DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Možda nekog iznenadi moj stav, ali za Dioki je od same lokacije važniji odabir zemlje dobavljača ukapljenog plina s kojok će Adria LNG konzorcij potpisati ugovor.

Najvažnija je zemlja dobavljač zbog količine etana u LNG,mada eon ne želi garantirati da će ga biti u dovoljnim količinama i to bi mogao biti problem u vezi izgradnje etilena na Omišlju.Onda bi se taj plin koristio samo kao gorivo i služio bi u povečanju proizvodnje VCM-a[tongue]

pixma

U petak odluka: LNG terminal u Omišlju ili u Raši

Pa zar je i došlo vrijeme objave lokacije LNG. [thumbsup]
Tim političarima stvarno treba 100 godina da se pomaknu. Još samo da uvaže mišljenje struke.[pray]

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

povlači se prodaja [thumbsup]

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius


U petak odluka: LNG terminal u Omišlju ili u Raši Pa zar je i došlo vrijeme objave lokacije LNG. [thumbsup] Tim političarima stvarno treba 100 godina da se pomaknu. Još samo da uvaže mišljenje struke.[pray]

Zar ima i mala mogućnost da nebude u Omišlju? Nemojte nas plašit.

Koja borba za 500. Mislim da ako predjemo 520 bude islo brze.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Nakon blokade mislim. Koja je na 511,40 [thumbsup]

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


Možda nekog iznenadi moj stav, ali za Dioki je od same lokacije važniji odabir zemlje dobavljača ukapljenog plina s kojok će Adria LNG konzorcij potpisati ugovor.

Više zemalja je u igri ali temelj je sjeverna Afrika! I Ina ima nešto u Siriji i ugovor s Iranom!
Sve više sam uvjeren da je za Dioki sasvim svjejedno koja je lokacija LNG-a!! Plinovod iz Raše za Omišalj je već ucrtan, istina kao alternacija, isto kao i iz Kukuljanova za Omišalj.
Ono što se oslobađa u slučaju LNG terminala u Raši je ogroman zemljišni kompleks koji postaje pogodan za neke druge djelatnosti. Međutim Prostorni plan PGŽ je ucrtao lokaciju u Omišlju i točka! I ne samo to nego i pretovarna luka za naftu postaje JAVNA luka. To može značiti da se luka Rijeka seli u Omišalj!

Iranci s objavili de će plin Austriji i Švicarskoj isporučivat preko RH. I to preko Rijeke.
E sad nek mi znalci odgovore . Može li to ići preko Rijeke ili mora ići na Omišalj

Obečaj, ništa te ne košta. stara hercegovačka

Za Dioki, najmanje povoljna varijanta je da se ugovori dobava sa Libijom , pošto njihov ukapljeni plin je uglavnom lišen C2+ komponente( smjesa etana, propana ,butana i težih ugljikovodika), dok je idealna zemlja dobavljač Katar, do njega odmah Nigerija , a i ostale zemlje više manje mogu proći.[thumbsup]

Ima li tko kakav link sa više informacija?

Još impresivniji rast – 9,15 posto – ostvario je Dioki kojim se trenutno trguje po 507,50 kuna. Ovom dionicom već je trgovano i po većoj cijeni – od 520 kuna ; a neke od 1045 protrgovanih dionica vlasnika su promijenile i po 482 kune.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


Ima li tko kakav link sa više informacija?

Vaš link

New Report

Close