DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ovo je najbolji scenarij koji postoji .
Ako krene dole dokup , ako uzleti gore slatke brige .
Hvala još jednom svim donatorima . [thumbsup]

Slažem se!
Osobno sam mislio da sam završio sa svim dokupima ove dionice, ali me ovakva situacija vrlo škaklja.
Dokupljivao sam prije na razini i 5xx, pa mi je ovo super.
Slijedeći tjedan očekujem neku siću viška. Od utorka sam vjerojatno na bidu i lovim donatore [wink]
Svi su dobrodošli!



valjda je napokon gotovo

Vjeran Piršić: Sad je posve jasno, LNG gradit će se u Omišlju

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=a169cbaa-eb8f-40f6-b3ea-3956220161af

Kakva je ovo vijest, to je staro vec nekoliko dana i ukalkulirano u trenutnu cijenu. Vijest ce biti kad vlada potvrdi Omisalj kao lokaciju, a ovo je samo ponavljanje vec davno objavljenog prijedloga studije koja je dostupna na webu vec nekoliko dana. Zato cijena i ne ide gore jer nema nista novo.
[/quote]

kako nema nista novo????
danasnje dnevno izdanje businessa.hr [proud]
"Sada je posve jasno, LNG terminal gradit će se u Omišlju"
Nakon što je povjerenstvo Ministarstva zaštite okoliša u četvrtak odlučilo da lokacija Dine na Krku i Ubac i službeno ulaze u zadnji krug izbora za gradnju LNG terminala, pri čemu je Dina u prednosti, predsjednik udruge Eko Kvarner ustvrdio je kako je studija napravljena tek da bi se opravdao Omišalj kao buduća lokacija.
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=420f3c02-725f-466c-80e7-2ac7a7fd9dcc
[lol]

Sadašnja cijena ODGOVARA cijeni ZA 5 godina!
Kolika je zarada firme?
Prije će profitirati Njivice i hoteli nego Dioki od LNG!

Može li neko pokazati ukupni K/P?

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

K / P
967 / 6673

Kupnja – DIOK-R-A
20 465,00
63 462,25
22 462,24
35 462,23
10 462,22

Prodaja – DIOK-R-A
50 488,00
22 496,97
20 497,00
21 498,90
13 500,00

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


Sadašnja cijena ODGOVARA cijeni ZA 5 godina!
Kolika je zarada firme?
Prije će profitirati Njivice i hoteli nego Dioki od LNG!

Oprosti prijatelju, ali iz kojeg si ti filma došao?
Molim te objasni pobliže nama neukima svoju tezu…


Sadašnja cijena ODGOVARA cijeni ZA 5 godina!
Kolika je zarada firme?
Prije će profitirati Njivice i hoteli nego Dioki od LNG!

super si ti to nama objasnio

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius


Sadašnja cijena ODGOVARA cijeni ZA 5 godina!
Kolika je zarada firme?
Prije će profitirati Njivice i hoteli nego Dioki od LNG!

Ja nisam siguran ni u sutra, a ti znaš sve do 5 godina unaprije!
Ti si neki veliki mag ili vračara. Proričeš.
Imaš li ti neke kurseve položene i papire za to jer ako nemaš po zakonu možeš odgovarati nadrivračarstvo.

ovu "tip top" vijest ne želim komentirati. On je kao onaj što novinama raspiruje vatru za gradele.
cc [angry]

Samo siromašni znaju da ima i siromašnijih od njih. Bogati vide samo bogatije od sebe.

lako za tip top-a, ali mi je smjesno kad vidim da je dobio i simpatizere koji ga jos i pozitivno ocijenjuju.

Neki su zakasnili sa ulazom pa bi sada usli, a vidim po ocjenama da nije jedini, ima ih jos i daju mu 100-tke,pa pokusavaju nas spustiti dolje,evo danas su uspjeli malo…
nazalost

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

"Sada je posve jasno, LNG terminal gradit će se u Omišlju"

Nakon što je povjerenstvo Ministarstva zaštite okoliša u četvrtak odlučilo da lokacija Dine na Krku i Ubac i službeno ulaze u zadnji krug izbora za gradnju LNG terminala, pri čemu je Dina u prednosti, predsjednik udruge Eko Kvarner ustvrdio je kako je studija napravljena tek da bi se opravdao Omišalj kao buduća lokacija.

‘Čini mi se da se ovdje ide na ruku investitorima radi ušteda’, tvrdi Piršić.

Dina na otoku Krku i Ubac u Raškom zaljevu i službeno su ušli u zadnji krug razmatranja o lokaciji LNG terminala, odlučilo je u četvrtak povjerenstvo Ministarstva zaštite okoliša prostornog uređenja i graditeljstva. Iako Dina još uvijek nije službeno proklamirana kao najprihvatljivija, zaključeno je da je bolja prema sedam mjerila, a Raški zaljev prema šest.

Prva je prepreka očito svladana, a sad bi Vladino povjerenstvo za odabir lokacije na čelu s ministrom gospodarstva Damirom Polančecom trebalo donijeti konačnu odluku o lokaciji.

Samo sat vremena prije donošenja odluke o prihvatljivoj lokaciji održana je javna rasprava o Studiji izbora lokacije za LNG terminal koja je, međutim, prošla bez neke žustrije debate. Ostavljene bez manevarskog prostora, jedino što su zainteresirane strane mogle učiniti jest uputiti svoje mišljenje ili upit na koji će odgovor dobiti nakon što odluka o lokaciji bude i službeno donesena.

Ekološka alternativa

Vjeran Piršić, predsjednik udruge Eko Kvarner, i ovoga je puta ponovio da je studija napravljena tek da bi se opravdao Omišalj kao lokacija te upozorio na različita stajališta dvaju povjerenstava o toj temi. „Povjerenstvo Ministarstva zaštite okoliša na temelju ove studije kao dvije najpovoljnije lokacije odabralo je Ubac u Raškom zaljevu i područje Dine na Krku, dok je Vladino povjerenstvo ocijenilo Plomin i Dinu najpovoljnijim. Zašto imaju različita mišljenja, nije mi jasno“, upozorio je Piršić.

S druge strane, dodaje, studija je trebala uzeti u obzir i offshore lokaciju koja bi doduše bila skuplja 30 posto, ali ekološki prihvatljivija, što nije učinjeno. „Čini mi se da se ovdje ide na ruku investitorima radi ušteda“, tvrdi Piršić.

„U studiji smo uzeli u obzir osam lokacija, no zaključno se pokazalo da su dvije najprihvatljivije, a to je uvala Ubac i područje Dine. Ako ih usporedimo, Dina je prihvatljivija prema sedam kriterija, a Ubac prema šest,“ pojasnio je rezultate studije Niko Malbaša, voditelj izrade studije, za što je bila zadužena tvrtka Ekonerg.

Plomin prekrižen

Dok istarski vijećnici i župan Ivan Jakovčić svim snagama lobiraju za LNG terminal u Plominu, studija je tu lokaciju isključila zbog nekoliko razloga.

„Plomin nije dobra lokacija prvenstveno zbog nedostupnosti velikim brodovima, cjevovod između broda i spremišta bio bi predugačak i prevelika je naseljenost u okruženju“, tvrdi Malbaša. Kad će se sastati Vladino povjerenstvo nije još poznato, ali pretpostavlja se tek nakon godišnjeg odmora Vlade u kolovozu.

Stav općine Omišalj: Studija je neprihvatljiva

Općina Omišalj ocijenila je studiju neprihvatljivom i izrazila zabrinutost zbog LNG terminala u području na kojem se nalazi nekoliko spremišta sa zapaljivim sadržajem. Na javnoj raspravi rečeno im je da će odgovore na ta pitanja dati studija utjecaja na okoliš koja je će se provesti nakon odabira lokacije. Piršić također tvrdi kako su im investitori još prije dvije godine u svojoj prezentaciji u Omišlju najavljivali ukopane spremnike, a prema ovoj studiji spremnici bi trebali biti iznad zemlje.

Eliminacijski kriteriji za izbor lokacije LNG terminala

– prostor za siguran pristup i manevar broda
– konflikti s drugim postojećim i planiranim sadržajima u prostoru
– zaštićeni dijelovi prostora – opasni geološki rasjed
– raspoloživi prostor za smještaj terminala (barem 20 hektara)
– udaljenost od broda do spremnika LNG-a (najviše 2 km)
– nagib terena veći od 32°
– prosječna nadmorska visina lokacije veća od

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

New Report

Close