DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

šljakeru

…definitivno ti je ispravna logika…
…i istina je da dolaze pravi poslovi za Dioki…
…i točno je da je budučnost ove firme vrlo svijetla i izvjesna…
…i vrlo brzo Dioki će se oporaviti…
…i oni koji smisao ulaganja ne vide u trejdanju, ne trebaju strahovat…
…dioki će ponovo vrijediti…puno više nego danas…
…i zato nemojte prodavat…nemojte riskirat i živcirat se…

…ali oni koji vide priliku da prodaju 100 komada na 450kn i poslije kupe istim novcima 150 komada na 300kn…njih se ne može zaustavit…
…i neće ih zaustaviti bezbroj pozitivnih postova…to je njihov stil igre i njihov smisao ulaganja…
…toga svi moramo biti svjesni…trebamo se znati prilagoditi…i sa tim se trebamo znati nositi…

…i zato je nezrelo odbacivati bilo kakvu tezu o njihovom utjecaju na ovu dionicu…jer prisutni su…

…cijenim fundamente…cijenim znalce koji barataju informacijama i činjenicama…ali uza sve to…treba se poznavati i psihologija krda

…i vjerujem da na kraju ove priče ponovo će svi biti zadovoljni…netko sa istom količinom dionica, a netko sa uvećanom za poneki postotak…netko manje…netko više…koliko je tko sposoban i snalažljiv…prema tome…nema mjesta panici…

…lijep pozdrav…

prilagođenost duboko bolesnom društvu, nije mjerilo zdravlja...


1. već sam rekao da sam previše u dionicama i da više ništa ne kupujem
2. možda ću dioki kupiti opet po 250 kao i zadnji puta ako nešto zaradim na svojem poslu, po 90 teško da ću više ikad kupiti
3. ti na mojoj dionici pišeš laži, a ja ovdje samo istinu, ma kako ona boljela, s time da sam sigurno više u dioki-u od tebe, a kladim se u svoju kuću da sam dulje u njemu od tebe i većine ovdje
4. razgovarat ću kako ja želim, a uskoro će ti biti kiseo osmjeh u pogledu štapića za uši i sjetit ćeš se što sam govorio
5. ako ne možeš gledati dioicu kako pada za 50%, onda nisi za burzu

Eh, dragi moj caymane, samo se sve više zapetljavaš i toneš. Stvarno ne shvaćam čemu si zauzeo do te mjere obrambeni gard, kad ti ja stvarno nisam neprijatelj. Ali dok si toliko povrijeđen, jasno mi je da taj detalj nećeš uspjeti pojmiti. Da račistimo par detalja…

Prvo i osnovno, ovaj topic pratim već par tjedana, ali u read-only modu. Zato što sam zainteresiran za ovu dionicu, ali niti poznajem industriju niti mogu sagledati sve detalje, zato intenzivno čitam i učim. Ali niti imam, niti sam imao ijednu jedinu dionicu DIOK-R-A dosada. Tako da "takvi kao ja" sigurno ne ruše ovu dionicu, jer nemaju ščim. Niti sam u opasnosti da ne mogu gledati kako pada 50%. Niti mi igra presudnu ulogu kada si ti i po koliko kupovao istu. Sve te teorije su plod tvoje mašte. Samo si profulao ceo fudbal.

Drugo, na mlađahnoj burzi poput naše , gdje ne postoje short mehanizmi, jedino validno i normalno ponašanje ulagača koji je siguran u značajan pad dionice je da sve svoje instantno PRODA. I otkupi jednom nekad kada bude jeftinije, ako je i dalje zainteresiran. Tako da cijela tvoja retorika ima smisla samo ako si ti sve svoje dionice već "riješio". Onda možemo komotno razgovarati o povratku na nominalu, usporedbama sa Arenaturistom itd… Treba li onda uopće spominjati da dionica neće dalje dok "takvi kao ti" ne izađu iz nje?

Treće, sam si odabrao ovaj ton razgovora, i krenuo napadati jer je napad najbolja obrana. I laž. Pa toneš sve dublje. Slightly offtopic, na "tvojoj" dionici LLRB-R-A sam se javio tek nekoliko puta, ili s pitanjem, ili s copy&paste relevantnog zakona, naprosto da doznam više. Tako da je tvoja optužba da pišem laži, notorna laž. A na kraju da ti kažem da taj topic pratim (nemam niti tu dionicu) jer smatram da je iznimno važno i upotrebljivo znanje kako će se ta priča privesti kraju zbog svoje specifičnosti i puno (mogućih) sličnih priča na ZSE. A svima vama koji ste ulagali tamo, pa tako i tebi, želim samo da uspijete, da dobijete ili što bolju ponudu već sada ili ako i nakon nje odlučite ostati unutra da vam buduća prodaja tvrtke bude čim prije i sa što boljom cijenom. Samo sve najbolje!

Niti u snu ne bih želio drugima ono što ne želim sebi, jer takvo razmišljanje je prokleto. Samo tebi je takav stav nepoznat. I žao mi je zbog toga. Možeš nastaviti napadati, braniti se, ali me je strah da sam iovako uzeo previše mjesta na ovoj temi, a van teme, ratujući s tobom. Javi se na P.M. ako smatraš da je ostalo nešto za raščistiti.

Pa da barem završim on-topic, dioničarima DIOKI-ja, samo sve najbolje! I želim da vam dionica ne pada, makar to značilo da je ja ipak neću kupiti ili whatever. A ovi koji su je već prodali, oni će se već nekako snaći, ne sumnjam u to.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


Čitajući malo diskusije pokušavam realno sagledati trenutnu situaciju.Nekako mi prevladava logika da se ipak čisti situacija pred pravim poslovima.Možda se varam ali nekako vjerujem da nas u budućnosti očekuju prave stvari.Jedini problem ove dionice što se prelako prelazi iz euforije u paniku i obrnuto.

Doima se da je tako, da. Vjerojatan razlog je to što dionica ima 3100 malih dioničara, a u Top10 koji izgleda relevantno za procjenu, nema fondova i većih institucionalnih ulagača. To znači da je i coyote u pravu, ova dionica je zaista prije svega podložna psihologiji mase. Jer, izuzevši većinskog vlasnika, koji vjerojatno ne mešetari svojim udjelom (nisam provjeravao, pretpostavljam), cijena ovisi prvenstveno o konsenzusu malih ulagača, što se lako pokupi s foruma. Kad sentiment postane negativan, svi krenu u prodaju i dodatno poruše cijenu, a isto tako i u obrnutom smjeru. Čak i graf kretanja cijene u zadnjih pola godine mi ukazuje na tak onešto. My 2lp.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

lijepa prilika za dokup
jucer sam uspio prikupit jos nekih 30-ak komada po cijeni ispod 390.. danas cemo probati jos koliko se da i iskoristiti ovu situaciju na trzistu i neznanje
neznam zasto je odmah panika na forumu i nagovaranje da se ne prodaje… pa ja volim kad se prodaje po bidu i ovako super rusi cijena zbog "lose informacije" koja je po meni itekako dobra informacija
treba bit pametan, sutiti i kupovat – tko je pametan na diokiju je vec 300% mogao zaraditi 🙂
(usput moja preporuka – ptkm, dlkv i thnk)

-sjetite se sta sam pisao prije… dioki must buy krajem osmog mjeseca
-dlkv – (bloomberg hard buy) ptkm isto tako
uzivajte – nikad kad pisem ne pisem bez veze (makar mi neki tako ocjene post a poslje shvate da sam jedini od 100 bio u pravu)


lijepa prilika za dokup
jucer sam uspio prikupit jos nekih 30-ak komada po cijeni ispod 390.. danas cemo probati jos koliko se da i iskoristiti ovu situaciju na trzistu i neznanje
neznam zasto je odmah panika na forumu i nagovaranje da se ne prodaje… pa ja volim kad se prodaje po bidu i ovako super rusi cijena zbog "lose informacije" koja je po meni itekako dobra informacija
treba bit pametan, sutiti i kupovat – tko je pametan na diokiju je vec 300% mogao zaraditi 🙂
(usput moja preporuka – ptkm, dlkv i thnk)

-sjetite se sta sam pisao prije… dioki must buy krajem osmog mjeseca
-dlkv – (bloomberg hard buy) ptkm isto tako
uzivajte – nikad kad pisem ne pisem bez veze (makar mi neki tako ocjene post a poslje shvate da sam jedini od 100 bio u pravu)


što je must buy, a što hard buy? Doslovan prijevod naravno znam, ali što to znači u ovom slučaju?

neznam dali ima smisla odgovarati poštovanom kolegi na esencijalno pitanje ali ajde nije mi tesko ispravit pogresku
strong buy je u pitanju
a napravio sam pogresku jer sam htio napisati hardly recomended

…počeli ste pisat kao da ste jučer stigli sa Wall Streeta…
…dajte malo po našem…da vas i mi seljačine razumijemo… [cool] [cool] [cool]

prilagođenost duboko bolesnom društvu, nije mjerilo zdravlja...

Gledao sam malo cijene zemljišta i usporedjivao s cijenama u Industrijskoj zoni Kukuljanovo.
Pravo gradjenja u Kukuljanovu je 0,51 Eur/m2 mjesečno + PDV, naravno to je početna cijena na nadmetanju.
U istoj zoni gradjevinsko zemljište se prodaje po 60,50 Eura/m2 + PDV, početna cijena.
Koju varijantu će ugovoriti Dioki, prodaja ili osnivanje prava gradjenja uz pravo otkupa LNG terminala nakon npr 30 godina?
Inače za LNG terminal će trebati cca 600.000 m2. Knjigovodstvena vrijednost je 30 dem ( cca 115 kuna )!

… ja sve čekam da ova situacija u Gruziji napokon katapultira odluku o novim dobavnim pravcima plina.. ali još ništa!

evo i mene malo, nisam dugo pisao………..

al moram kad vidim tko to sve trguje s vrijednosnim papirima….. užas

Smanjenje temeljnog kapitala odnosno "higijena bilance" se tumači kao sell signal….???

Ili još gore, gubitak diokia je nešto novo??? Pa uopće nisu ni pogledali račun dobiti i gubitka, tj. nisu sposobni primjetiti zbog čega je nastao tkz. "gubitak"….

E mi hrvati………

NOĆ je NAJMRACNIJA pred SVITANJE!!!!!!!!!!!!!!!

Kako su ovi moji u firmi suzbili paniku, došao im razum u glavu, primirili se i na burzi prodavači, ne navaljuju više.


neznam dali ima smisla odgovarati poštovanom kolegi na esencijalno pitanje ali ajde nije mi tesko ispravit pogresku
strong buy je u pitanju
a napravio sam pogresku jer sam htio napisati hardly recomended

Hardly recommended (sa dva slova m) znači TEŠKO PREPORUČLJIVO, tj. SLABA PREPORUKA tj. NEPREPORUČLJIVO.

Prije nego se počneš praviti englez na forumu malo ponovi lekcije engleskog jezika.

New Report

Close