DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kanađani žele kupiti Dinu od Hete a sa njima i većinu Čufa.
Koje su njihove namjere sa tim za sada samo namjerama sam bog zna.Možda samo to da ucjenjuju državu i preprodaju im skuplje.
Jer oni nemaju nikakve čvrste novčane garancije za pompoznu investiciju.
Hoće li im Heta prodati hipoteke?
Da imamo državu jasno je da bi ona trebala kupiti dugove ali ……….

Možda samo to da ucjenjuju državu i preprodaju im skuplje.

Zar ti treba bolji razlog? Sto su radili ” veliki ” investitori ( dionicari) kad su se krcali diokom po 18 kn prije samog stecaja?

http://www.vecernji.hr/premium/tko-su-ljudi-koji-zele-posao-od-47-milijardi-eura-zele-lng-a-ne-zna-se-ni-tko-su-ni-sto-su-radili-na-istoj-su-adresi-s-jos-15-tvrtki-1081068

POSAO OD 4,7 MILIJARDI EURA
Žele LNG, a ne zna se ni tko su ni što su radili. Na istoj su adresi s još 15 tvrtki

Ne treba baš sve doslovno tumačiti.
Taj konzorcij obzirom na visinu planirane invsticije uopće nije sebe istakao kao INVESTITORA u LNG terminal nisu se čak ni prijavili na natječaje. Njihov fokus je na pratećim poslovima i oni su cca 3 dolara ili eura milijarde po njihovoj procjeni. dakle interes im je da se gradi i to što prije a oni će onda na LNG terminalu i LNG-u razvijati svoje poslove. Ovo što rade sada je poguravanje pa ako hoćete i silenje – ili idite u LNG ili ćemo mi onda ući.

Glede Dioki Grupe – sada će se rasčistiti kroz stečaj a s obzirom na visoku međusobnu povezanost idealno je kupiti dionice koje drži Dioki Holding AG.
Vidim da je i RJ prebacio iz Švicarske u EU.

To je europski investicijski energetski fond Marguerite, koji čini šest velikih europskih financijskih institucija – Europska investicijska banka, poljska PKO Bank Polski SA, njemački KfW, francuska Caisse des dépôts et consignations, talijanska Cassa Depositi e Prestiti, španjolski Instituto de Crédito Oficial – koji ulaže u velike energetske i infrastrukturne projekte u Europi, poput plinovoda, autocesta, pa tako i u gradnju nove zagrebačke zračne luke, zatim španjolski Enagas koji upravlja s nekoliko tamošnjih LNG terminala, dok je treći ulagač, kažu neslužbene informacije, konzorcij koji drži litavski plutajući terminal u luci Klaipeda, pušten u rad 2014. godine.

Vaš link …

Otkazano pa dogovoreno šta?

Secretary Kerry’s Call With Croatian Foreign Minister Kovac

Readout
Office of the Spokesperson
Washington, DC
May 6, 2016

The following is attributable to Spokesperson John Kirby:

Secretary Kerry spoke today via phone with Republic of Croatia Foreign Minister Kovac. They discussed the challenges facing Europe, including energy security. The Secretary underscored U.S. commitment to work with Croatia on regional stability and exchanged views with Foreign Minister Kovac on Croatia’s future as a regional energy hub. They agreed to meet in the near future.
Vaš link …

čemu svi ovi linkovi o lng o zemljistu i svemu.. recite vi meni hoće li nakon svega više postojati dioki ili dina? hoće li radnici ili dioničari dobiti išta? ja mislim da neće a vi?

Htio sam UPOZORITI da zaiskrilo na LNG terminalu – barem prema onome što je Secretary Kerry’s glasnogovornik dostavio javnosti.
Sve ostalo su baloni od sapunice.
Žalosno koliko se javnost dezinforrmira!

Osim dioničara ima popriličito vjerovnika s popriličitim tražbinama!
I dioničarima i vjerovnicima je u interesu transparentno i optimalno rješenje.

danas opet u Novom listu javili se Kanađani koji imaju,valjda ozbiljne namjere da kupe Dinine dugove Hete.Prijete vladi da će ih Ćuf, ukoliko ga LNG Hrvatska konfiscira, stajati puno više nego što bi to ona željela.
nije mi jasno zašto to zemljište vlada nije kupila-‘ konfiskacija’ djeluje tako vulgarno, neprofesionalno,provincijakno i boljševički,…
ili se netko naljutio zbog izgubljene provizije…


Osim dioničara ima popriličito vjerovnika s popriličitim tražbinama!
I dioničarima i vjerovnicima je u interesu transparentno i optimalno rješenje.

x-ti put: vi više niste dioničari, odnosno jeste samo na papiru. novi dioničari bit će vjerovnici i vi nećete dobiti niti lipe. sav ulog u dioki je izgubljen. shvaćate li to ili ne? nevjerojatno je da je tema svaki dan u vrhu rasprave, a vi ste cjelokupni ulog izgubili. dakle, SVE ŠTO STE ULOŽILI U DIOKI JE IZGUBLJENO. krenite dalje već jednom.

...povijest se ponavlja...

delboy,
hvala na savjetu, svi znamo da vjerovnici prvih razreda potražuju masu para
no, u drugom redu
među najvećim vjerovnicima Diokija i Dine su vjerovnici Diokija i Dine
ako se oni rasprodaju džabe jasno je da neće biti dovoljno
no ako se rasproda transparentno i optimalno,,,hm,,,,
prodati Dinu za 100 ME nije li to apsurd,,,bljak,,,,

New Report

Close