DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


I na ATPL smo čekali 1QFI pa je na kraju ispalo da je već ukalkulirano u cijenu. Osobno sam mišljenja da objava lokacije neće značajnije podići cijenu već će poslužiti za prekrcaj. Razmislite malo, o Omišlju se već priča ohoho i vi zbilja očekujete da će neki fond početi kupovati kao lud nakon objave? To je po meni potrošena vijest i već ukalkulirana u cijenu.
Dioki je fenomenalna kompanija i za 5 godina cijena na burzi će biti puno viša, pitanje je samo tko je spreman čekati.

Sigurno da objava nece dici cijenu koliko bi digla da dodje iz vedra neba, ali da ce ju ipak dici, hoce. Ako vidimo koliko je sama najava digla cijenu, realno gledano mozemo racunati na jos toliki porast jednom kad do objave dodje. A i tehnicka analiza ukazuje na tipicnu bull flag formaciju koja upucuje na slican target. Rijetko koja dionica trenutno posjeduje tako dobar kratkorocni (a i dugorocni) potencijal.

Da ne bi samo blebetali o terminalu evo i kretanja cijena za neke od proizvoda Diokija.
Polietilene LDPE i HDPE te polistiren.
Kao što vidimo iz priloženog, sa takvim porastom cijena polimera u svijetu Dioki ne može
da propadne i da hoće. LNG terminal bi ga samo učinio još konkurentnijim i maksimizirao profit.
Pošto Dioki izvozi preko 90% proizvodnje grafovi su itekako relevantni.

Današnji broj Novog lista prenosi informaciju, da će Povjerenstvo za izbor lokacije gradnje terminala za ukapljeni plin LNG -terminal, objaviti odluku koncem drugog tjedna.Pretpostavljam da će se to dogoditi u četvrtak na sjednici Vlade.


Da ne bi samo blebetali o terminalu evo i kretanja cijena za neke od proizvoda Diokija.
Polietilene LDPE i HDPE te polistiren.
Kao što vidimo iz priloženog, sa takvim porastom cijena polimera u svijetu Dioki ne može
da propadne i da hoće. LNG terminal bi ga samo učinio još konkurentnijim i maksimizirao profit.
Pošto Dioki izvozi preko 90% proizvodnje grafovi su itekako relevantni.

Vaš link

Evo cijeli prilog tko želi pročitai iz današnjeg Novog lista :

Već je vrijeme da se odluči….od natezanja neće biti ništa

www.savezbezimena.com


I na ATPL smo čekali 1QFI pa je na kraju ispalo da je već ukalkulirano u cijenu. Osobno sam mišljenja da objava lokacije neće značajnije podići cijenu već će poslužiti za prekrcaj. Razmislite malo, o Omišlju se već priča ohoho i vi zbilja očekujete da će neki fond početi kupovati kao lud nakon objave? To je po meni potrošena vijest i već ukalkulirana u cijenu.
Dioki je fenomenalna kompanija i za 5 godina cijena na burzi će biti puno viša, pitanje je samo tko je spreman čekati.

Ne bih želio polemizirati, ali čini mi se da si neobjektivan glede učinka LNG -a na Dioki, kao i na učin izgradnje LNG terminala na cjelokupno gospodarstvo Hrvatske. Naravno učinak na sve grane neće biti isti, ali po mojoj slobodnoj procijeni biti će u globalu vrlo velik.
Evo recimo Plinacro će moći računati, po sadašnjim cijenama transporta, na dodatni prihod od cca 4 milijuna kuna dnevno, i tako svaki dan u godini.

U Lideru od 23.svibnja izašao je intervju sa Ježićem u kojem trkelja o budućnosti Novoga Lisa, tiskarstvu, EPH, spretno izbjegava vezu sa HDZ-om i obećava da će N.List >ostati ono što je bio i do sada<. Spomenuo je i + (plus) u bilanci Diokija d.d. Zagreb u iznosu od 40 mil.kna (onih famoznih 40 milijuna koje je netko spominjao) i – (minus) 18 mil kn na razini grupe.

No uz sva ta trkeljanja o budućnosti, rekao je da je Novi List kupljen na kredit.
14 milijuna eura.
Dakle, cca. 100 mil.Kna.

Mene zanima čemu onda onaj nalog od 3000 komada na kupnji i čemu bivšim čelnicima N.Lista udjeli Diokija u iznosu od 5 mil.kna.

Mislim da će nalog na kupnji biti još veći.
Jedino što još nisam skužila kako su to izveli.

Ali budem. 🙂

Jet: Are You Gonna Be My Girl?


svi su objavili lokaciju,čak i u poslovom klubu,samo sanader nešto čeka,ali ipak se kreće [pray] ovo je prava vijest čim je u poslovnom klubu

Sve aktivnosti koje trenutno provode glavni akteri oko LNG terminala vezane su na Omišalj!
To je bit cijele priče. Tako je i Plinacro izradio Idejna rješenja plinovoda DN 1000/100 bara Omišalj – Zlobin i Zlobin – Rupe odakle bi se vezao na Sloveniju i dalje na Europu.
Dakle NE ODUGOVLAČI SE i NE KASNI SE ni u jednoj aktivnosti.
Još se samo čeka da Vlada definitivno prihvati llokaciju i to priopći javnosti, kada se za to steknu svi preduvjeti, a to je vrlo blizu!

a šta sada kada se poklopio ovaj veliki nalog na kupnji,kao i ovaj drugi ispod njega?
bojim se da sad slijedi panika

555,00 1.261 11:03:22

Ode nalog koji nas je "cuvao"….
Mislim da bi bilo bolje da se spoznaja da ce LNG biti na Omislju "pricuva" za neko bolje vrijeme sto se tice dionicara DIOK-a, jer sada ne znam da li bi nekakvog velikog efekta to imalo na cijenu prema gore.
Kako vi razmisljate o tome?

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

Vrlo sumnjivo..prošli su svi nalozi do 530 ??
Nova odgoda odluke ili nešto drugo (promjena lokacije) ???

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "

Jutros sam slušao na prvom programu hrvatskog radija, bilo je u sklopu vijesti govora o Adris grupi i kratak razgovor s predstavnikom poduzeca (nisam cuo tko!) o ulaganju i akvizicijama adrisa. Osim ulaganja u turizam, proizvodnju eko hrane, spominje interes za ulaganje u energetiku (kao sto znamo). Posebno je napomenuo LNG terminal u OMISLJU i interes Adris grupe da bude suucesnik u tom projektu. Rekao je da se na tome radi i da je vrlo optimistican glede rezultata koji bi bili korisni za adris – tako nekako. Nisam citirao jer sam to slusao vozeci auto, pa nije od rijeci do rijeci. Mozda odugovlacenje od strane nase sporovozne vlade i zbog ovoga – da se dogovori sto ce se s ovima. Ipak treba sad svima udovoljiti.

New Report

Close