DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne preporučam kupanje jer će more ipak malo rashladiti

jack102, 15.05.2008. u 23:26

Istina, ima da oko otoka Krka zahladili i u mojoj Malinskoj…[angry]

Šteta što će na kraju LNG terminal biti kod nas da mi spred nosa ti brodovi prolaze i ne dao Bog da
se nešto dogodi.
A zaradu će si djeliti ova gamad koja je na vlasti i stranci a mi građani se možemo slikati kao što
uvijek tako biva.
Budemo organizirali prosvjed

[sad]

www.savezbezimena.com

sava:

OPORTUNIST, 16.05.2008. u 00:05
OPORTUNIST:
” the profa:
Hajde više da dočekamo i taj omišalj. Kad to bude gotovo, uzimam ručnike i vodim djecu tamo na kupanje da gledaju kako brodovi dolaze”
Ne preporučam kupanje jer će more ipak malo rashladiti.

Grijeat će ga otpadna toplina iz Dine, i hladnjača u budučnosti, a ne more!!!!

Točno je ,ali ne i potpuno.Sinergijski efekti koji se spominju, odnose se na ekološku zaštitu i energetsku uštedu.Naime, Dini u procesu proizvodnje je potrebno hlađenje, dok je terminalu potrebno zagrijavanje.Krajnji efekti su, ušteda u troškovima proizvodnje, te zaštita flore i faune jer će se minimalizirati hlađenje mora do max. 1 stupanj, za razliku od uobičajenih oko 4-5stupnjeva.

Miljenko Šunić: ” energetski efekti punog kapaciteta LNG terminala su istovijetni kao 9 x NE Krško”.[thumbsup]

sava i ovaj OPURTINIST , ma cemu toliko drobit na temi .
postoji samo jedan razlog , da naivcima sto prije i skuplje prodate dionice .
da znate prave stvari sutjeli bi i skupljali sto god nize mozet , a ne drobili i izmisljali bajke .

pozdrav Sirenam i Bogu svih mora[thumbsup]

najvrednije stvari u životu su besplatne


sava i ovaj OPURTINIST , ma cemu toliko drobit na temi . postoji samo jedan razlog , da naivcima sto prije i skuplje prodate dionice . da znate prave stvari sutjeli bi i skupljali sto god nize mozet , a ne drobili i izmisljali bajke . pozdrav Sirenam i Bogu svih mora[thumbsup]

Zahvaljujem kolega na lijepim pozdravima! [wink]

Dioki je dionica uz koju sam naučio razlikovati špekulante od investitora.
Sjećam se još relativno nedavno kada nas je tek nekolicina znala što imamo pred sobom kada gledamo Dioki (bez obzira na lokaciju LNG-a!).
Treblalo je znati ostati svoj u vremenu kada su nas bombardirali raznim “Business Excellence Indexima” po kojima je Dioki dionica u koju ne treba ulagati.
Mi smo vidjeli ono što “stručnjaci” nisu, jer su gledali samo njegov FI.
Gledali su cijenu dok smo se mi bavili njegovom vrijednošću.

Pred nama su dani odluke koji će imati znatni utjecaj na cijenu dionice, ali njegova vrijednost je neupitna.
To je ono što me beskrajno veseli. [thumbsup]

La vita e bella!

Nevera:

OPORTUNIST, 16.05.2008. u 08:37
sava i ovaj OPURTINIST , ma cemu toliko drobit na temi .
postoji samo jedan razlog , da naivcima sto prije i skuplje prodate dionice .
da znate prave stvari sutjeli bi i skupljali sto god nize mozet , a ne drobili i izmisljali bajke .


Ajde ti moj Nevera, otplovi u mirne vode i drži se svoji hoteljera. Da si posveti malo više pažnje na Dioki i pročitao moje postove od početka onda bi dobio jezgroviti sliku.Ovako ga trkeljaš napamet, jer bi u suprotnom imao spoznaju da sam dugoročni ulagač, a ne špekulant, te si se mogao iz mojih postova izvrsno educirati o plinovima , potencijalima Diokija te razvojnim planovima o kojima pišem od “stoljeća sedmog”.

Kada ce biti objava tko je dobio LNG lukicu?

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

Sinoć je na HTV 1 u emisiji “Brisani prostor” jedna od tema bio LNG terminal i izbor lokacije. Svima koji su isto gledali jasno je da je jedini moguci izbor Omišalj-DINA. Polančec je telefonski na kraju ostavio neku malu mogucnost i druge lokacije ali to je zaista bilo neuvjerljivo.[thumbsup]

Dioki je dionica uz koju sam naučio razlikovati špekulante od investitora.
Sjećam se još relativno nedavno kada nas je tek nekolicina znala što imamo pred sobom kada gledamo Dioki (bez obzira na lokaciju LNG-a!).
Treblalo je znati ostati svoj u vremenu kada su nas bombardirali raznim “Business Excellence Indexima” po kojima je Dioki dionica u koju ne treba ulagati.
Mi smo vidjeli ono što “stručnjaci” nisu, jer su gledali samo njegov FI.
Gledali su cijenu dok smo se mi bavili njegovom vrijednošću.

Pred nama su dani odluke koji će imati znatni utjecaj na cijenu dionice, ali njegova vrijednost je neupitna.
To je ono što me beskrajno veseli. [thumbsup]


E prijatelju ne bi ti tako govorio da ti je margin call uzeo sve dionice na 400 kn kao meni. Oš, neš moraš prodat. Tada ti nije važna buduća vrijednost firme, jer ti banka prodaje pod mus[angry]


E prijatelju ne bi ti tako govorio da ti je margin call uzeo sve dionice na 400 kn kao meni. Oš, neš moraš prodat. Tada ti nije važna buduća vrijednost firme, jer ti banka prodaje pod mus[angry]

Iskreno žalim ako ti se to dogodilo. [cry]

La vita e bella!


Nevera:
sava, 16.05.2008. u 10:07
sava i ovaj OPURTINIST , ma cemu toliko drobit na temi . postoji samo jedan razlog , da naivcima sto prije i skuplje prodate dionice . da znate prave stvari sutjeli bi i skupljali sto god nize mozet , a ne drobili i izmisljali bajke .
Ajde ti moj Nevera, otplovi u mirne vode i drži se svoji hoteljera. Da si posveti malo više pažnje na Dioki i pročitao moje postove od početka onda bi dobio jezgroviti sliku.Ovako ga trkeljaš napamet, jer bi u suprotnom imao spoznaju da sam dugoročni ulagač, a ne špekulant, te si se mogao iz mojih postova izvrsno educirati o plinovima , potencijalima Diokija te razvojnim planovima o kojima pišem od “stoljeća sedmog”.
[/quote]

Najstručnije razrađena tema na Poslovnom je Dioki!!!
Stoga se ne može reći da se drobi ili trkelja. Svi smo pokušali biti argumentirani.
Za sve što sam napisao uvijek sam tražio potvrdu u stručnim krugovima u ili van Diokija!
I velika većina starih Diokijevaca se ponašala isto ili slično.
Svima nam to služi na čast bez obzira kako se razvijala situacija u budućnosti; zasigurno smo nekima i pomogli da na temelju argumenata iskristaliziraju svoj stav.

ne dirajte mi savu i oportunista[angry]
oni su bili gotovo jedini glas razuma u teškim vremenima[smiley]
i nemojte me tjerati na bijes, drugi put pucam ovim pištoljem s avatara[angry]

hate red

New Report

Close