DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


@ sava Poznato mi je, ali je pitanje kakve će prioritete imati Adria LNG konzorcij??

Izgleda da ti je nepoznato što je naš El Presidente radio u Japanu.
Ali ne brini sve će tebi sava objasniti….Mesic wants more business with Japan
10 March 2008
….Mesic met with representatives of the Japanese business federation and NYK Line shipping company, which has a branch in Split, Croatia, as well as with the representatives of the Yazaki auto parts company…… Dotična kompanija posjeduje 39 LNG brodova ukupne nosivosti 4,888,400(m³)!

Polako savo, nemoj da te opet “prebaci pamet”.[wink]


Polako savo, nemoj da te opet “prebaci pamet”.[wink]

18/03/2004 kada je Stipe posjetio Qatar je početak mog razmišljanja o ulaganju a za par mjeseci nakon toga i kupovine dionica Diokija. Od tada pozorno pratim kud se Predsjednik kreće i s kim se susreće jer kao što sam vidiš sve ono o čemu se nagađa na forumu je već postalo činjenica. Samo treba pozorno pratiti.
Činjenica je da je Adria LNG kompanija već uložila znatna sredstva u ispitivanje Omišlja, tj rt Zaglava, dakle to je za njih gotova stvar, kroz ispitivanja koje su proveli Sofregaz, D Appolonia i Cathie associates. Samo me interesira kome je sve ovo odugovlačenje potrebno i koji je cilj?

Ma sve pet savo, samo želim naglasiti ,ne možemo u ovom trenutku biti decidirani u tvrdnji da će biti Katar, ako bude , ja prezadovoljan, već napisah.Najbitnije od svega je, da ne bude Libija, jer njihov plin je “prazan”, isto kao i ruski.

Eto dečki, imam vijest za vas.
Bijela knjiga će biti gotova kroz 7 dana. Objava za 14.
Kasne sa bijelom knjigom 45 dana, ali čujem da je frka u Raiffeisen Bank u Zagrebu, čujem da se stalno održavaju sastanci sa ekipom iz HEP-a i sa ostalim stručnjacima iz energetike. Rade punom parom jer se kasni sa knjigom pa im sada rade presing.

Jet: Are You Gonna Be My Girl?

Mislim da je kotač pokrenut, da više ne smiju odugovlačiti.

Daj Bože… dosta mi je više. Čekam 24 mjeseca na ovo. [tongue]

Jet: Are You Gonna Be My Girl?


Mislim da je kotač pokrenut, da više ne smiju odugovlačiti.

Daj Bože… dosta mi je više. Čekam 24 mjeseca na ovo. [tongue]

Kolega, čemu nestrpljivost? Toga ne bi smio imati, a posebno na ovoj dionici… Pričat će se o ovim razinama cijene sa sjetom vrlo skoro [thumbsup]

Ako ulažete u fundamente, ne možete izgubiti. Šećer dolazi na kraju.


Ma sve pet savo, samo želim naglasiti ,ne možemo u ovom trenutku biti decidirani u tvrdnji da će biti Katar, ako bude , ja prezadovoljan, već napisah.Najbitnije od svega je, da ne bude Libija, jer njihov plin je “prazan”, isto kao i ruski.

Nisam iz branše , pa moram pitati: “prazan” u smislu da nema etana & co , kao sirovine u lancu etilen – PE ?


Mislim da je kotač pokrenut, da više ne smiju odugovlačiti. Daj Bože… dosta mi je više. Čekam 24 mjeseca na ovo. [tongue]

hehe, čekam i ja skoro toliko. A sad se sjeti tadašnje cijene.

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

Isto ko i kolega febo danas gedam portfelj i ne vjerujem na 0 sa DIoki jem, pa šta se to u petak sprema objava neke priče ili se opet sa nama igra gosp.Filipović i gosp. Floričić?

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

ŠPANCIR:

OPORTUNIST, 08.05.2008. u 09:52
Nisam iz branše , pa moram pitati: “prazan” u smislu da nema etana & co , kao sirovine u lancu etilen – PE ?

Već sam o tome nešto pisao , ali ponovo ukratko. Što je prirodni plin? To je uglavnom u najvećem postotku metan od 92-99 %, ostalo je C2+ komponenta( smjesa etana propana, butana i težih ugljikovodika).Za C2+ komponentu karakteristična je veča kalorijska vrijednost od samom metana, te analogno tome ona “oplemenjuje” kvalitetu samog prirodnog plina.Pošto Libija koristi uglavnom “američku tehnologiju” , to podrazumijeva “izvlačenje” C2+ komponente iz prir. plina, te iskorištava u druge ekonomski isplative svrhe. O ovoj temi možemo još puno eleborirati , ali mislim da je i ovo dovoljno.[thumbsup]

Ima neko podatak koliki je ukupni k/p?

Hvala.

New Report

Close