DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Upravo ste svjedoci klasičnog primjera iskrcavanja vojnika u Normandiji. Ne bih se začudio kada bi do kraja dana cijena bila niža od 500kn.


Koliko vidim, povećava se broj na prodaji što me upućuje na zaključak da bi neki mogli iskoristiti ovaj povoljan trenutak za izlazak iz dionice. Vidit ćemo kako će reagirati kupnja s obzirom da se u proteklih 3 – 4 dana uglavnom skidalo direktno sa aska.

Ko ima imalo iskustva bilo mu je čisto jasno da na dan objave očekivane vijesti nema
razloga za guranje, trebalo se uzet prije par dana a danas extra profit………za sada
se potvrđuje staro pravilo a oni kaj su danas na silu skidali čista greška…

E naše sreće, kad ju netko kvari, silno treba keš. Pa kvari ovu lijepu sliku.

Već je počela korekcija..kako je krenulo..ode to u negativnu blokadu

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "

Treba se iskrcat gomila koji će uzet 20-30% i onda opet zimski san! Nažalost.



Jedan dan trgovanja na burzi sa pravom lovom vrijedi više nego četri godine ekonomije na našim fakultetima. A tome itekako doprinose i naši sveučilišni profesori.

Nema se što dodati.Potpisujem.
[/quote]
Eh što smo pametni kada imamo što uložiti i kada se poklope mnoge stvari. Za to ne treba fakultet. A bome ni osnovna škola. Za špekulacije treba imati samo "jaja". Uh oprostite na izrazu.
[/quote]

Nije bitno imamo li "jaja" ili "jajašca" (uf, pardon na izrazu!), jedino je važno da se družimo. I da nam je pritom ugodno! [lol] [thumbsup]

La vita e bella!



Jedan dan trgovanja na burzi sa pravom lovom vrijedi više nego četri godine ekonomije na našim fakultetima. A tome itekako doprinose i naši sveučilišni profesori.

Nema se što dodati.Potpisujem.
[/quote]
Eh što smo pametni kada imamo što uložiti i kada se poklope mnoge stvari. Za to ne treba fakultet. A bome ni osnovna škola. Za špekulacije treba imati samo "jaja". Uh oprostite na izrazu.
[/quote]

Završio sam taj fakultet.
Poznajem dosta sv.profesora (uglavnom doktori nauka) i niti jednom od njih ne bih dao da upravlja biciklom , a kamo li mojim portfoliom.
Dugo trgujem na ZSE – od njenog osnutka.
Imao sam velikih gubitaka i dobitaka , što je na burzi normalno.
Ne špekuliram.
I zbog svega toga potpisujem ono što je rekao Posejdon.

A još jučer smo zaključili kako među nama ima pesimista!! CC… [angry]

Samo siromašni znaju da ima i siromašnijih od njih. Bogati vide samo bogatije od sebe.

Nis od te objave,uzalud…
Onim day traderima super doslo drugima nis jako, tek s vremenom cemo vidjeti rezultate…
Tolika pompa a nista na kraju…

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.


Upravo ste svjedoci klasičnog primjera iskrcavanja vojnika u Normandiji. Ne bih se začudio kada bi do kraja dana cijena bila niža od 500kn.

To je sve OK i očekivano. Neka uzmu svoj profit ovo koji drže dionice par dana i neka odu gdje žele. Mislim da će tržište to fino apsorbirati. Ne vjerujem da je trend ugrožen. Moguće je da će samo za tjedan dana neki žaliti što su prodavali.

Najbolje se sada isključiti par dana dok se ovo ne stabilizira na nekom nivou (mislim na one koji dionicu drže dugoročnije). Ovi drugi neka troše živce pred monitorom. To je slično kao da gledate u nebo kuda će oblak lijevo ili desno.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

ŠPANCIR

“Završio sam taj fakultet.
Poznajem dosta sv.profesora (uglavnom doktori nauka) i niti jednom od njih ne bih dao da upravlja biciklom , a kamo li mojim portfoliom.
Dugo trgujem na ZSE – od njenog osnutka.
Imao sam velikih gubitaka i dobitaka , što je na burzi normalno.
Ne špekuliram.
I zbog svega toga potpisujem ono što je rekao Posejdon.”

No dobro, ne bih to spominjao jer mislim da je za uspješno trgovanje na burzi nebitno tko ima kakvu školu završenu, ali… eto, ja osobno vjerojatno imam više završene škole nego Jurčić i Belak zajedno. I još se školujem!

Ali sam sklon tvrditi da postojeći sustav obrazovanja kod nas ne da potiče uspjeh u investiranju nego ga direktno koči!

I zato mi je pomalo primitivan razgovor tipa: "on je bolji od vas".

A to dokazujemo i u slučaju procijene vrijednosti Diokija.
A to što će cijena možda (vrlo vjerojatno) opet ispod 500 ne govori ništa o vrijednosti firme.

Ali, hebiga neki čuju što im govorim dok drugi ne. To nije do mene!

La vita e bella!



Koliko vidim, povećava se broj na prodaji što me upućuje na zaključak da bi neki mogli iskoristiti ovaj povoljan trenutak za izlazak iz dionice. Vidit ćemo kako će reagirati kupnja s obzirom da se u proteklih 3 – 4 dana uglavnom skidalo direktno sa aska.

Ko ima imalo iskustva bilo mu je čisto jasno da na dan objave očekivane vijesti nema
razloga za guranje, trebalo se uzet prije par dana a danas extra profit………za sada
se potvrđuje staro pravilo a oni kaj su danas na silu skidali čista greška…
[/quote]

Mislim da si ti potpuno u krivu. Meni kao kupcu, a onda i kao prodavatelju tih 1-2% nikada nisu predstavljali prepreku za zaključenje posla, tj kupnje ili prodaje.

New Report

Close