o lokaciji terminala dionica ce otici na par tisuca kuna, a oni ce svi na brzaka super zaraditi. Kao i par zadnjih puta do sada, a ne pitaju se zasto je to u proslosti bilo tako? A stvar je vrlo jasna.

Osobno mislim da je ovo zadnja "euforija" na ovoj dionici i sada ce stvari konacno ici normalnim tokom. Sretno svima i pamet u glavu, shvatite sto imate.

New Report

Close