DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


i nemoj bulazniti i fantazirati o nekoj dokapitalizaciji jer u dogledno vrijeme toga sigurno neće biti, kao ni odluke o lng-u. iskreno se nadam da ćemo se sada riješiti onih LNGmanijaka kao i svih ostalih špekulanata koji gledaju kratkoročno. njih jedino padajući trend može otjerati. stevo je dobro pročitao candle…

Hajde, radije se ti vrati svojim štapićima za uši, na ovom topicu si prenervozan i nekonstruktivan. I dalje mi se čini da si tu samo da siješ paniku, a već imaš nalog na bidu, samo nisko.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


…Već smo mogli biti na 800 kuna, a ovako ćemo …

Ne ćemo dugo čekati!
Oduvjek su najstrpljiviji obirali vrhnje.
I šta znače ova kolebanja oko 400-500 kuna? Ako hoćeš akumulirati veću količinu moraš duboko potegnuti u džep:



i nemoj bulazniti i fantazirati o nekoj dokapitalizaciji jer u dogledno vrijeme toga sigurno neće biti, kao ni odluke o lng-u. iskreno se nadam da ćemo se sada riješiti onih LNGmanijaka kao i svih ostalih špekulanata koji gledaju kratkoročno. njih jedino padajući trend može otjerati. stevo je dobro pročitao candle…

Hajde, radije se ti vrati svojim štapićima za uši, na ovom topicu si prenervozan i nekonstruktivan. I dalje mi se čini da si tu samo da siješ paniku, a već imaš nalog na bidu, samo nisko.
[/quote]

A zašto se on ne bi postavio nisko na bidu? Evo i ja ću se postaviti nisko na bidu…
Možda nam ti uletiš u napadu panike? [smiley] [rolleyes]


Danas sam još uvjereniji da će bez značajnih vijesti Dioki padati postepeno do nove nominale.

Dobro to sam shvatio, nego daj molim te reci nam koliko bi mogla biti ta nova nominala?

who dares, wins


@ delboy

Nažalost, ima par dana da sam u Diokiu i moram priznati da je vrlo vjerovatan ovaj scenarij. Promjena nije toliko značajna, ali masa je već sve krivo povezala. A kad krdo krene nizbrdo…

Od samog pogleda na candlestick mi je slabo. [bye]

A gle, par dana… onda prodaj pa dokupi na 200. Ak bude… pa si na konju. Ak ne pa dopkupis na skuplje nego prvi puta, popljugao si. Ne budi "investitor" nego investitor. Valjda znas zasto si kupio ovu dionicu, ako si kupio od danas do sutra, jbg. A ako si si se informirao, a vidim da si na topicu vec neko vrijeme, onda nemas razloga za brigu. Ne razmisljaj od dnas do sutra [proud]



Danas sam još uvjereniji da će bez značajnih vijesti Dioki padati postepeno do nove nominale.

Dobro to sam shvatio, nego daj molim te reci nam koliko bi mogla biti ta nova nominala?
[/quote]

Pad do 300 kn? Niže ne bi moglo jer bi bila katastrofa. Počeli bi izlaziti dugoročni ulagači koji
bi se približili minusu na svom računu.


@ delboy

Nažalost, ima par dana da sam u Diokiu i moram priznati da je vrlo vjerovatan ovaj scenarij. Promjena nije toliko značajna, ali masa je već sve krivo povezala. A kad krdo krene nizbrdo…

Od samog pogleda na candlestick mi je slabo. [bye]


Dragi kolega, kod Diokija, nepotrebno je gledati candlestick ili koristiti bilo koji drugi alat TA iz vrlo jednostavnog razloga. Dioki je specifičan po velikim periodičnim oscilacijama likvidnosti, a uglavnom je vrlo mala, tako da upotrebljavati TA je vrlo nepouzdano. Ukoliko bi baš inzistirali na primjeni određenih alata, mogu apostrofirati SMA ili još preciznije EMA(50) koji je daleko iznad prenutačnog P ili donju liniju bollingera koju trenutno probijamo s donje strane…..intencija mi je napomenuti da je sve relativno kako se promatra…puno važnije je znati o kakvoj firmi se radi. Pozdrav.

Nažalost potpisujem izjave kerefeka76 i delboya.

Kad sam napisao da slijedi potop nakon najave negativnog FI ako se isti i obistini, lijepo su me dični moderatori, odmah izbrisali.
Neka mi netko demantira današnje i jučerašnje stanje na burzi te trend trgovanja i kaže da sam slijep ili lud kod zdravih očiju. Samo neka ne argumentira u stilu ekipe sa PTKM-R-A koja nakon svako malo većeg prometa, bilo u plus, bilo u minus, vidi istu na vrijednosti preko 1.000,00 kuna.

Bojim se da će ova tema i vrijednost dionice postati ista PTKM samo sa drugim imenom, a ishodom da se dionica čija je najviša prosječna cijena dosegnula 715,00 kuna spustila na cijenu dionice čija je najviša prosječna cijena dosegnula 324,00 kuna.

Bga, to je nažalost naša stvarnost ma koliko je mi uljepšavali i zamišljali.
Žao mi je, ali to je tako.

a dok svoj život živim samom sebi Ja se divim


Tko je uspio danas kupiti/dokupiti u ovom kratkotrajnom metežu svaka čast. Od sutra je to već jedna nova priča. coyote jel još čekaš ili si uspio?

…ne želim biti kritičan prema cijeni ove dionice, jer je izuzetno cijenim…niti želim biti negativac u očima svojih prijašnjih i budućih kolega…ali kad me već povlačiš za jezik…moram ti reći kako sam uvjeren da ću ponovo ulaziti dosta niže od današnje vrijednosti…do zasjedanja treba proči mjesec dana…a obrana je izdržala tek jedan dan…

prilagođenost duboko bolesnom društvu, nije mjerilo zdravlja...




i nemoj bulazniti i fantazirati o nekoj dokapitalizaciji jer u dogledno vrijeme toga sigurno neće biti, kao ni odluke o lng-u. iskreno se nadam da ćemo se sada riješiti onih LNGmanijaka kao i svih ostalih špekulanata koji gledaju kratkoročno. njih jedino padajući trend može otjerati. stevo je dobro pročitao candle…

Hajde, radije se ti vrati svojim štapićima za uši, na ovom topicu si prenervozan i nekonstruktivan. I dalje mi se čini da si tu samo da siješ paniku, a već imaš nalog na bidu, samo nisko.
[/quote]

A zašto se on ne bi postavio nisko na bidu? Evo i ja ću se postaviti nisko na bidu…
Možda nam ti uletiš u napadu panike? [smiley] [rolleyes]
[/quote]

Ma nije problem da je netko na bidu nisko, on, ti, ja… Bože mili, dok nas ima na bidu ima i para, to je super. Problem je kada izvali usporedbu sa Arenaturistom, a pojma nema o osnovama. A ako ima pojma, onda to radi namjerno da proširi paniku i poveća vjerojatnost da će mu nalog proći. A od tog trena bi vidio promjene retorike. A kada mu se to spočitne onda se iznimno uzjoguni. Jesi vidio koliku je litaniju napisao, ali je mudro zaobišao temu. Bitno je da odgovor počinje sa "dečko", pa koliko on godina ima, 100? Da nije malo prestar za dionice?

A koristi i slijedeće fraze "i nemoj bulazniti i fantazirati". Pa jel to normalna komunikacija? Već sam bio na pola puta da mu istu tu frazu turim pod nos na topicu gdje se on svojski trudi dokazati da dionica neće biti delistirana. Da vidiš kako tamo svojski brani teritorij. Samo mi se ipak teško spustiti na tu razinu, pa sam odustao od te ideje.

Ma delboy, ne ljutim se ja, iako i ti meni sa tom usporedbom sa Arenaturistom jesi digao živac. Ali samo zato što sam od tebe očekivao da razumiješ razliku, da je to postao bilo tko drugi uredno bih ga ignorirao.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

kerefek, delboy i društvo, uzalud vam trud svirači.
padajućeg će trenda biti jer je cijeli svijet jedno golemo medvjeđe tržište i trebat će mjeseci da se počnemo oporavljat.

ali svatko pametan (i malo bolje upućen) zna da je to jedini razlog da dioki (u trendu s drugim jednakovrijednim dionicama) pada ili stagnira. ove rasprave sa smanjivanjem temeljnoga kapitala doista su smiješne: da je temeljni kapital smanjen izvlačenjem akumulirane dobiti iz tvrtke, onda bi to doista bila jako loša vijest. ali ovo je čisto pretakanje iz šupljeg u prazno radi čišćenja bilance.

jedan od čelnih ljudi diokija je u jednom užem krugu ljudi nedavno ponudio zanimljivu okladu glede kretanja cijene dionice do kraja godine.
bio je prevelik optimist jer nije računao na dubinu globalne financijske krize. neki se sad lupaju u glavu jer okladu nisu prihvatili. no mene više raduje njegov ogroman optimizam i tolika uvjerenost da će tržišna vrijednost njegove tvrtke vrlo brzo jako narasti da je čak spreman riskirati i izgubiti podosta u klađenju ako to ne bude tako.

ps
pozdrav oportunistovu outlooku.
sad smo i kolege po avataru, hebate…

hate red

kamenac @

ali svatko pametan (i malo bolje upućen) zna da je to jedini razlog da dioki (u trendu s drugim jednakovrijednim dionicama) pada ili stagnira. ove rasprave sa smanjivanjem temeljnoga kapitala doista su smiješne: da je temeljni kapital smanjen izvlačenjem akumulirane dobiti iz tvrtke, onda bi to doista bila jako loša vijest. ali ovo je čisto pretakanje iz šupljeg u prazno radi čišćenja bilance.

[thumbsup]

New Report

Close