DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@kamenac
-vjerujem da si već prodao i sada čekaš 2xx..

Kune nisu problem, kuna nema

loto,
već duže sam potpuno neaktivan u cijelom portfelju (PDBA, DIOK, ATPL) i ostat ću neaktivan sve dok se ne smiri situacija na burzama od aljaske do australije.
portfelj mi je u hebačkom minusu pa i da hoću ne mogu si dopustiti ‘hvatanje padajućih noževa golim rukama’. što je, mislim, dobro jer bih ja teško izdržao a da ne trejdam.
dakle, u božjim je rukama sve i ostaje mi samo čekati.
i što je najvažnije, nije me strah niti za jedan dio portfelja jer znam zbog čega sam ulazio.

hate red

Mnogi ovdje govore da je ovo smanjenje temeljnog kapitala preljevanje iz šupljeg u prazno, da je
to zapravo dobro za firmu itd.
E pa može li mi netko objasniti onda zašto su to uopće napravili ako to zapravo za finacije
ništa ne znači? Šta su sjedili na pivi neki dan i rekli pa mogli bi malo smaniti kapital onako
bezveze?
Činjenica je da im je svaki FI pušing i činjenica je da su sada "otpisali" milijardu kuna.

@kamenac
-nakoj tvojih iskrenih riječi i meni je lakše čekati [thumbsup]

Kune nisu problem, kuna nema

poznajem jednu tvrtku koja je učinila nešto slično (ne kotira više na burzi) prije kapitalnog ulaska strateškog saveznika u tu tvrtku.
princip je bio ovakav: godinama gomilane gubitke skupština je ‘otpisala’ jednostavnom odlukom o smanjenju nominalne cijene dionice, a potom je partner ušao u tvrtku dokapitaliziravši je za 50 posto temeljenoga kapitala.
kužiš kvaku? on je želio čiste račune i dugu ljubav, odnosno želio je upumpati manje novca nego što bi trebao da su ostali dugovi i nominala od 300 kn. a na kraju je dobio isti vlasnički udjel.
to u diokijevu slučaju vjerojatno nije tako. prije će biti da im ova kozmetika treba zbog novih investicija, odnosno novog kreditnog ili kakvog drugog zaduživanja (većeg od uobičajenog).
financijske institucije, koje će plasirati kapital u dioki, vole čiste situacije u bilanci, a ne milijardu kuna prenesnoga gubitka. uvjeti zajma ili kredita su u tom slučaju povoljniji, a rizik naplate manji.
moje mišljenje.
ima tko pametniji odgovor, samo nek puca.

hate red


Pozdrav svima!
Zna li tko šta će biti sa starijim radnicima Diokija kada krene selidba u Omišalj. Otpremnine, prijevremene mirovine….

Dakle sa svima!! Pa Dioki gotovo da i nema mladih radnika. Nekolicina! [smiley]

Samo siromašni znaju da ima i siromašnijih od njih. Bogati vide samo bogatije od sebe.


Meni nije jasan razlog pada. Tvrtka je imala temeljni kapital cca 2mlrd Kn i gubitak od 1mlrd. Sad smanjuju temeljni kapital za 1 mlrd da bi pokrili gubital koji ce nakon toga biti 0. Prelijevaju iz supljeg u prazno. Istina smanjuje se nominala ali kakve veze ima nominala sa trzisnom vrijednoscu dionice, buducim poslovima, LNG-om…

Kao da si otkrio toplu vodu. Kupuj dok ovi panično prodaju i to je to…..

30×399 za sestrine pare. Ako padne, mrtav sam, a ako naraste možda dobijem pivo. Sada sam uvukao i obitelj u DIOK-icu …

kerefek, i još nešto kad si već zapeo:
onog časa kad im svaki FI više ne bude ‘pušing’, a kad se tebi bude skroz-naskroz sviđala bilanca, dionica će već biti u nebesima. zato, ako imaš casha, svaka čast na stavu. ako nemaš, čemu larma shakespeareovska.

hate red


30×399 za sestrine pare. Ako padne, mrtav sam, a ako naraste možda dobijem pivo. Sada sam uvukao i obitelj u DIOK-icu …

Ne brini zaslužio si ti i više od pive.

Kamenac,

Stvar je u tome što sam izašao iz Diokija još na oko 530-550 sa plusom jer sam ocijenio da preko ljeta
može samo padati a i već mi je bilo zlo od silnih "najava".
Dioki je firma sa odličnom perspektivom i ne bi uopće ulazio da nije tako ali trenutna situacija
je crna pa ja čekam sa cashom da ponovo uđem.


Mnogi ovdje govore da je ovo smanjenje temeljnog kapitala preljevanje iz šupljeg u prazno, da je
to zapravo dobro za firmu itd.
E pa može li mi netko objasniti onda zašto su to uopće napravili ako to zapravo za finacije
ništa ne znači? Šta su sjedili na pivi neki dan i rekli pa mogli bi malo smaniti kapital onako
bezveze?
Činjenica je da im je svaki FI pušing i činjenica je da su sada "otpisali" milijardu kuna.

Mislim da si sam ponudio odgovor. Sigurno nisu sjedili na pivi pa odlučili tek tako srediti financije, pokriti dugove i krenuti od nule. I zašto baš sada? Iza toga je nešto veliko, a mislim da je Kamenac u gornjem postu najbolje objasnio razloge ovakvog poteza.

New Report

Close