DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Dioki više doslovno ne postoji, nema se tu šta čekati da se jeftinije ili skuplje kupi.

ja sam se sa tim vec odavno pomirio.. u svakom pogledu moj najveci gubitak na burzi.. ljudima je jasno da je to skroz na skroz propala stvar.. čak nitko ni na njuškalu ne prodaje.. 😉

Predstavnici međunarodnog konzorcija The Development Group koji čini Pulsat Global Capital i grupacija BSH te grupacija domaćih kompanija (Croatian Business Group –CBG) najavili su danas osnivanje društva Krk Energy Hub LLP-1 koji će imati ulogu investitora u energetske projekte na Krku vrijedne 4,7 milijardi eura.


Predstavnici međunarodnog konzorcija The Development Group koji čini Pulsat Global Capital i grupacija BSH te grupacija domaćih kompanija (Croatian Business Group –CBG) najavili su danas osnivanje društva Krk Energy Hub LLP-1 koji će imati ulogu investitora u energetske projekte na Krku vrijedne 4,7 milijardi eura.

ma ništa od tog LNGa ovo je hrvatska zemlja u kojoj se nikad neće dogovoriti oko zemljišta i vlasništva.. svako je svoje zgrabio od diokia.. čisto me zanima sutra preksutra tko će se upisati na zemljišta na krku.. ne mislim na ovo za gradnju lng..


Predstavnici međunarodnog konzorcija The Development Group koji čini Pulsat Global Capital i grupacija BSH te grupacija domaćih kompanija (Croatian Business Group –CBG) najavili su danas osnivanje društva Krk Energy Hub LLP-1 koji će imati ulogu investitora u energetske projekte na Krku vrijedne 4,7 milijardi eura.

Na Krku žele razvijati projekte vrijedne 4,7 milijardi eura što bi osiguralo 1.800 radnih mjesta

Da li ovo znaci da ce imatelji dionica Diokija postati milijarderi? Ja sam tu novi pa ne znam
🙂 hahaha

Salim se…u svakom slucaju, nadam se da ce ova vlada napraviti sve moguce, da se ovaj novac investira.

previše su ovo jaki igrači koji nastupaju transparentno da bi ih itko pametan ignorirao.
namjeravaju za početak iznajmiti plutajući LNG da bi gradili za pargodina 3 ili 4 puta veći od predviđenog-čitajte u Jutarnjem a nešto ima i u Novom listu.
stvari se mogu u mjesec-dva okrenuti naopačke,
hoću reći na goooooore!

po Jutarnjem nešto više će se znati za dva tjedna
konzorcij namjerava odkupiti Dinine dugove i od nje napraviti novu petrokemijsku kompaniju
pretpostavljam da u Dinino vlasništvo može ući po proporcijama predstečajne nagodbe
pretpostavljam… no prićekati ćemo…

tonebrod,
ne želim reći koliko može koštati ova dionica ako se ostvari gore navedeno, jer po predstečajnoj dioničari su u vlasništvu 60 procenata – svatko tko ih ima nekoliko tisuća komada – može postati,doslovno, imućan.

Klor iz Dine odvezen u petrokemiju

previše su ovo jaki igrači koji nastupaju transparentno da bi ih itko pametan ignorirao.

Jesu bas su jaki igarci, kao i svi dosad . Koliko je do sada takvih igraca bilo? Svima je zajednicko EVO UMALO SAMO STO NIJE…. sve do momenta kada bi nesto trebalo iskesirati. Usput receno kod Bratislave u Slovackoj je upravo START-UP LDPE pogona kapaciteta 220000t , ne moram posebno objasnjavati njegov utjecaj na eventualne sanse za pokretanje ruzine u Dini.

Dug Dine je oko 1,5 milijardi, a jamstva Diokija, Kijca i Čufa su oko 1,1 milijarda kuna. Istovremeno potraživanja Diokija su 153.100.447,89, a WORLD PETROCHEM HOLDING S.A. ( to su valjda potraživanja Ćuf-a ) 280.992.339,80 kuna.
E sada što je Luković uspio otkupiti do sada – to je pitanje?
Inače ZABA potražuje 125.589.557,48 a Siemens 95.486.463,18 kuna.
Mogla bi se uspostaviti nova vlasnička struktura u Dini – sada je to idealno za ozbiljne investitore!
S Irana su skinute sankcije pa se može do sirovina po izuzetno povoljnim cijenama.
A uskoro će i Iranski LNG preko Omana – Koliko je Luković i ekipa ozbiljna to ne znam no uvažavam da se radi o ozbiljnom financijašu koji se ne bi olako poigravao.
Na žalost – i dalje se tu ne vidi DRŽAVNI inteers.
Gdje su INA i HEP?

“Marija Ružić potvrdila je Hini da je na Trgovačkom sudu u Rijeci potkraj veljače, nakon što je to učinila potkraj prosinca lani, podnijela novu prijavu nedostatnosti stečajne mase za pokriće troškova stečajnog postupka i predložila da se stečajni postupak obustavi i zaključi. Sud je pozvao vjerovnike da daju mišljenje o tom prijedlogu, a skupština vjerovnika zakazana je za 27. travnja.

Ukupna procijenjena vrijednost imovine Dine je 463,8 milijuna kuna, a gotovo sve nekretnine, postrojenja i oprema opterećeni su hipotekama. Procijenjena vrijednost imovine slobodne od tereta je 4,5 milijuna kuna.

Prema predračunu, predvidive obveze stečajne mase, s pretpostavkom da će stečaj trajati godinu dana, su 24,1 milijun kuna, od kojih su predvidivi troškovi stečajnog postupka, koji uključuju čuvanje i zbrinjavanje opasnog otpada, 13,8 milijuna kuna.

Tijekom stečaja unovčen je dio imovine i prihodovano ukupno oko 3 milijuna kuna. Tim novcem podmiren je dio obveza, a novca za dospjele obveze od oko 5,5 milijuna kuna nema.

http://www.novilist.hr/Vijesti/Regija/Otoci/Sav-klor-iz-Dine-odvezen-u-Petrokemiju-no-u-krckim-pogonima-ima-jos-nekoliko-tona-opasnih-tvari

Pozdrav

svi smo mi Crobex

vlast se promjenila….
sada je tu i Tim-kanadsko – hazarska veza…
da Lukovićev projekt ima šansu da uspije BDP Hrvatske bi porastao skoro 2 posto a svi znamo da se radi o jednom vrlo važnom poslovnom čovjeku čiji je utjecaj i ugled velik
u svakom slučaju konzorcij bi se trebao formirati krajem idućeg tjedna-Luković je rekao šefovima velikih hrvatskih kompanija da urgiraju kod vlade…atajprojekt dakakoruši dotadašnji koji je ako ništa drugo bio vrlo kiiilav
poučen iskustvom, shvaćam pesimizam i oprez no … vidjeti ćemo…kada o projektu piše RatkoBošković nije isto i kado njemu piše netko anoniman

New Report

Close