DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


AKo se ne varam HDPE se vec nekoliko godina zbog nedostatka etilena ne proizvodi na Zitnjaku. Mozda jednostavno ufuravaju Libijski a ako se dogovori ono sa rafinerijom u Sisku o cemu se vec par puta razmatralo pa ponovo budu imali dovoljnu kolicinu etilena, ponovo pkrenu proizvodnju HDPE s tim da automatski imaju trziste jer su ga otvorili sa Libijskim.

Dobio sam punih 1% za ovaj post ;-))) naravno bez ikakvih kontra argumenata…

Mislim sta… kao da sam napisao da se dioki sprema hamburgere proizvoditi, onda bi valjda drukeri koji pojma nemaju bili sretni pa bi mi stotku dali… zali boze ljudi koju su u ovoj dionici a pojma nemaju kakav biser imaju…




Može li mi tko reći ,odgovoriti sljedeće:iz Libije se doprema(skladišti)polietilen visoke gustoće koji se uz polietilen prodaje po tržištu (količina 1000t,pa oko 4000t druga tura).Koju korist tu ima DIOKI,dali je to vezano uz jeftiniji etilen iz Libije ili je posrijedi nešto drugo….

AKo se ne varam HDPE se vec nekoliko godina zbog nedostatka etilena ne proizvodi na Zitnjaku. Mozda jednostavno ufuravaju Libijski a ako se dogovori ono sa rafinerijom u Sisku o cemu se vec par puta razmatralo pa ponovo budu imali dovoljnu kolicinu etilena, ponovo pkrenu proizvodnju HDPE s tim da automatski imaju trziste jer su ga otvorili sa Libijskim.
[/quote]
U pravu si 100%.




polietilen je potreban za prizvodnju u epsiku,a dioki ga nema trenutno dovoljno,a povečava se drastično proizvodnja na krku.nema smisla prodavati polietilen kad se u daljnjem prerađivanju zaradi prilično više nego od same prodaje

Ne, mislim da si nesto pomjesao sa polietilenom i EPSIKOM, za proizvodnju ekspandiranog polistirena, koliko je meni poznato, nije potreban polietilen.
[/quote]
točno,moja greška.malo sam se izgubio
[/quote]
Dobro jutro,

EPSIK vam je inače espandirani POLISTIREN i nema veze s polietilenom.

Samo siromašni znaju da ima i siromašnijih od njih. Bogati vide samo bogatije od sebe.

Šta je nova s GS-a? Zasigurno Vas je dosta bilo a na temi ni riječi o tom.

Odgovarajući na više upita vezanih uz energetiku, Sanader je rekao da će Vlada već sutra otvoriti javnu raspravu o tome. "Osobno sam za to da idemo što prije u LNG", rekao je premijer.

http://www.vecernji.hr/home/manager/3127630/index.do;jsessionid=2CE2304FF2E4650AE92B10F0C337E4D2.2


Odgovarajući na više upita vezanih uz energetiku, Sanader je rekao da će Vlada već sutra otvoriti javnu raspravu o tome. "Osobno sam za to da idemo što prije u LNG", rekao je premijer.

http://www.vecernji.hr/home/manager/3127630/index.do;jsessionid=2CE2304FF2E4650AE92B10F0C337E4D2.2

Dakle, sutra na sjednici Vlade…..

Bas lijepo…sada kada je sve u crvenom, a to toliko cekamo…

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.


Bas lijepo…sada kada je sve u crvenom, a to toliko cekamo…

Ma samo da nafta padne na niže razine ,nema crvenila na DIOKI-u samo zelena….

Danas na sastaje povjerenstvo Vlade i donosi se odluka o LNG terminalu.

izvor: jutarnji list.

Bogami nalozi na prodaji se znacajno na vise pomakli. Danas se ide u gornju blokadu

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Bilo bi dobro da se Diokica stjera rano u blokadu, tako da po objavi odluke sa sjednice vlade može neometano u visine gdje joj je i mjesto [smiley]


Drivo je govorio o današnjem otvaranju javne rasprave
http://kenny2.globalnet.hr/www.mzopu-puo.hr/UserDocsImages/Poziv_LNG.pdf
Smatram da ćemo još čekati na konačnu odluku.

koliko se sijecam Polancec je nedavno najavio donosenje odluke sredinom srpnja. [thumbsup]

New Report

Close