DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Tko je u mogučnosti dokupiti, trenutno je izvrsna prilika.

Ipak smo ih stigli,tj ostali su više pljusnuli pa smo tu. Koma.Ipak je kolega oportunist bio u pravu.
Bez ljutnje. Malo šale u ova loša vremena.[thumbsup]

Tko će u FINU po Godišnje izvješće?


Tko će u FINU po Godišnje izvješće?

Ukupni prihodi cca 2,5 – 2,6 milijardi, a dobit cca 60 milijuna!
Ne bi bilo loše da bude otprilike tako.

Bitka Lukoila za Inu nije mogla doći u gorem trenutku za Mol i Inu. Mol je odavno ogorčen na hrvatsku Vladu jer ne dopušta tržišno određivanje cijena derivata, zbog čega Ina ostvaruje višemilijunske gubitke. No, to namjeravaju kompenzirati u trenutku predavanja ponude za kupnju preostalog državnog vlasništva i ponuditi znatno nižu cijenu. Protivnici takve politike Mola u Vladi i Ini smatraju kako se Molu sada nikako ne smije prodati 25-postotni udjel jer bi on bio daleko ispod tržišne cijene. U Vladi su na Mol ljuti i zbog činjenice da je dugo zavlačio s pristankom na ulazak Ine u projekt LNG, te zbog navodno snažnog lobiranja da Gazpromov plinovod Južni potok iz Mađarske ode u Sloveniju bez gradnje strateški važnog ogranka preko Hrvatske.

http://www.jutarnji.hr/dogadjaji_dana/clanak/art-2008,5,3,,118131.jl


Bitka Lukoila za Inu nije mogla doći u gorem trenutku za Mol i Inu. Mol je odavno ogorčen na hrvatsku Vladu jer ne dopušta tržišno određivanje cijena derivata, zbog čega Ina ostvaruje višemilijunske gubitke. No, to namjeravaju kompenzirati u trenutku predavanja ponude za kupnju preostalog državnog vlasništva i ponuditi znatno nižu cijenu. Protivnici takve politike Mola u Vladi i Ini smatraju kako se Molu sada nikako ne smije prodati 25-postotni udjel jer bi on bio daleko ispod tržišne cijene. U Vladi su na Mol ljuti i zbog činjenice da je dugo zavlačio s pristankom na ulazak Ine u projekt LNG, te zbog navodno snažnog lobiranja da Gazpromov plinovod Južni potok iz Mađarske ode u Sloveniju bez gradnje strateški važnog ogranka preko Hrvatske. http://www.jutarnji.hr/dogadjaji_dana/clanak/art-2008,5,3,,118131.jl

Ovo je klasičan lobistički pristup South Streamu koji nema veze s stvarnošću, bar ja tako mislim!
Evo i zašto. Hrvatska trenutno sudjeluje u dva velika plinska projekta; LNG na Krku i u IAP-u koji su ujedno projekti od važnosti za EU. Pandan plinskim projektima isti status ima PEOP, naftovod preko Hrvatske. I to je to, ne vidim zašto bi Hrvatska sudjelovala u nečem što nije neka sušta potreba i njezin strateški interes.

Ima li kakav komentar na FI2007. Diokija?
Iz gubitka od 18milijuna u dobitak od 40milijuna kuna!!!

Ovo su odlične vijesti!!!

Imate li, kolega, još kakvu info?
Prihodi? Rashodi?

Usput, čestitam na zalaganju glede DIKOI-ja! [smiley]

Tko (pro)pjeva, zlo ne misli!


Ima li kakav komentar na FI2007. Diokija? Iz gubitka od 18milijuna u dobitak od 40milijuna kuna!!!

Hajde postaj FI.
Ovo su odlične vijesti. Sada će i onom malenom broju nevjernih toma biti jasnije o kakvoj dionici je riječ.
[thumbsup]

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

sava

OPORTUNIST, 05.05.2008. u 08:38
Ima li kakav komentar na FI2007. Diokija?
Iz gubitka od 18milijuna u dobitak od 40milijuna kuna!!!

Rezultat je odličan ukoliko se uzme u obzir da je plan uprave za 2007 bio predviđen gubitak od 30-36 milja kuna.S te pozicije, možda je i ostvariva isplata dividende( koju je najavio još za vrijeme božičnog domijenka Belošević u “veselom stanju”, a koju sam s rezervom primio , te nisam tada htio o tome pisati).

Svaka čast Sava,danas sam došao do kunića ,a dali ču ugrabiti dioki-a nakon ovoga,,…MORAMMM[lol] [lol]


To znači da je legla lova od zemljišta za LNG ili čisto od proizvodnje na nivou grupe.

Hej kolega… dugo Vas nisam već vidjela…
Krećemo li? [smiley] Izgleda da krećemo kolega, zar ne?

Pitanje je da li je izašao uopće takav FI, no dobro… ako je:

Može biti od zemljišta (ali sumnjam). Ja pretpostavljam da to ima veze sa stavkama rezerviranja u kojoj su sustavno prikrivali lovu kako ne bi otišla za onaj dug za pročišćivanje vode Gradu Zagrebu (a otišlo bi da su im sjeli na račun i da je lova bila na raspolaganju). Zanimljivo je i to da se je upravo objavio FI dan-dva nakon blagoslova kojeg je Dioki dobio da se kupi N.List. Upravo zbog tog šopinga mislim da je Dioki morao prikazati dobit, a mislim da će mu Zagreb oprostiti (čitaj Sanader je riješio) ovu trakavicu sa pročišćivaćem vode. Zanimljivo je i to da je odigrana tekma na Kantridi i da je u VIP loži bio i Linić, ali Ježić je sjedio daleko, daleko od njega (čak dva reda ispred). Mislim da će se u N.Listu pisati napokon u novome duhu.
Što ti misliš?

Jet: Are You Gonna Be My Girl?

New Report

Close