DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

I što se tiče faktora koji su ključni u mom opredjeljenju za Dioki evo ih redom.

1. Vrsta posla
2. Veličina posla
3. Organski rast zadnjih 3-4 godine
4. Koncesija na luku Sepen
5. LNG terminal
6. Zemljište na Žitnjaku i Krku

Ovdje se treba podvući da nakon što se izglasa smanjenje temeljnog kapitala Dioki ima sve uvjete da se uvrsti u 1. kotaciju ZSE. Usporedite dakle Dioki i ostale iz 1. kotacije pa donosite zaključke.


Evo još jedan detalj.
Imam još love za dokup, ali ne smijem u to ići iz razloga što bih, u slučaju povećanja temeljnog kapitala, ostao bez kinte za kupnju po 240,00kuna. I nisam jedini koji još tijekom ove godine očekuju takav rasplet i spremaju se za to. Inače već danas bi ti cijena letjela preko 500,00!

Kakva je to dokapitalizacija koja se radi po 240,00kn? Dokapitalizacija se radi u uvjetima rastućeg tržišta kako bi se što više novaca prikupilo putem dokapitalizacije a najbolje je to napraviti na samom vrhuncu tržišta, primjer su ATGR i MGMA koji su pogodili pravi momenat za dokapitalizaciju, a za Dioki bi sada najbolje bilo izdati komercijalne zapise a ne ići u dokapitalizaciju, to su osnove fiancijskog managementa a vjerujem da to ekipa u Diokiju zna. Zbog toga mislim da vam kolega Sava teza nema osnove.

Kolega treba voditi računa o interesima tržišta kapitala.
A u interes je da u Dioki uđu jaki investitori i mirovinski fondovi.
A za to treba nova emisija dionica.


Kolega treba voditi računa o interesima tržišta kapitala.
A u interes je da u Dioki uđu jaki investitori i mirovinski fondovi.
A za to treba nova emisija dionica.

Ako su mirovinci mogli uzimati Magmu po 3xx kn onda mogu i Dioki mogu uzimati po 700 kn, a da negovorimo kako je Dioki daleko perspektivnija tvrtka od Magme.

NIsam u toku pa ako može kratko pojašnjenje kupnje po 240 kn.Nije mi baš jasna ta dokapitalizacija.

Evo kako ja vidim razloge za rast DIOKI-a:1.objava lng;2.prodaja zemljišta ili ulazak u konzircij lng-a;3.puštanje u rad VCM postrojenja i povećanje kapaciteta polietilena;4.PVC postrojenje ;5.EPS-ik postrojenje,,a sve to vodi prema završnom cilju VISOKI PROFIT =ciljana cijena DIOK-R-A



Kolega treba voditi računa o interesima tržišta kapitala.
A u interes je da u Dioki uđu jaki investitori i mirovinski fondovi.
A za to treba nova emisija dionica.

Ako su mirovinci mogli uzimati Magmu po 3xx kn onda mogu i Dioki mogu uzimati po 700 kn, a da negovorimo kako je Dioki daleko perspektivnija tvrtka od Magme.
[/quote]

Ali idemo redom.
Pitanje Upravi na izvanrednoj GS:
1. Da li i kada u 1. kotaciju?
2. Ulazak u 1. kotaciju prije ili poslije emisije novih dionica?
3. Nove dionice DA ili NE?

Jesmo li se prijavili i pripremili?

ma vidi šta su se posložili na kupnji!!!!!

Kupnja Cijena
2 403,01
100 403,00
100 402,50
100 402,00
100 401,50
20 401,01
58 394,00
14 392,00
19 391,01
6 390,54
Cijena Prodaja
417,65 72
417,66 19
419,90 14
420,00 53
435,00 80
436,99 21
437,00 25
445,00 37
449,50 64
450,00 80

Four Star General


Evo kako ja vidim razloge za rast DIOKI-a:1.objava lng;2.prodaja zemljišta ili ulazak u konzircij lng-a;3.puštanje u rad VCM postrojenja i povećanje kapaciteta polietilena;4.PVC postrojenje ;5.EPS-ik postrojenje,,a sve to vodi prema završnom cilju VISOKI PROFIT =ciljana cijena DIOK-R-A

VISOKI PROFIT je rezultat visoke profitne marže, tj. NETO profitne marže, a što je trenutno rak rana cjelokupne industrije jer s time muku muče i malo veći igrači na svjetskom tržištu. Rast cijena sirovina, prekapacitiranost tržišta te usporavanje gospodarskog rasta su samo neki od čimbenika koji utječu na visoki profit.



Kolega treba voditi računa o interesima tržišta kapitala.
A u interes je da u Dioki uđu jaki investitori i mirovinski fondovi.
A za to treba nova emisija dionica.

Ako su mirovinci mogli uzimati Magmu po 3xx kn onda mogu i Dioki mogu uzimati po 700 kn, a da negovorimo kako je Dioki daleko perspektivnija tvrtka od Magme.
[/quote]
offtopic ali ove priče o perspektivnosti su mi kao o kranjčaru kao velikom potencijalu našeg nogometa.. i tako već 10 godina

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

ovaj kerefek me podsjeća na apoksiomena [lol]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/




Kolega treba voditi računa o interesima tržišta kapitala.
A u interes je da u Dioki uđu jaki investitori i mirovinski fondovi.
A za to treba nova emisija dionica.

Ako su mirovinci mogli uzimati Magmu po 3xx kn onda mogu i Dioki mogu uzimati po 700 kn, a da negovorimo kako je Dioki daleko perspektivnija tvrtka od Magme.
[/quote]
offtopic ali ove priče o perspektivnosti su mi kao o kranjčaru kao velikom potencijalu našeg nogometa.. i tako već 10 godina
[/quote]

Dragi moj, Kranjčar je opravdao sva očekivanja… Arsenal, Roma, nude po desetke mil. Eura….
Frajer je glavni igrač kluga iz top 5 premiera….
Diok će to tek opravdat… U sljedećoj godini već…..

U čemu je problem???

NOĆ je NAJMRACNIJA pred SVITANJE!!!!!!!!!!!!!!!

New Report

Close