DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

KODEKS KORPORATIVNOG UPRAVLJANJA… izašao na stranicama Zagrebačke burze… Ništa bitno..kao znači malo ozbiljniji nastup tvrtke..

Koliki je ulaz bio ovima kaj sad prodaju na ovim razinama ili je to panika u stilu spašavaj se ko može?
Ja sam još ipak dubokog uvjerenja da firma ima perspektivu i da bi kroz dvije godine to moglo drukćije izgledat.
Čini mi se da je tu presudno što u Diokiju ima premalo malih dionićara, a Ježiću i društvu u ovom trenutku vrijednost dionica je u drugom planu.Imaju većinski paket i mogu radit šta hoće.Nadam se za dobrobit Diokija.Oni tako i tako izvuku lovu na drugi naćin.

Nemojte se čuditi ovom nalogu. To je vjerojatno netko tko je ulazio dobrano ispod i sad izlazi
sa popriličnim profitom jer je procjenio da će se saga o LNG terminalu dobrano produžiti a
svjetska kriza nastaviti. Možda priprema lovu za ulazak u neke druge dionice?


Teoretičari zavjere opet su u punom zamahu, vidim…
A istina je jednostavna: čovjek hoće prodat što prije, sve u komadu, pa se lijepo izložio na asku misleći kako ima dobrih duša koje će ga popapat jer neće dopustit takav pritisak na cijenu.
A zašto bi prodao: možda bi se preselio u neku drugu dionicu, možda mu treba casha za nekretninu, možda ga žena prisiljava da kupe novi auto, možda mu polako bruji margin call…
Whatever, who cares.
Pametni znaju čemu služi DIOKI.
[cool]

…kolega Kamenac…
…ovaj tvoj post definitivno ne stoji…nije realan i malo ti kvari ugled koji na ovoj temi imaš…
…čovjek to definitivno ne želi prodat…i zato se i usudio staviti taj nalog…realno je procjenio da ga u ovom trenutku nitko neće napasti…
…koliko vidim…cijeli dan ga nitko nije niti pipnuo…


Nemojte se čuditi ovom nalogu. To je vjerojatno netko tko je ulazio dobrano ispod i sad izlazi
sa popriličnim profitom jer je procjenio da će se saga o LNG terminalu dobrano produžiti a
svjetska kriza nastaviti. Možda priprema lovu za ulazak u neke druge dionice?

…i ovdje bih stavio ispravak…
…da bi postigao efekt koji želi…nije bitno na kojoj cijeni je ulazio…nego na kojoj će tek ući…(mogao je prethodno ući i na 600kn…ali ta količina koju je izložio poslužit će svrsi…bez obzira koliko ga koštala…)
…usput, ne vidim da uopće izlazi…

…ne znam zašto se svi prave neuki…jer neke stvari su toliko jednostavne…

prilagođenost duboko bolesnom društvu, nije mjerilo zdravlja...

sisački coyote,
zašto je svaki malo veći nalog na prodaji bilo koje dionice ovih dana prilika za razvijanje svakakvih teorija zavjere?
zašto je tako teško pojmiti da ima ljudi koji iz nekog razloga ovih dana žele prodati 700-tinjak dionica naše diokice ili neke druge dionice?
uostalom, pogledaj malo crobex, pogledaj kako danas stoje druge vrijedne dionice, koliko su padale…
zar se na svakoj dobroj dionici (čiji pad nema opravdanja u fundamentima) našao jedan diverzant koji joj gomilanjem dionica na asku želi srušiti cijenu da bi jeftinije dokupio?
i last but not least, proči malo literaturu i doznaj kako maheri ruše cijene dok ih žele rušiti (posebno na plitkim tržištima poput našeg i slabo likvidnim dionicama poput diokice). sigurno ne guranjem sebe u prvi red na prodaji.

hate red


sisački coyote,
zašto je svaki malo veći nalog na prodaji bilo koje dionice ovih dana prilika za razvijanje svakakvih teorija zavjere?
zašto je tako teško pojmiti da ima ljudi koji iz nekog razloga ovih dana žele prodati 700-tinjak dionica naše diokice ili neke druge dionice?
uostalom, pogledaj malo crobex, pogledaj kako danas stoje druge vrijedne dionice, koliko su padale…
zar se na svakoj dobroj dionici (čiji pad nema opravdanja u fundamentima) našao jedan diverzant koji joj gomilanjem dionica na asku želi srušiti cijenu da bi jeftinije dokupio?
i last but not least, proči malo literaturu i doznaj kako maheri ruše cijene dok ih žele rušiti (posebno na plitkim tržištima poput našeg i slabo likvidnim dionicama poput diokice). sigurno ne guranjem sebe u prvi red na prodaji.


Moram se složiti s coyotom i reći da nisi u pravu jer mogu se kladiti da ćemo u ponedjeljak vidjeti taj nalog na 393 kn pa će naša vrijedna Diokica pasti dodatnih 5-10% dok on bude kupovao po 360kn ili 350kn jer sa sadašnjim stanjem na kupnji bez problema ćemo se spustiti na 350kn. Svaka njemu čast tko je stavio taj nalog jer je pogodio momenat i za sitnu lovu će napraviti dobar deal.

Toliko o teoriji zavjere!

Jasno je da je još malo vremena za dokup i tu oni koji hoće ući koriste svakakva sredstva i taktike. A najbolje se u sve to uklapa panika i izazivanje nepovjerenja. Sjećam se takvih igara na Plivi. Rušili su do 300 kuna cijenu. A pogodite što sam ja radio! Samo marljivo sakupljao dionice. Čini mi se da je i ovdje sličan scenarij. Zašto VIŠE trošiti riječi na PODUZEĆE koja okreće cca 3 milijarde kuna godišnje i koje u zemljištu u ovom trenutku ima minimalno 500 kuna po dionici.


Jasno je da je još malo vremena za dokup i tu oni koji hoće ući koriste svakakva sredstva i taktike. A najbolje se u sve to uklapa panika i izazivanje nepovjerenja. Sjećam se takvih igara na Plivi. Rušili su do 300 kuna cijenu. A pogodite što sam ja radio! Samo marljivo sakupljao dionice. Čini mi se da je i ovdje sličan scenarij. Zašto VIŠE trošiti riječi na PODUZEĆE koja okreće cca 3 milijarde kuna godišnje i koje u zemljištu u ovom trenutku ima minimalno 500 kuna po dionici.

Svaka čast!! Uljepšao si mi popodne. [thumbsup] [proud] [cool] [smiley] [wink]

Samo siromašni znaju da ima i siromašnijih od njih. Bogati vide samo bogatije od sebe.

Samo neka on nju ruši. Čekam još pa ćemo početi dokupljivati. Bojim se da ću na 300tinjak kuna biti 90tak % u DIOKu.
[bye]

rekao sam vam da su ovamo ušli ljudi nerealnih pogleda na svijet. kad se njih riješimo, brzo ćemo se vratiti na 500 kuna. do tada, čuvajte živce i ne pišite previše. nema smisla. sve je rečeno.

...povijest se ponavlja...


rekao sam vam da su ovamo ušli ljudi nerealnih pogleda na svijet. kad se njih riješimo, brzo ćemo se vratiti na 500 kuna. do tada, čuvajte živce i ne pišite previše. nema smisla. sve je rečeno.

500 kn, hmm.
Trži se na 2.2 buka a gubitaš ?

Ja sam brži od brzog, hitriji od hitrog !


rekao sam vam da su ovamo ušli ljudi nerealnih pogleda na svijet. kad se njih riješimo, brzo ćemo se vratiti na 500 kuna. do tada, čuvajte živce i ne pišite previše. nema smisla. sve je rečeno.

Ja ČEKAM sliedeće poteze Uprave!
Hoće li to biti prodaja dijela lokacije na Krku, povećanje temeljnog kapitala (?), prva kotacija…svejedno….
Biti će nešto ili svega po malo, a desiti će se još puno puno dobrih stvari o kojima smo ovdje pisali.
A za mene ništa ispod 800 nije prihvatljivo.
Ako bude i dalje padalo budem se ponovno liepo opskrbio.

New Report

Close