DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Danas je GS u sjedištu društva na Žitnjaku.
Kako to nisi ti tamo? Bar je tebi blizu
[/quote]
Točno u podne! [cool]

Samo siromašni znaju da ima i siromašnijih od njih. Bogati vide samo bogatije od sebe.

Može li mi tko reći ,odgovoriti sljedeće:iz Libije se doprema(skladišti)polietilen visoke gustoće koji se uz polietilen prodaje po tržištu (količina 1000t,pa oko 4000t druga tura).Koju korist tu ima DIOKI,dali je to vezano uz jeftiniji etilen iz Libije ili je posrijedi nešto drugo….

Danas je GS u sjedištu društva na Žitnjaku.
Kako to nisi ti tamo? Bar je tebi blizu
[/quote]
Točno u podne! [cool]
[/quote]

Toćno.Zraćne linije jako blizo.Šljaker zaći samo da sam prije 10 god. bio insaider.Uzeo dva povlaštena paketa i još nešto malo dokupio.Sada kvalitetne informacije dobivam jedino od tebe i još par ljudi sa foruma i to je to.Od nekih koji su još unutra eventualno kojim itezitetom se radi isl.
Davno sam rekao da prije soma kuna ne razmišljam o prodaji.


Može li mi tko reći ,odgovoriti sljedeće:iz Libije se doprema(skladišti)polietilen visoke gustoće koji se uz polietilen prodaje po tržištu (količina 1000t,pa oko 4000t druga tura).Koju korist tu ima DIOKI,dali je to vezano uz jeftiniji etilen iz Libije ili je posrijedi nešto drugo….

Ako nemaju dovoljno svojih količina a tržište traži normalno je da se i uvozi!
Inače HDPE Diokija je vrlo visoke kvalitete, po DOW kriterijima, mislim.
Valjda je i Libijski OK.
Zašto bi se tržište prepuštalo Lukoilu ili Baselu?

Pa,moguće je i to sobzirom da su zalihe jako niske ,sve se rasprodalo i nedaj bože zaustaviti postrojenje na dan,dva živa frka menageri postaju vrlo nervozni. [lol] [lol]


Može li mi tko reći ,odgovoriti sljedeće:iz Libije se doprema(skladišti)polietilen visoke gustoće koji se uz polietilen prodaje po tržištu (količina 1000t,pa oko 4000t druga tura).Koju korist tu ima DIOKI,dali je to vezano uz jeftiniji etilen iz Libije ili je posrijedi nešto drugo….

Možda je i u ovom dio odgovora na pitanje.

ICIS IPEX July
03 July 2008 09:32 [Source: ICIS news]

ICIS IPEX index up 6.9% in July as feedstocks soar

The ICIS Petrochemical Index (IPEX) soared to 349.84 in July, up 6.9% from the June reading of 327.32, as surging oil lifted values across global chemical markets.

The July jump marks nine consecutive monthly increases, and was the biggest in percentage terms since an 11.5% jump in August 2004.

It also echoes the steep spike in the two-month period in September and October of 2005, when the IPEX rose a combined 11.2% in the wake of hurricanes Katrina and Rita in the US Gulf.

The steady upward march of crude oil, which has taken benchmark prices above $140/bbl for the first time, has yanked feedstock costs higher for chemical producers.

In response to squeezed margins, producers have attempted to push through massive price hikes that have collided head-on with weakening economic conditions in the US and Europe.

The resulting forced reduction in operating rates and outright closure of some plants has exacerbated the upward push on prices by reducing supply.

The global average prices of all 12 of the IPEX components rose in July, led by a 14.8% jump in butadiene.

Styrene was another notable gainer, rising 7.2% globally as European values jumped 9.3% amid reduced operating capacity.
Published at the beginning of each month, the IPEX provides an independent indicator of average change in world petrochemical prices.

Dating back to January 1993, historical ICIS prices for a basket of essential petrochemical grades in the US, Western Europe, and the northeast Asian markets have been weighted by regional nameplate capacity to generate a monthly index value.

The IPEX product basket comprises ethylene, propylene, benzene, toluene, paraxylene, styrene, methanol, butadiene, PVC, polyethylene (PE), polypropylene (PP), and polystyrene (PS).

polietilen je potreban za prizvodnju u epsiku,a dioki ga nema trenutno dovoljno,a povečava se drastično proizvodnja na krku.nema smisla prodavati polietilen kad se u daljnjem prerađivanju zaradi prilično više nego od same prodaje

pixma


Kaze Sanader…
Citat: "U završnoj je fazi i odabir lokacije za izgradnju LNG prihvatnog terminala, kao i definiranje međusobnih prava i obveza članica konzorcija koji će ga graditi."

Evo 90%…

E, kad tako kaže Sanader onda to sigurno mora biti istina, uostalom kao i sve ostalo što je do sada rekao ?
P.S
Nema smisla nabrajati..trajalo bi do unedogled.

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "


polietilen je potreban za prizvodnju u epsiku,a dioki ga nema trenutno dovoljno,a povečava se drastično proizvodnja na krku.nema smisla prodavati polietilen kad se u daljnjem prerađivanju zaradi prilično više nego od same prodaje

Mislim da su sirovina za polistiren etilen i benzen iz kojih se dobiva monomer stiren.
Polimerizacijom se dobiva polistiren. Ekspandiranjem se dobiva EPS.



Može li mi tko reći ,odgovoriti sljedeće:iz Libije se doprema(skladišti)polietilen visoke gustoće koji se uz polietilen prodaje po tržištu (količina 1000t,pa oko 4000t druga tura).Koju korist tu ima DIOKI,dali je to vezano uz jeftiniji etilen iz Libije ili je posrijedi nešto drugo….

AKo se ne varam HDPE se vec nekoliko godina zbog nedostatka etilena ne proizvodi na Zitnjaku. Mozda jednostavno ufuravaju Libijski a ako se dogovori ono sa rafinerijom u Sisku o cemu se vec par puta razmatralo pa ponovo budu imali dovoljnu kolicinu etilena, ponovo pkrenu proizvodnju HDPE s tim da automatski imaju trziste jer su ga otvorili sa Libijskim.


polietilen je potreban za prizvodnju u epsiku,a dioki ga nema trenutno dovoljno,a povečava se drastično proizvodnja na krku.nema smisla prodavati polietilen kad se u daljnjem prerađivanju zaradi prilično više nego od same prodaje

Ne, mislim da si nesto pomjesao sa polietilenom i EPSIKOM, za proizvodnju ekspandiranog polistirena, koliko je meni poznato, nije potreban polietilen.



polietilen je potreban za prizvodnju u epsiku,a dioki ga nema trenutno dovoljno,a povečava se drastično proizvodnja na krku.nema smisla prodavati polietilen kad se u daljnjem prerađivanju zaradi prilično više nego od same prodaje

Ne, mislim da si nesto pomjesao sa polietilenom i EPSIKOM, za proizvodnju ekspandiranog polistirena, koliko je meni poznato, nije potreban polietilen.
[/quote]
točno,moja greška.malo sam se izgubio

pixma

New Report

Close