DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Drugi veliki projekt vezan za već spomenuti je izgradnja kogeneracije od 160-200 MW čija ( investicija oko 128-200 milijuna eura).

Radi se o kogeneracijskom postrojenju od 40 MW. To je dovoljno za Dioki.
[/quote]
Kolega malo si prebacio.Kogeneracija koju spominješ vezana je za lokaciju Zagreb i radi se o 30 MV ( tender već objavljen, ponude se otvaraju u rujnu, Siemens izgleda nekonkurentan zbog cijene, favoriti "ameri" zbog niske vrijednosti dolara). Ono što sam napisao odnosi se na buduću kogeneraciju na Krku, a vezanu uz novi pogon etilena. Proizvoditi će visokotlačnu paru 80 bar. i el energiju za navedeno postrojenje, te višak distribuirati u mrežu.Pozdrav.

[/quote]

I mislio sam na Krk.
Što će njima 160-200 MW pare. Za etilen previše.
Njihova analiza je da im je 40 MW dosta. Kamo će sa ostatkom pare, grijat cijeli otok KRK?
Za ovo sam znao još prije dvije godine a u razgovoru sa jednim članom uprave prije pola godine to je ponovio a nije spominjao 160 ili 200 MW, jedino ako je došlo do nekih promjena u planovima ali naglašavam 40 MW im je dovoljno.




Ne može bit bolje; ako nisi sve potrošio na moru kreni u kupovinu. Pa idealno je. I užovaj kao i ja. [proud]
[/quote]
Svaka ti čast na optimizmu.Vratiti se sa mora i imati lovu.Sva sreća da još nemoram prodavati.Baš sam u povratku iz Baške prolazio pored dine ko bi mislio da će me doćekati ovakvo stanje.Valjda će biti bolje za koju godinu kad eventualno mislim prodavat.
[/quote]
A čuj; nama bila "plačica"! [rolleyes] A znaš mene, odmah kupjuem.

Samo siromašni znaju da ima i siromašnijih od njih. Bogati vide samo bogatije od sebe.


Tko je uspio danas kupiti/dokupiti u ovom kratkotrajnom metežu svaka čast. Od sutra je to već jedna nova priča. coyote jel još čekaš ili si uspio?

Dobru priču si slozio!
Čišćenje bilance, dokapitalizacija i preuzimanje, sve u jednom dahu.
To smo sve davno predvidjeli; pitanje je da li se Vlahović s vrećom keša kuca na vrata?
Nego meni se više svidja ova od kerefeka kupovina po niminali!
Daaaaaj Boze da se obistini, ali sumnjam.
Po nominali će se dokapitalizirati pa će kupovati SAMO dioničari Diokija.


Nego meni se više svidja ova od kerefeka kupovina po niminali!
Daaaaaj Boze da se obistini, ali sumnjam.
Po nominali će se dokapitalizirati pa će kupovati SAMO dioničari Diokija.

Bravo sava, ja se isto potajno nadam da bi se moglo štogod i dokapitalizirat.
Misliš li da bi se to uopće moglo dogodit, kolike su šanse da Dioki posegne za dokapitalizacijom kao oblikom prikupljanja kapitala za unutarnje investicije ili akvizicije?
Meni se čini da Ježiću i društvu to zasad ne treba, ali nikad se ne zna… [huh]

hate red



Danas sam još uvjereniji da će bez značajnih vijesti Dioki padati postepeno do nove nominale.

Koje li su to ‘značajne’ vijesti koje na ovoj temi nisu objavljene već stotinu puta?
LNG, nova energetska postrojenja, nova proizvodnja, nova partnerstva, novi ugovori s dobavljačima sirovine, nove perspektive u potrošnji Diokijevih proizvoda na domaćem i stranim tržištima…
Što je to ‘značajno’? Ako misliš da je to opipljiva dobit i drastično poboljšanje pokazatelja profitabilnosti – i to ćeš uskoro doživjeti.
Meni se čini da se upravo oko Diokija posljednjih mjeseci (i godina) motaju samo značajne vijesti (bez navodnika).

[/quote]

Ja zaista ne vidim ama baš nikakav razlog da netko od većih igrača i/ili više manjih uđe u Dioki
i tako podigne cijenu. Svi koji znaju koliko Dioki vrijedi ili će vrijediti su već unutra odavno i
jedino su u mogućnosti pomalo dokupljivati. Za rast cijene Diokija potrebna je neka konkretna
odluka ili vijest (svi znamo koja je to). Da naglasimo : KONKRETNA. Nitko više ne šljivi
ni pol posto najavu najave odluke o najavi izbora za lokaciju izgradnje LNG terminala.
Jedino nešto konkretno će dovući konkretan kapital, nove ulagače i tako povećati cijenu.
Sve ostalo su bajke. Đabe tebi sve znanje i sav insajd info o Diokiju ako to ne vide drugi.
Drugi vide samo odgađanje odluke po ne znam koji put, minus u bilanci i sad smanjenje
nominale.
A što s tiče poslovanja tj. sklapanja novih ugovora, proširenju proizvodnje, novim partnerstvima
itd. to je sve normalno poslovanje bilo koje firme. Da to ne rade mogli bi staviti ključ u bravu.
To nisu razlozi za rast cijene.

to kerefek

"Ja zaista ne vidim ama baš nikakav razlog da netko od većih igrača i/ili više manjih uđe u Dioki
i tako podigne cijenu"
Ti, dakle, misliš da niti jedan od insajdera (postojećih dioničara) nije u stanju podići cijenu kad za to dođe vrijeme…

"Đabe tebi sve znanje i sav insajd info o Diokiju ako to ne vide drugi.
Drugi vide samo odgađanje odluke po ne znam koji put, minus u bilanci i sad smanjenje
nominale"
Ti, dakle, misliš da insajderi (koji ovih dana i tjedana dokupljuju) nemaju insajd infoe koje imam ja, odnosno da su upućeni onoliko koliko je upućen prosječan posjetitelj ovog foruma…

"A što s tiče poslovanja tj. sklapanja novih ugovora, proširenju proizvodnje, novim partnerstvima
itd. to je sve normalno poslovanje bilo koje firme"
Ti, dakle, misliš da su Diokijeve planirane investicije (vrijedne stotine milijuna eura, s LNG-om) ‘normalno poslovanje bilo koje firme’…

hate red



ne volim takve manevre sa smanjenjem tem. kapitala. da ne bismo završili kao arenaturist sa 600 na 100 kuna…..slična je situacija bila. moglo je i bez toga jer će sada cijena rapidno dolje obzirom da se biseri zse-a već guraju na bid-u. biseri….

A pritom si slučajno ili namjerno zanemario suptilni detalj da je Arenaturist isplatila razliku dioničarima (dakle cash je napustio tvrtku), dok je Dioki pokrio gubitke (dakle cash je samo prenamijenjen unutar tvrtke).

Rastužuje me dubina (ili je bolje reći plitkost) tvoje percepcije. Ili si samo htio jeftino dokupiti?

[/quote]

Dečko, ja sam zabrinut je ne vidim razloga da cijena dalje ne pada. Dokle je ovakvih poput tebe unutra, mi smo komotno na 250 kuna. Ne sviđa mi se ovaj potez uopće, dapače po meni je vrlo loš za nas koji smo unutra. Srećom, ja sam kupovao po 90 i nešto iznad 250 (valjda nećemo ispod 300), ali ovo je potpuno promijenilo sliku čitave situacije. Više se ne može pratiti TA na dioki-u koji je bio školski primjer kada ući. Očito su neki znali da će se ovo dogoditi pa su prodavali po 500, 600 kuna, ali ja nisam to ni slutio, iako imam prilično dobre insidere u dioki-u. Ovo sigurno ima svoju težinu, ali mislim da ćemo idućih mjeseci prema dolje. I ne, ne mislim dokupljivati ni u ludilu. Ovakve se dionice ne dokupljuju jer uprava može sav naš trud opet uništiti. Ovdje ja čekam svojih 5 minuta a znam da će nas mnogi idućih tjedana, naročito kad ovo bude usvojeno, napustiti htjeli mi to sebi priznati ili ne. Iskreno, malo sam razočaran, ali me tješi da sam davno ulazio pa sam ionako u plusu, što se za ostale ne može reći. Vi ste me većinom pljuvali kad sam govorio da je ovo super firma i još bolja dionica. Ja to i dalje mislim, ali nas je ovaj potez vratio barem godinu i pol unatrag u cijeni…Već smo mogli biti na 800 kuna, a ovako ćemo …:(

...povijest se ponavlja...

@ delboy

Nažalost, ima par dana da sam u Diokiu i moram priznati da je vrlo vjerovatan ovaj scenarij. Promjena nije toliko značajna, ali masa je već sve krivo povezala. A kad krdo krene nizbrdo…

Od samog pogleda na candlestick mi je slabo. [bye]


Bravo sava, ja se isto potajno nadam da bi se moglo štogod i dokapitalizirat.
Misliš li da bi se to uopće moglo dogodit, kolike su šanse da Dioki posegne za dokapitalizacijom kao oblikom prikupljanja kapitala za unutarnje investicije ili akvizicije?
Meni se čini da Ježiću i društvu to zasad ne treba, ali nikad se ne zna… [huh]

Na cca malo manje od milijardu kuna, dokap od 100% bi iznosio milijardu kuna i bila bi jedna po nominali za jednu postojecu. Mene bi to razvalilo, pogotovo jer trenutno P/B nije tako visok. [shocked]

S druge strane… koliko bi love morao iskrcati Jezic? [thumbsup]

Samo za podsjetnik:
1. DIOKI HOLDING AG 3.068.525 75,91 Osnovni račun
2. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 309.315 7,65 Osnovni račun
3. FILIPOVIĆ MARIJAN 247.284 6,12 Osnovni račun
4. HPB D.D. 79.296 1,96 Skrb. račun
5. VABA D.D. BANKA 15.815 0,39 Skrb. račun
6. PBZ D.D. 11.394 0,28 Skrb. račun
7. CENTAR BANKA D.D. 8.360 0,21 Skrb. račun
8. PODRAVSKA BANKA D.D. 3.655 0,09 Skrb. račun
9. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 2.908 0,07 Skrb. račun
10. SEVER DRAGO 2.799 0,07 Osnovni račun



A što s tiče poslovanja tj. sklapanja novih ugovora, proširenju proizvodnje, novim partnerstvima
itd. to je sve normalno poslovanje bilo koje firme. Da to ne rade mogli bi staviti ključ u bravu.
To nisu razlozi za rast cijene.

Ma daaaj, molim te. Pa kako nisu?
Na normalnom trzistu bi upravo to trebalo podizati cijenu dionice, a ne jednokratne dobri dealovi, osim ako nesto drasticno ne mijenjaju u poslovanju i poslovnom okruizenju. Na nasu srecu, to je slucaj sa termimnalom, kad se bude objavilo.

i nemoj bulazniti i fantazirati o nekoj dokapitalizaciji jer u dogledno vrijeme toga sigurno neće biti, kao ni odluke o lng-u. iskreno se nadam da ćemo se sada riješiti onih LNGmanijaka kao i svih ostalih špekulanata koji gledaju kratkoročno. njih jedino padajući trend može otjerati. stevo je dobro pročitao candle…

...povijest se ponavlja...

U danasnjem dnevnom izdanju Businessa naveden je clanak za aktuelni potez uprave gdihe svoje misljenje iznosi priznati fin.strucnjak te kaze da "TAKVA POTEZ UPRAVE NECE SE ZNACAJNIJE ODRAZITI NA CIJENU ,VEC VODI KA FINANCISKOM OZDRAVLJENJU TE PERSPEKTIVIJEM POSLOVANJU S OBZIROM DA UPRAVA PLANIRA KRENUTI U VELIKE INVESTICIJE A TAKAV POTEZ JE NAZVAO FINANCISKOM USMINJKAVANJU . [thumbsup]

New Report

Close