DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


misli li ovaj ozbiljno—732 po406 na prodaji?


Mislim da je tu samo da zaplaši….. fino natjera drhtave ručice da se riješe svojih teško stečenih dionica po manjim cijenama i onda fino povuče ovaj veliki nalog i cijena opet ide gore. Stara fora, nova budala.

Veliki nalozi za plašenje stavljaju se 10% iznad prve kupnje, a ne kao ovdje na samo 1,5% udaljenosti. Taj jednostavno želi što prije prodati, pa je moguće i da opali po kupnji.

SVE DRUKERE I NAVLAKAČE TREBA BATINOM !!!!!


Veliki nalozi za plašenje stavljaju se 10% iznad prve kupnje, a ne kao ovdje na samo 1,5% udaljenosti. Taj jednostavno želi što prije prodati, pa je moguće i da opali po kupnji.

Ako hoće da što prije proda zašto ga onda ne rascjepka na 10 manjih naloga i onda se neće primjetiti, a ne ovako da jedan nalog vrijedi kao zadnja tri dnevna prometa ovom dionicom. To je samo zastrašivanje!


Veliki nalozi za plašenje stavljaju se 10% iznad prve kupnje, a ne kao ovdje na samo 1,5% udaljenosti. Taj jednostavno želi što prije prodati, pa je moguće i da opali po kupnji.

A ako opali po kupnji kako ti predviđaš, onda će cijena pasti za preko 10% jer zadnjih 10 naloga za kupnju ne može pokriti njegov nalog na prodaji, pa ti sad dijeli kljuke jer misliš da nešto znaš!

Nakon dužeg oglašavanja prodaje upravne zgrade na Žitnjaku, dogovorena prodaja (izgleda Mercatone). Kupac uvjetovao kupnju, prodajom dijela okolnog zemljišta (cijena zasad nepoznata).


Nakon dužeg oglašavanja prodaje upravne zgrade na Žitnjaku, dogovorena prodaja (izgleda Mercatone). Kupac uvjetovao kupnju, prodajom dijela okolnog zemljišta (cijena zasad nepoznata).

E ovakve vijesti su nam trebale kao suvo zlato.



Nakon dužeg oglašavanja prodaje upravne zgrade na Žitnjaku, dogovorena prodaja (izgleda Mercatone). Kupac uvjetovao kupnju, prodajom dijela okolnog zemljišta (cijena zasad nepoznata).

E ovakve vijesti su nam trebale kao suvo zlato.
[/quote]

A po čemu nam trebaju takve vijesti. Kakav to utjecaj ima na poslovanje Diokija?
Imali su određen kapital u obliku zemljišta a sad ga imaju kao cash. Mogu malo pokrpat tu i tamo
neku financijsku rupu ali za proizvodnju ne znači ama baš ništa.


Veliki nalozi za plašenje stavljaju se 10% iznad prve kupnje, a ne kao ovdje na samo 1,5% udaljenosti. Taj jednostavno želi što prije prodati, pa je moguće i da opali po kupnji.

…potpuno si u krivu…da je htio što prije prodati…već bi opalio…
…na sreću još uvijek ima po čemu…
…istina je možda i da mu se ne sviđa ako ga netko gricka…ali situacija je takva…da sve što mu netko skine sa brojnog stanja…bez problema nadoknađuje po manjoj cijeni…tj. nadoknadit će…

…na 10% njegovo plašenje ne bi imalo efekta…ali ovako…jednostavno gura one koji žele prodati…ispod sebe…i na taj način tuđim dionicama ruši postavljenu kupnju…vrlo jednostavno…

…a to što će on sam pretrpjeti manje gubitke…u konačnici i nije gubitak…uostalom…da bi postigao cilj…moraš biti spreman na odricanja…

…lik će u ovom slučaju profitirati…štogod mi ostali mislili o tome…
…tko može gledati da mu tamo netko ruši vrijednost dionice…gledat će…
…tko ne može…ili će prodati čim prije…ili je već prodao…

…najbolji lijek protiv njega je…da ga netko pobere…

…da vidimo…tko će prvi???
…mislim da su takvi rijetki i među najzagriženijim optimistima…

prilagođenost duboko bolesnom društvu, nije mjerilo zdravlja...

Sasvim sigurno ovaj nalog od 7xx dionica na prodaji koji se danas pojavio i selio cijenom na niže ima samo jedan cilj. A to je što prije i više srušiti cijenu, a da ova ostane na niskim razinama. Meni ovo ne djeluje kao klasična prodaja pošto, poto, brzo. Jer da hoće u rasprodaju na brzinu udario bi po kupnji ili izašao u manjim paketima na prodaji.
Mislim da je ovo sustavno i trajnije rušenje cijene.
Zbog kojih razloga?
Ranije sam postavio pitanje zašto se cijena nije održala na razinama oko 550-hrka nego je srušena na na oko 450.
vidi pitanje iz 18.07.08. | 22:04 | DIOK (DIOKI d.d.)
Odgovor dan danas ne znam niti je netko ponudio razumno objašnjenje.
Bojim se da se, kakav god bio, taj interes krije i iza ove akcije, naloga.
Ovo nije obična prodaja dionica kad se vidjelo da cijena neće gore u sljedećih nekoliko mjeseci.

bogat čovjek nema briga, samo zadovoljstva

Teoretičari zavjere opet su u punom zamahu, vidim…
A istina je jednostavna: čovjek hoće prodat što prije, sve u komadu, pa se lijepo izložio na asku misleći kako ima dobrih duša koje će ga popapat jer neće dopustit takav pritisak na cijenu.
A zašto bi prodao: možda bi se preselio u neku drugu dionicu, možda mu treba casha za nekretninu, možda ga žena prisiljava da kupe novi auto, možda mu polako bruji margin call…
Whatever, who cares.
Pametni znaju čemu služi DIOKI.
[cool]

hate red


Sasvim sigurno ovaj nalog od 7xx dionica na prodaji koji se danas pojavio i selio cijenom na niže ima samo jedan cilj. A to je što prije i više srušiti cijenu, a da ova ostane na niskim razinama. Meni ovo ne djeluje kao klasična prodaja pošto, poto, brzo. Jer da hoće u rasprodaju na brzinu udario bi po kupnji ili izašao u manjim paketima na prodaji.
Mislim da je ovo sustavno i trajnije rušenje cijene.
Zbog kojih razloga?
Ranije sam postavio pitanje zašto se cijena nije održala na razinama oko 550-hrka nego je srušena na na oko 450.
vidi pitanje iz 18.07.08. | 22:04 | DIOK (DIOKI d.d.)
Odgovor dan danas ne znam niti je netko ponudio razumno objašnjenje.
Bojim se da se, kakav god bio, taj interes krije i iza ove akcije, naloga.
Ovo nije obična prodaja dionica kad se vidjelo da cijena neće gore u sljedećih nekoliko mjeseci.

Slažem se s vama i ovo samo potvrđuje moju tezu da je taj nalog tu samo da obara cijenu. Jer je taj nalog bio na 413 kn pa na 406 pa je sad na 399, tako da tu sigurno nije nešto u redu i drugi ako misle da tu nema zavjere mislim da se varaju jer je u protekli tjedan mogao izaći i na višim razinama nego na trenutno postavljenoj. Ja znam da smo mi Balkan koji je najplodnije tlo na cijelom svijetu za bilo kakve teorije zavjere ali u ovom slučaju definitivno postoji nekakvo smišljeno spuštanje cijene. Evidentno je konstantno spuštanje po 1,5% svaka dva, tri dana.

DA li je dokapitalizacija u igri?

Nalog od 292 000 kn služi da zastraši ulagače? E jadno li je to…. Jadno.

Druga je stvar što se novaca nema. Ako udari po asku… [bye]

(meni nalog izgleda kao da se 5-6 studenata skupilo i pokušavaju izigravati špekulante)

New Report

Close