DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ježićev licemjerni šef Gregurić u Jutarnjem: “Uz sve loše što se dogodilo s Inom, nastavak se dogodio i s organskom petrokemijom, gdje je u stečaju završio Dioki, a kako stvari izgledaju, vjerojatno će i Dina. Neoprostiv je nemar da se kvalitetna i tehnološki konkurentna proizvodnja organskih petrokemikalija jednostavno i zauvijek ugasi.”


toliko nitko nebi ponudio sa postrojenjima a kamo li sad kad su postrojenja na metisu! a uskoro ce tamo i dinina zavrsit!

Ja bih ipak prije rezanja Dine petrokemije okrenuo par telefonskih brojeva u zagrebu i Teheranu, naprimjer!

I nije lako izrezati 105k tona LDPE, 200k tona VCM-a i 120k tona PVC-a koji je 60% dovršen.
To je istovremeno kombinirana proizvodnja od 300m eura godišnje – minimalno!
Možda bi Iranci nakon skidanja sankcija imalo nešto pametno reći o tvom prijedlogu.
Minimalno 100mlrdi eura se odmrzava, a istovremeno imaju takvu naftnu i petrokemijsku industriju kojoj je potrebno tržište.
[/quote]

i sta ce od toga dobiti radnici i dionicari od tih silnih iznosa koje ste naveli? naravno nista.. na kraju cesvo maslo pobrati ko zna ko.. a vjerovatno će se ježić dobro naplatiti..

U Teheranu barataju s posve drugim činjenicama!

Ma kojim to cinjenicama barataju???? To je ukrasen oglas za prodaju firme u bankrotu, nesto kao recimo da ja sad zelim prodati stojadina i napisem da od 0 do 100 ima 4,5 sec ubrzanja , dobro to sto je stojadin trunuo na kisi 4 godine i nije neki bed jer je imao pocincanu karoseriju??? Savo, tvojih cinjenica je bilo siaset u ovih koliko ? 9 godina foruma [emo_zacudjen][emo_plazi]
neznam jedino od kud vise crpis inspiraciju za pisanje tolikih bedastoca. Zapravo ono sto me ljuti je to da kad ja napisem cnjenice, mene modelator voli izbrisati, no ti uvjek imas zeleno svijetlo iako si podosta ljudi doveo u zabludu svojim komentarima…


Ježićev licemjerni šef Gregurić u Jutarnjem: "Uz sve loše što se dogodilo s Inom….

Pa puno puta se je čula priča, da je “tehnomenađerska struja” HDZ-a vlasnik DIOKI-a, a ne Ježić ???


http://www.vecernji.hr/kompanije-i-trzista/drzava-bi-izvlastila-banku-sto-ce-reci-ek-1015148

Očito je da urednik nije pregledao ovaj tekst prije objavljivanja. Ispada da dugovi Diokija iznose 20 milijardi kuna što je nezamislivo, a dugovi Dine 2 milijuna kuna što je još nezamislivije.

I završna konstatacija da možda stečaja Dine i ne bude??

Moram priznati da mi nije jasno toliko veselja u propasti Naftno- petrokemijske industrije u Hrvata.
Znači INA, Dioki a sutra i Petrokemija.

Samo te tri tvrtke su zapošljavale više od 15.000 radnika.
Naravno, financirali su i naše fakultete, Rudarsko-geološki, PMF i Fakultet kemijskog inženjerstva i tehnologije.

Gašenjem tih firmi mogu i ti fakulteti mogu lijepo zatvoriti vrata.

Jer nema više potrebe za njima.

Jedna velika i razvijena industrija u Hrvatskoj, kemijska industrija se zatvara.

To je i visoko profitabilna industrija jer 70 % današnjih umjetnih materijala nastaje obradom ugljikovih lanaca, čitaj lanaca nafte i njezinih derivata.

G. Gregurić je jedan od glavnih koji je omogućio privatizaciju tih dobrostojećih poduzeća i omogućio njihovo osiromašenje (čitaj izvlačenje novaca iz njih) i njihovo uništenje.

A sada viče da ga netko ne prozove.

Možda su dioničari Diokija izgubili svoje novce, ali cijela Hrvatska je izgubila nešto puno važnije.

Jednu od glavnih industrija.

To je još jedan korak prema osiromašenju Hrvatske, gubitku njezinog suvereniteta i putu Hrvatske prema robovlasničkoj koloniji gdje će vrhunac stručnosti i tehnologije biti ispis računa za hranu i piće, te slaganje kreveta i usisavanje sobe.

Gospodin Gregurić i njegovi kompići uništili su generacije i generacije mladih Hrvata jer su im uništili budućnost i mogućnost tehnološkog napretka i razvitka u Hrvatskoj.


U Teheranu barataju s posve drugim činjenicama!…

Kad bi shvatili da se u Teheranu kroji belosvetska politika sve bi Vam bilo jasno.Ipak je Teheran centar svita ma koliko mi sutili o tome.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Do konca godine će se ukinuti većina sankcija Iranu i odmrznuti 100 milijardi dolara u bankama.

Ukidanje sankcija je počelo vraćanjem Iranskih banaka u SWIFT mrežu prije 10-ak dana.

Zašto ovo pišem?

1. Zadnja pošiljka etilena na Dinu je došla iz Assaluyeha a dobava je prekinuta nakon što je Hrvatska pridružila sankcije!!!!
2. Za sve ostale kompanije u HR je ovo izuzetna prilika obzirom da su poznate dobre veze s Teheranom, a neki su i inače dosta radili s Iranom i imaju dobre reference.



U Teheranu barataju s posve drugim činjenicama!…

Kad bi shvatili da se u Teheranu kroji belosvetska politika sve bi Vam bilo jasno.Ipak je Teheran centar svita ma koliko mi sutili o tome.
[/quote]

Pa zanimljivo je kako se sprdate sa Savom.

Ali da ima malo pameti u ovoj zemlji (a nema), onda bi se ponovno obnovile veze s prijateljskim Iranom.

Ono što Vi svi zaboravljate (a to su povijesne činjenice) da su naše mnoge građevinske (npr INGRAi Viadukt), prehrambene, farmaceutske, Končar i ostale firme obavljale razne poslove za zemlje Bliskog istoka.

A ljudi su plaćali najkvalitetnijom naftom na svijetu (laka do boli)i to jeftinije (s popustom).

Nakon toga bi INA, DINa, Patrokemija obradile tu naftu i prodale, a onda bi INA isplatila INGRU i ostale.

I svi jako zadovoljni.

Možda Vam je razmjena dobara danas smiješna, ali onda (kada nafta i nije bila ovako skupa)je to jako dobro funkcioniralo i omogućilo razvoj naše naftno-petrokemijske i građevinske industrije.

Princip ponude i potražnje.

Samo nama je važnije da se nekima uvučemo u guzicu nego da nešto napravimo za sebe.

1. Zadnja pošiljka etilena na Dinu je došla iz Assaluyeha a dobava je prekinuta nakon što je Hrvatska pridružila sankcije!!!!

[/quote]
Savo nije ti slucajno palo na pamet da je dobava prekinuta zbog isporucenog a ne placenog etilena??????
Pa sto mislis zasto su tu i Azerbeđanci, Kazahstanci???? Pa zadnja tri broda etilena nisu placena a ti bi dopremio i cetvrti???
Zemlja zove Savu dali se cujemo? [emo_smijeh]

Mangupe ti jednostavno ne kužiš…

Iranci sada imaju puno love na raspolaganju, a svaki menađer zna da lova nasmije stajati “neupogonjena”. Ona se mora razmnožavati. Zato će sada Iranci da bi dobili svojih par milja eura za nenaplaćeni brod etilena uložiti par stotina milja eura u proizvodnju DINE (kompletan lanac VCM, PVC ,LDPE)…

Kako vam nije jasno ?

[emo_smijeh]




U Teheranu barataju s posve drugim činjenicama!…

Kad bi shvatili da se u Teheranu kroji belosvetska politika sve bi Vam bilo jasno.Ipak je Teheran centar svita ma koliko mi sutili o tome.
[/quote]

Pa zanimljivo je kako se sprdate sa Savom.

[/quote]

Ma sprdaju se s činjenicama, na koje sam ja upozorio a dostupne su svima.
Služiti se izvrtanjem činjenica i sve ostale obilježavati kao neuki puk je dno dna.
Ne znam kome smeta činjenica da je zemljište u Zagrebu procjenjeno na oko 110m eura, dakle cijena mu u stečaju skočila duplo:
Ili kome smeta činjenično stanje o imovini Dine petrokemije koje je sastavila Marija Vujčić Turkulin – 1,6milijuna m2 zemljišta, postrojenja, infrastruktura, koncesije i potencijalna koncesija na LNG luku…..

A glede globalne politike oko Irana i reperkusija na npr. Dinu, ali i neke ostale grane u HR – ma to je totalni kretenizam sprdati se na takav način i ničim argumentirano.

New Report

Close