DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


[

offtopic ali ove priče o perspektivnosti su mi kao o kranjčaru kao velikom potencijalu našeg nogometa.. i tako već 10 godina
[/quote]
Također malo offtopic, očito je bilo do trenera a ne do igrača, zar ne?

Dok mudrujete o neizvjesnoj budućnosti netko vam ispred nosa kupuje…..



[

offtopic ali ove priče o perspektivnosti su mi kao o kranjčaru kao velikom potencijalu našeg nogometa.. i tako već 10 godina
[/quote]
Također malo offtopic, očito je bilo do trenera a ne do igrača, zar ne?
[/quote]
pogotovo u repki dok ga je stari trenirao s krafnama, a modrić sjedio na klupi…. [lol]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Sava,
slažem se sa tvojim argumentima ali to su sve dugoročne stvari.
Tek kada u FI-ju vidimo nekakav lijepi profit onda možemo očekivati da i cijena bude stabilna
na nekim višim razinama.
Za sada, dokapitalizacija bi bila banana a sama objava LNG terminala bi opet imala kratkoročni
efekt jer se on na kraju krajeva treba i izgraditi pa tek onda vidjeti njegove efekte na neto profit
Diokija (govorim neto profit jer đabe ako okrenu milijarde a kad se sve zbroji ispadne minus).


Sava,
slažem se sa tvojim argumentima ali to su sve dugoročne stvari.
Tek kada u FI-ju vidimo nekakav lijepi profit onda možemo očekivati da i cijena bude stabilna
na nekim višim razinama.
Za sada, dokapitalizacija bi bila banana a sama objava LNG terminala bi opet imala kratkoročni
efekt jer se on na kraju krajeva treba i izgraditi pa tek onda vidjeti njegove efekte na neto profit
Diokija (govorim neto profit jer đabe ako okrenu milijarde a kad se sve zbroji ispadne minus).

Svatko tko imalo prati gospodarstvo vidi da se sve ono što je potaklo krizu bliži kraju. Ali to ne znači da ćemo ulagati kada kriza prođe i onda još malo čekati, kvartal – dva da se i ptice na grani uvjere u tu činjenicu. Ulaže se baš u ovakvim trenutcima i oni garantiraju dobru zaradu, ukoliko si odabrao dobre i potcjenjene dionice. I to nisu DUGOROČNE stvari. To je tu pred nosom svima nama. Netko će tu situaciju iskoristiti netko neće. A glede dokapitalizacije to je moja tiha patnja. Možda bude a možda je i ne bude.
Zamisli jedno jutro se probudiš a ono među deset 3-4 mirovinca, par starnih institucionalnih, Adris koji gori od želje da u nešto slično uloži…

Jučer je u Belom Manastiru na sastanku Predsjedništva HDZ-a Kalmeta najavio ovih dana objavu o LNG-u…eto, ako neko nesto znaci ova informacija…

Antikristi i masoni, komunisti, ovi-oni, šire sotonske fraze da nas poraze! E moj narode....


Sava,
slažem se sa tvojim argumentima ali to su sve dugoročne stvari.
Tek kada u FI-ju vidimo nekakav lijepi profit onda možemo očekivati da i cijena bude stabilna
na nekim višim razinama.


Ulaže se baš u ovakvim trenutcima i oni garantiraju dobru zaradu, ukoliko si odabrao dobre i potcjenjene dionice. I to nisu DUGOROČNE stvari.

Ljudi moji, pa za koga analitičari računaju godišnji target price…
Na osnovi čega se investira u dionicu? Na osnovi onoga kakav trenutan FI ima ta tvrtka ili na osnovi perspektive koja je čeka?
Kerefek, bi li uložio u Dioki da mu je P/E 1, P/S 0,5 i P/BV 1, a da postoji vrlo vjerojatan scenarij prema kojem će Dioki za godinu-dvije ostati iz nekih razloga bez polovice prihoda, imovine ili dobiti?
Ili bi uložio u Dioki na P/E 100, a da postoji vrlo vjerojatan scenarij da tvrtka za godinu-dvije biti trostruko veća s deseterostruko većom dobiti?
Slušaj malo kolegu Savu što ti zbori, on je duboko in u Diokiju i na stvari gleda vrlo realnim i kompetentnim očima.

hate red

Hmm…. kako se brzo zaborave tekstovi od eminetnih svjetskih investitora među kojima je i George Soros koji je bio jedan od prvih koji je najavio globalnu svjetsku krizu i koji je nedavno ponovio da još nije sve gotovo, a i Amerika još uvijek nije gotova stvar. Kriza nije nestala, samo se sakrila. Zaboravili ste da Dioki živi od građevinara i njihove potražnje za proizvodima. U Hrvatskoj je drastično smanjen broj novoizdanih građevinskih dozvola. Kako će se to odraziti na Dioki vrijeme će pokazati.

evo jedna moja mala analiza osnovnih pokazatelja Diokija, ako netko ima komentar ili primjedbu neka se slobodno javi na PM.



Sava,
slažem se sa tvojim argumentima ali to su sve dugoročne stvari.
Tek kada u FI-ju vidimo nekakav lijepi profit onda možemo očekivati da i cijena bude stabilna
na nekim višim razinama.


Ulaže se baš u ovakvim trenutcima i oni garantiraju dobru zaradu, ukoliko si odabrao dobre i potcjenjene dionice. I to nisu DUGOROČNE stvari.

Ljudi moji, pa za koga analitičari računaju godišnji target price…
Na osnovi čega se investira u dionicu? Na osnovi onoga kakav trenutan FI ima ta tvrtka ili na osnovi perspektive koja je čeka?
Kerefek, bi li uložio u Dioki da mu je P/E 1, P/S 0,5 i P/BV 1, a da postoji vrlo vjerojatan scenarij prema kojem će Dioki za godinu-dvije ostati iz nekih razloga bez polovice prihoda, imovine ili dobiti?
Ili bi uložio u Dioki na P/E 100, a da postoji vrlo vjerojatan scenarij da tvrtka za godinu-dvije biti trostruko veća s deseterostruko većom dobiti?
Slušaj malo kolegu Savu što ti zbori, on je duboko in u Diokiju i na stvari gleda vrlo realnim i kompetentnim očima.
[/quote]
Također još jedan tekst koji govori kako kriza još nije gotova, pa toliko o "kompetentnim očima"

Vaš link


[Također još jedan tekst koji govori kako kriza još nije gotova, pa toliko o "kompetentnim očima"

kolega, zar sam ja u postu govorio o krizi?
ne utvaram si da mogu predvidjet početak, trajanje i kraj svjetskih i domaćih financijskih kriza.
al utvaram si da znam koliko bi dioki trebao vrijediti za godinu-dvije.
hoće li u međuvremenu dionica biti 300, 350 ili 400 kuna – najmanje mi je važno.

hate red


Sanader je mislio da kaže da će donijeti odluku o odluci lokacije LNG terminala.

Ti si sigurno iz ADZea čim znaš šta je Sanader mislio.
Meni se čini kao navlakuša za naivne, pa iskrcaj kad se vidi da od toga ništa, pa opet malo pljuvanja po Diokiju ( bez razloga a sa drugih nikova ) pa opet ukrcaj
A naivni će opet misliti da netko piše sa iskrenim namjerama


također još jedan tekst koji govori kako kriza još nije gotova, pa toliko o "kompetentnim očima"

Vaš link

Pročitaj šta piša sada!
Vrijeme objave obvezno iza 14:30 sati.

New Report

Close